راهنمای سفر به آرژانتین

05 تیر ، 1398
وقت سفر
راهنمای سفر
0 کامنت

آرژانتین کشوری تاریخی با فرهنگی غنی است که شهر‌های زیبا، موزه‌ها، جاذبه‌های طبیعی و تفریحی گوناگون سبب شده سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به آن سفر می‌کنند. در راهنمای سفر به آرژانتین با وقت سفر همراه باشید تا اطلاعات مفید و کاربردی برای سفر به کشور زیبا به دست آورید...

آرژانتین

آرژانتین هشتمین کشور بزرگ دنیا، کشوری زیبا و تاریخی در آمریکای جنوبی و در جنوب قاره آمریکا قرار دارد. بوینس آیرس پایتخت این کشور است و به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد سالانه گردشگران زیادی به سمت این شهر سفر می کنند. کشوری پهناور که جاذبه های متنوعی را برای بازدید دارد. آرژانتین به‌عنوان کشوری بین‌المللی شناخته می‌شود که در آن منطقه بیشتر از همه‌ی کشور‌های اطراف خود به کشور‌های اروپایی شباهت دارد.

ارژانتین , وقت سفر

این شهر حتی لقب پاریس آمریکای جنوبی را هم کسب کرده و با داشتن کافه‌های گوناگون سعی در زنده نگهداشتن شکل و شمایل اروپایی خود و حفظ این نام و لقب را دارد.

جدای از شهرهای زیبایی همچون بوینس آیرس، کوردوبا، روساریو، سانتیاگو، مندوسا و … طبیعت های زیبا و پارک های ملی فراوانی را نیز، برای گشت و گذار به جهان معرفی می کند.

موقعیت جغرافیایی آرژانتین

آرژانتین کشوری پهناور واقع در بخش جنوبی آمریکای جنوبی است. آرژانتین از نظر وسعت هشتمین کشور جهان است. این کشور بعد از برزیل هم دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی است. کوه های آند و شیلی در غرب این کشور قرار دارند. در شرق رشته کوه های آند، داخل کشور مسطح است و مرتع باروری به نام پاماس دارد. مرز شرقی این کشور اقیانوس اطلس است. بولیوی در شمال غربی و پاراگوئه در شمال آرژانتین قرار دارند. بخش بلند رشته کوه آند، به نام کوردیلرای آند (Andes Cordillera)، یک مرز طبیعی 3195 مایلی (5،141.9 کیلومتری) با شیلی ایجاد می کند. آرژانتین به 4 منطقه تقسیم شده است: آند، شمال، پاماس و پاتاگونیا. پاماس قلب کشاورزی این کشور است.

نقشه آرژانتین , وقت سفر

تاریخچه آرژانتین

اسپانیایی ها در سال 1516 وارد این کشور شدند و 300 سال بر آرژانتین حکومت کردند. در سال 1806، نیروی نظامی بریتانیا در بوئنوس آیرس (پایتخت) بر نیروی نظامی اسپانیا غلبه کرد و به جزایر مالویناس که جزایر فالکلند نیز نامیده می شود حمله کرد. ساکنان محلی پایتخت را بازپس گرفتند اما هرگز کنترل جزایر را دوباره به دست نیاوردند. این وقایع به سست شدن پایه حکومت اسپانیا در آرژانتین منجر شد. در سال 1810، نیروهای ناپلئون تمام شهرهای عمده اسپانیایی در اسپانیا را فتح کردند و مردم آرژانتین را در مسیر در دست گرفتن کنترل کشورشان تقویت کردند. به این ترتیب آرژانتین استقلالش را در سال 1816 به دست آورد. در سال 1946، خوآن پرون با توجه به محبوبیتش میان طبقه کارگر رئيس جمهوری این کشور شد. همسرش، اِوا، که به نام اویتا مشهور است، مؤسسه خیریه ای ایجاد کرد و پول نقد و منافع حاصل از آن را به فقرا داد. هنگامی که در سال 1952 از بیماری سرطان درگذشت، مردم بسیار غمگین شدند. او سمبل امید برای همه فقرای آرژانتین بود. خوآن پرون پس از تلاش برای افزایش قدرتش مجبور به ترک دفتر ریاست جمهوری شد. حتی پس از این که سمتش را از دست داد پیروانش به مبارزه برای به دست آوردن قدرت سیاسی ادامه دادند. 

