جشنواره آتش بازی در تایلند

26 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره آتش بازی در تایلند که در تاریخ 24 و 25 می برگزار می شود یکی از جشنواره های جذاب کشور تایلند محسوب می شود چرا که تایلندی ها در برگزاری جشنواره هایشان سنگ تمام می گذارند. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره آتش بازی تایلند

جشنواره آتش بازی | Fireworks festival همه ساله در ۲۴ و ۲۵ می (۳ و ۴ خرداد) در شهر پاتایا برگزار می شود یکی از معروف ترین و هیجان انگیزترین جشنواره هایی است که در این شهر برگزار می شود. شهر پاتایا شهری کوچک و ساحلی است که در شرق خلیج تایلند قرار دارد و از مناطق پربازدید این کشور می باشد. این شهر نزدیک ترین تفریحگاه ساحلی به بانکوک است و به همین دلیل کسانی که به بانکوک می روند می توانند دسترسی راحتی به این شهر داشته باشند.

جشنواره آتش بازی , وقت سفر

این شهر ساحلی دارای جاذبه‌های زیادی از جمله مراکز فرهنگی مذهبی و موزه‌های دیدنی ، جزیره‌ی مرجانی و باغ‌های زیبا است که دست کم ارزش یک بار بازدید را دارند. در این شهر جشنواره های مختلفی برگزار می شود که جشنواره آتش بازی تایلند هم یکی از آن هاست. 

در کنار مراسم جذاب و دیدنی آتش بازی که در این جشنواره برگزار می شود، از نوازندگان معروف این شهر هم درخواست می شود که با اجرای بهترین اجراهای خود در سواحل این شهر سبب برگزاری هرچه بهتر این جشنواره بشوند.

نکته جالب ‌توجه اینکه تماشای این فستیوال جذاب رایگان است و تمامی افراد می‌توانند در آن شرکت کرده و شبی خاطره‌انگیز و پر از هیجان را در خاطرات خود به ثبت برسانند. پس شما می توانید با خیال راحت و بدون پرداخت هیچ هزینه ای در یکی از جذاب ترین برنامه های این کشور شرکت کنید.

جشنواره آتش بازی , وقت سفر

نحوه اجرای جشنواره آتش بازی

نمایش آتش بازی در قایق های مخصوص و در وسط آب ها اجرا می شود که هر گروه ۲۰ دقیقه فرصت دارند تا هنر بازی با آتش خود را به رخ دیگر گروه ها برسانند. کسانی برای تماشای این جشنواره به تایلند آمده اند با دیدن این حرکات عجیب و خلاقانه سر ذوق می آیند.

درست در زمانی که این جشنواره در حال برگزاری است در سایر نقاط ساحلی این شهر تایلندی با اجرای نمایش های گروهی و روشن کردن هزاران فشفشه رنگی به هوا پرتاب می ‌شوند و منظره‌ ای خارق ‌العاده را پدید می ‌آورند. تماشای بازی فشفشه ‌ها از طریق رستوران ‌ها و هتل‌ های اطراف امکان ‌پذیر است؛ بیشتر بینندگان ترجیح می‌ دهند این نمایش زیبا را از طریق برج ‌های بلند پاتایا مشاهده کنند.

جشنواره آتش بازی , وقت سفر

در تمام طول مدتی که این مراسم اجرا می شود مسئولیت برگزاری تمامی آتش بازی ها با شهرداری پاتایا است، بنابراین شرکت کنندگان این مراسم می توانند در امنیت کامل از اجرای برنامه های آتش بازی و اجرای موسیقی های زنده نهایت لذت را ببرید. مراسم آتش بازی رأس ساعت ۸ و با اجرای موسیقی زنده آغاز می‌شود و تا نیمه‌های شب ادامه پیدا می‌کند.

جالب است بدانید که فستیوال آتش بازی تایلند قدمتی طولانی دارد و علاوه بر تایلند در کشور های مختلف دنیا هم به مناسبت های مختلف برگزار می شود. از جمله ی این کشورها، ایران است که در جشن چهارشنبه سوری در ایران و همچنین ژاپن است، هند و سنگاپور هم از جمله دیگر کشورهایی هستند که نمونه هایی از جشنواره های آتش بازی را در کشورشان برگزار می کنند.

جشنواره آتش بازی , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0