جشنواره بالن ها در کاپادوکیا

11 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره بالن سواری در شهر کاپادوکیا کشور ترکیه برگزار می شود. این شهر با مناطق دیدنی و بی نظیر خود که شامل کوه های متشکل از فوران آتش فشان است که به شهر بالن ها نیز معروف است. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره دیدنی و دلپذیر بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره بالن ها در کاپادوکیا

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا | Ballad Festival in Cappadocia یکی از جذاب ترین جشنواره ها در یکی از مناطق دیدنی و بسیار جذاب ترکیه است و بالن‌سواری بر فراز آن تجربه‌ای متفاوت با هر سفر دیگری است‌. کاپادوکیا مجموعه‌ای از چند دهکده است که خانه‌هایشان را در دل کوه و به صورت غار ساخته‌اند. چیزی شبیه به روستاهای کندوان و میمند کرمان اما از لحاظ گردشگری بسیار توسعه‌یافته است. یکی از تفریحات مهم آن بالن‌سواری است. البته تفریح گران‌قیمتی محسوب می‌شود.

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

در جشنواره بالن ها در ترکیه این امکان برای گردشگران و مردم محلی فراهم شده که تعداد زیادی از بالون های زیبا را در کنار هم ببینند و تجربه ای فراموش نشدنی از پرواز با بالن بر فراز منطقه کاپادوکیا در ترکیه و کشف مناظر عجیب و غریب از زیبایی های این منطقه تاریخی داشته باشند.  

همه ساله جشنواره بالن‌ ها در کاپادوکیا برگزار می‌شود اما روزهای خارج از جشنواره هم شما می‌توانید از بالن‌سواری لذت ببرید و تفاوت آن با جشنواره در این است که کمی خلوت‌تر برگزار خواهد شد.

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

شرکت‌های مختلفی ارائه‌دهنده این پرواز‌ها هستند، که از نظر قیمت با هم متفاوت هستند و علت این تفاوت به اندازه سبد بالن، تعداد مسافران، طول پرواز، کیفیت صبحانه و پذیرایی، میزان ارتفاعی که پرواز می‌کنند و بیمه بر می‌گردد. سفر کاپادوکیا سفری سخت محسوب می‌شود با توجه به پیاده‌روی‌های سه چهار ساعته‌ای که دارد خیلی از تورها از پذیرفتن افراد سالخورده و کودکان معذور هستند.

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

تاریخچه پیدایش شهر کاپادوکیا

شهر زیبای کاپادوکیا به وسیله آتشفشان های فوران شده در ۳ تا ۹ میلیون سال پیش شکل گرفته که بعد از هزاران سال سنگ های رسوبی و آتشفشانی فرسوده شده و به هزاران ستون مناره‌شکل شگفت انگیز در آمده است که ارتفاع بعضی از آن‌ها به ۴۰ متر هم می‌رسد. در قرن چهارم میلادی درون این صخره‌ها مردم شبکه‌ای از تونل‌ها حفاری کرده‌اند. که این تونل‌ها بخش‌های پناهگاه، اقامتگاه، انبار و معابد را به هم وصل می‌کند. تمامی شهر بر اساس مجموعه‌ای از تونل‌ها شکل گرفته است. که آن را به بزرگ‌ترین مجموعه تونل مسکونی دنیا تبدیل کرده است.

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

شرایط کلی پرواز ها

هر شرکتی که در زمینه ی بالن سواری در شهر کاپادوکیه فعالیت می کند و امکانات خاصِ خودش را به مشتریانش ارائه می کند، برخی شرایط تمام متصدیان بالن سواری یکسان است ؛ برخی از آن ها از این قرارند :

  • پرواز بالن های کاپادوکیا از صبح زود آغاز می شود، مسافران می توانند از طلوع زیبای خورشید در شرایط حیرت انگیزی شاهد طلوع خورشید باشند.
  • پروازها در حدود 1 ساعت طول خواهد کشید .
  • هر بالن در حدود 14 تا 24 نفر ظرفیت دارد .
  • تمام مسافران قبل از سوار شدن به بالن ها بیمه می شوند.
  • در تمام پروازها با خوراکی هایی از مسافران پذیرایی خواهد شد تا لذت پرواز را دو چندان کند .

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

انواع پروازها در جشنواره بالن ها

1- پرواز استاندارد در هر پرواز استاندار معمولا بین 14 تا 20 نفر برای یک ساعت در یک بالن همسفر هستند و میان صخره های زیبا و عجیب کاپادوکیا پرواز می کنند و شروع قیمت از 110 یورو برای هر نفر است.

2- پروازلوکس در این نوع از پرواز مدت بیشتر را با همسفران کمتری طی خواهند کرد ؛ زمان بالن سواری 1.5 ساعت و تعداد مسافران بین 10 تا 14 نفر خواهد بود و شروع قیمت از 200 یورو برای هر نفراست.

3- پرواز شخصی شاید بهترین نوع بالن سواری در کاپادوکیا ، پرواز شخصی باشد . پروازی که می تواند به مناسب های مختلف مثل سالگرد ازدواج، تولد و ... انجام شود. در این نوع پرواز ، مسافر خودش مدت زمان پرواز را مشخص کرده و حداکثر زمان پرواز 2 ساعت خواهد بود و شروع قیمت از 1500 یورو برای هر نفر است. پ

جشنواره بالن ها در کاپادوکیا , وقت سفر

شرایط و قوانین بالن سواری در کاپادوکیا

1- در زمان پر کردن فرم رزرو بالن سواری نام فردی که در قرار داد ذکر می شود به عنوان رهبر آن گروه شناخته می شود و تمام تغییرات احتمالی در زمان پرواز و ... به او اطلاع داده می شود .

2- اطلاعاتی که در سایت بالن سواری کاپادوکیا آمده است از جمله قیمت ها ، قیمت همان لحظه هستند و اگر بعد از مراجعه با تغییر قیمت مواجه شوید ، جای اعتراضی وجود ندارد مگر آن که آنلاین بلیط خود را رزرو کنید .

3- اگر می خواهید بلیطتان را کنسل کنید باید چند روز جلوتر به شرکت مربوطه اطلاع دهید تا طبق شرایط درصدی از مبلغ بلیط به شما عودت داده شود .

4- اگر پرواز شما به دلیل شرایط نا مساعد هوا کنسل شود ، در اولین زمان مناسب پروازتان انجام خواهد شود . اگر هم اولین زمان ممکن زمانی باشد که شما این شهر را ترک می کنید کل هزینه به شما بر گردانده می شود .

5- اگر بعد از سواری به هر دلیلی از پروازتان راضی نبودید می توانید شکایت خود را به دفتر مرکزی بالن کاپادوکیا در منطقه ی فتحیه اطلاع دهید

زمان و مکان جشنواره بالن کاپادوکیا

برای رفتن به این جشنواره زیبا می توانید با وقت سفر جهت رزرو تور کاپادوکیا هماهنگ شوید. زمان برگزاری این جشنواره در ماه های آپریل تا اکتبر است و مکان این جشنواره در کشور ترکیه، شهر کاپادوکیا ، منطقه گورمه می باشد. آدرس : ترکیه ، شهر کاپادوکیه ، منطقه ی نوشهیر ، منطقه ی گورمه ، در مقابل ایستگاه اتوبوس گورمه Address : Goreme Kasabasi, Saglik sok. No 8/b Goreme, Nevsehir تلفن تماس : 5419 612 541 0090


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0