آب و هوای آرژانتین

از آنجایی که کشور آرژانتین در نیم کره جنوبی قرار گرفته است بسیار اهمیت دارد که قبل از سفر راجع به آب و هوای آن اطلاع پیدا کنید. کولر و تهویه هوا در این کشور به ندرت دیده می شود. حتی بسیاری از راننده تاکسی ها از تهویه استفاده نمی کنند.شاید منطقه ای که به آن سفر می کنید نیاز به پوشیدن ژاکت دارد یا به منطقه ای گرم در این کشور سفر خواهید کرد.

حمل و نقل در آرژانتین

آرژانتین شبکه ی اتوبوسرانی دورن شهری و برون شهری خیلی خوبی دارد. در سفرهای برون شهری در این اتوبوس ها وای فای هست و به راحتی می توایند دسترسی به نت داشته باشید. . سیستم ریلی این کشور در حال احیاست و بین سه هر بزرگ بوئنوس آیرس، روساریو و کوردوبا سیستم ریلی برقرار است. سفر با قطار بین بوئنوس آیرس و کوردوبا حدود ۲۰ دلار است. رفت و آمدهای درون شهری قیمت مناسبی دارد. در بوئنوس آیرس برای سوار شدن به اتوبوس فقط باید ۰٫۳ کرایه دهید.ورودی تاکسی ۲۴ پزو و هر یک کیلومتر ۱۵ پزو به آن اضافه می شود.

حمل و نقل شهری در آرژانتین , وقت سفر

اقامت در آرژانتین

هتل‌ها در سراسر کشور وجود دارند و هزینه‌ی آن‌ها از ۸۰ تا ۱۰۰ پزو (۵ تا ۶/۵ دلار) برای اتاق‌های خوابگاهی در شهر بوینس آیرس شروع می‌شود. هزینه‌ی اتاق‌های خصوصی با حمام مشترک عموما دو برابر اتاق‌های خوابگاهی است. هزینه‌ی هتل در شهر‌های گران‌تر مثل مندوزا (Mendoza) و پاتاگونیا (Patagonia ) بیش از این‌ها است و به ۴۱۵ پزو (۲۷/۵ دلار) برای هر شب از اقامت می‌رسد. اقامت در خانه‌های افراد محلی در آرژانتین بسیار محبوب است. این‌گونه اقامت برای زمانی حداقل یک هفته صورت می‌گیرد و در آن افراد محلی اتاق خواب اضافه‌ی خود را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. علاوه بر این هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید شامل ۳ وعده غذا در روز نیز می‌شود.

اقامت آرژانتین , وقت سفر

خورد و خوراک در آرژانتین

گوشت گاو و بیف همیشه در تمام منو رستوران ها دیده می شود.آرژانتین بهشت کسانی است که عاشق غذاهای گوشتی هستند در نکات سفر به آرژانتین تاکید می کنیم که سفر به این کشور برای کسانی که رژیم گیاهخواری دارند، کمی سخت خواهد بود. تمام غذاهای گیاهی و سالاد ها نیز با پنیر درست می شوند. بنابراین در این کشور باید به طعم غذاهای آرژانتینی عادت کنید. همچنین بهتر است هر جا که هستید، از بطری های آب معدنی پُلمب شده و بدون یخ بنوشید. متاسفانه در آرژانتین تورم شایع است و هزینه‌ی غذا هر ماه با میزان تورم افزایش می‌یابد. بنابراین هزینه‌ی غذا‌های خوب تقریبا ۳۰درصد در ماه افزایش می‌یابد. هزینه‌ی غذا حتی در رستوران‌های ارزان از ۹۰ پزو شروع می‌شود.

چند غذای محبوب آرژانتبن

آسادو | asado: به معنی «باربیکیو» است و به تمامی انواع گوشت‎هایی گفته می‎شود که بر روی باربیکیو پخته و کبابی می‎شوند برای گیاه‎خواران هم شانس حضور در چنین محفلی وجود دارد؛ چرا که سبزیجات کبابی مانند سیب‎زمینی، ذرت و ... نیز در کنار گوشت موجود است.

