جشنواره گل رز در بلغارستان

21 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره گل رز در کشور بلغارستان، یکی از دیدنی ترین جشنواره هایی است که در قاره اروپا برگزار می شود . این جشنواره زیبا قدمتی 1100 ساله دارد. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره گل رز بلغارستان

جشنواره گل رز بلغارستان | Bulgarian Rose Festival که هر ساله در شهر کازانلاک بلغارستان واقع در دره رز که یکی از مشهورترین مراکز پرورش گل در جهان است، برگزار می شود.

جشنواره گل رز , وقت سفر

این جشنواره یکی از جاذبه های برتر و توریستی کشور زیبای بلغارستان است. و همچنین این کشور بزرگترین تولید کننده گل رز و روغن رز در کل قاره اروپا است . 

جشنواره گل رز در کشور بلغارستان قدمتی ۱۱۰۰ ساله دارد و هر ساله با اجرای برنامه هایی از قبیل : چیدن گل رز، اجرای رقص و رژه های مخصوص پس از انتخاب ملکه رز اجرا میگردد .

بلغارستان در 110 سال قبل در دره "رزها" پژوهشگاه گیاهان معطر تاسیس کرد و امروزه مرجع مطالعات گیاهان معطر در دنیا قرار گرفته است. این مراسم با چیدن گل رز، رژه دختران با سبدهای گل رز، انتخاب ملکه گل رز و جشن ها و شادی های مختلفی در این شهر برگزار می شود. 

جشنواره گل رز , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره گل رز

جشنواره گل رز بلغارستان هر ساله در بهار برگزار می شود و مکان برگزاری این جشنواره در دره رز شهر کازانلاک ، کشور بلغارستان می باشد.

جشنواره گل رز , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0