جشنواره فاشینگ در آلمان

18 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره فاشینگ نام جشنواره ای است که در اوایل بهار برای رهایی از نیروهای اهریمنی زمستان توسط مردم مناطق جنوبی آلمان برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره فاشینگ در آلمان

جشنواره فاشینگ در آلمان | Fashing Festival in Germany در واقع جشن و شادی برای روشنایی و نور است و جشنی که برای نیمه تاریک برگزار می‌شود را «فاشینگ» می نامند. این جشنواره ، جشنی خیابانی ویژه نواحی جنوبی آلمان است و همه ساله با آغاز مارس در بسیاری از شهرهای این منطقه ازجمله فرانکفورت، کلن، دوسلدورف، ماینتس، فولدا، کوتبوس و زلینگن‌اشتات برگزار می‌شود.

جشنواره فاشینگ , وقت سفر

درجشنواره فاشینگ، مردم به‌شکل شیاطین، هیولاها، اجانین، ساحره‌ها، جادوگرهای سیاه‌دل، گرگ‌های درنده‌خو و ارواح خبیث در دل جنگل‌های تاریک لباس می‌پوشند. 

امروزه این جشنواره که در کلیسا برگزار می شود ، موجودات ترسناک را به نمادی از نیروهای تاریکی پیش‌از آمدن مسیح و عید پاک تبدیل کرده اند و این جشن نشان دهنده این است که چگونه مسیحیت بشریت را از این تاریکی رهایی داده است.

جشنواره فاشینگ , وقت سفر

تاریخچه برگزاری جشنواره فاشینگ

در تاریخچه این جشنواره آمده است که در حقیقت، اجداد مردم امروزی این ناحیه از آلمان، هزاران سال پیش از جنگل‌های تاریک و حیات‌وحش داخل آن وحشت داشتند و به‌ویژه زمستان‌ها به‌دلیل مه‌ها و برف و بوران طولانی، روزهای کوتاه و شب‌های بلند از ورود به جنگل خودداری می‌کردند. همین ترس به خلق قصه‌های فولکور با موضوع شیاطین و ارواح جنگل منجر شد.

همچنین مردم اواخر زمستان، در آستانه بهار، همزمان با بلندشدن روز و غلبه نور بر تاریکی برپایه این قصه‌ها نمایش‌هایی خیابانی با این موضوع برگزار می‌کردند و این‌گونه تلاش می‌کردند تا بر وحشتی که پشت‌ سر گذاشته‌اند غالب شوند.هرچند ریشه این جشنواره به اقوام اولیه سلتی و ژرمنی ماقبل تاریخ بازمی‌گردد اما همانند بسیاری از جشن‌های اروپا ازجمله هالووین، کلیسا آن را در سده‌های میانی با ایجاد تغییراتی احیا کرد.

جشنواره فاشینگ , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره فاشینگ

زمان برگزاری جشنواره فاشینگ در اوایل ماه مارس است و مکان برگزاری این جشنواره در شهرهای جنوبی آلمان که عبارتست از فرانکفورت، کلن، دوسلدورف، ماینتس، فولدا، کوتبوس و زلینگن‌اشتات.

جشنواره فاشینگ , وقت سفر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0