آسادو , وقت سفر

چوریزو: نوعی سوسیس آرژانتینی است که در کنار سایر گوشت‎ها کبابی می‎شود و همراه دائمی آسادو است. 

چریزو , وقت سفر

امپاناداس: یعنی پوشیده شده با نان! این خوراک در واقع تکه خمیری است که درون آن با گوشت قرمز، مرغ، پنیر موزارلا و گوجه فرنگی پر می‎شود. در اسپانیا، شیلی و سایر کشورهای جهان طرفدار دارد اما این بدان معنی نیست که دستور پخت آن در همه جا مانند آرژانتین باشد.

امپاداس , وقت سفر

ماتامبره: یک تکه گوشت نازک و دراز است که دور تا دور محتویاتی شامل اسفناج، پیاز، هویج و تخم‎مرغ آب‎پز پیچانده می‎شود. این خوراک بیشتر به عنوان پیش‎غذا قبل از نهار یا شام استفاده می‎شود.

ماتامبره , وقت سفر

میلانسااین غذا تکه گوشتی پوشیده شده از آرد است.میلانسا (MILANESA) عمدتاً برای نهار و به همراه سیب‎زمینی سرخ کرده مصرف می‎شود.

میلانسا , وقت سفر

الادو | Helado: نوعی بستنی آرژانتینی است که پیشینه آن به ایتالیا باز می‎گردد و توسط اقوام مهاجر ایتالیایی به آرژانتین معرفی شده است. 

هلادو , وقت سفر

جاذبه های گردشگری

  • آبشار‌های ایگواسو

اینجا بدون‌شک یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در آرژانتین است. یکی از هیجان انگیز‌ترین سفر‌ها به خارج از بوینس آیرس، بازدید از آبشار‌های با شکوه ایگواسو است. ارتفاع آبشار‌ها بلند‌تر از آبشار نیاگارا است و عرضشان نیز دو برابر آن است.

ایگواسو , وقت سفر

  • سفر به ابرها با قطار

این سفر ۴۰۰ کیلومتری طی ۱۶ ساعت از شهر سالتا شروع به حرکت می‌کند و به سمت رشته کوه‌های آند می‌روند. قطار به ارتفاع ۴۲۰۰ متری رفته از میان جنگل‌ها، دره‌ها و کوه‌ها عبور می‌کند. سفر با این قطار بسیار گران است.

سفر به ابرها , وقت سفر

  • کوه آکونکاگوا | Aconcagua

کوه‌نوردی در این کوه فقط برای افراد با تجربه امکان‌پذیر است و دو هفته تا صعود به قله طول خواهد کشید. کوه آکونکاگوا با ارتفاع ۷۰۰۰ متر نه تنها بلند‌ترین کوه آرژانتین، بلکه بلند‌ترین کوه در آمریکای جنوبی است.

اکونگا , وقت سفر

  • یخچال طبیعی پریتو مورنو 

یخچال طبیعی پریتو مورنو یکی از سرد‌ترین جاذبه‌های کشور آرژانتین محسوب می‌شود.

پریتو مورنو , وقت سفر

  • تماشای نهنگ‌ها

در شهر پاتاگونیا و از ماه‌های ژوئن تا دسامبر می‌توانید به تماشای نهنگ‌ها بروید. تماشای نهنگ‌ها گران است، اما دیدن آن‌ها در وقت مهاجرت می‌ارزد. 

تماشای نهنگ , وقت سفر 

  • شیاره‌ی هوماهواکا | Quebrada de Humhuaca

این شیاره که به وسیله‌ی رود ریو گرانده (Rio Grande) به پایین رفته است، مکانی باستانی است که در آن فرهنگ و تاریخ به خوبی به چشم می‌خورد.

شیار , وقت سفر

اطلاعات کاربردی برای سفر به آرژانتین

زبان رسمی: اسپانیایی

واحد پول: پزو آرژانتین 

اختلاف ساعت آرژانتین با تهران: ۳ ساعت از تهران عقب ‌تر

کد کشور: +۵۴

شماره‌های اضطراری:

پلیس: ۱۰۱

آتش ‌نشانی: ۱۰۰

آمبولانس: ۱۰۷

فرودگاه:

فرودگاه نیوبری بوئنوس آیرس 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0