جشنواره شترسواران در هند

02 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره شتر سواران در ایالت راجستان در تاریخ 13 ژانویه و در کشور هند برگزار می شود. این جشنواره پر از رنگ و مانند دیگر جشنواره هایی است که در هند برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره شتر سواران

جشنواره شترسواران | Camel's Festival in India که به جشنواره بیکانر هم معروف است در ایالت راجستان برگزار می شود. این جشنواره گردشگران زیادی رو در ماه ژانویه و به افتخار شتر که در بیابان زیست دارد به هند می کشاند.

برپایی این جشنواره توسط سازمان گردشگری، هنری و فرهنگی است. جشن شتر بیکانر در مقایسه با جشن های دیگر هند بسیار پر آب و تاب برگزار می شود و عمده رویدادهای آن شامل اجراهای شگفت انگیزی با شتر مانند رقص شتر، مسابقه زیبایی شتر، مسابقه شتر سواری، نشان دادن مهارت های شتر ها در فرمان برداری از صاحبشان و بسیاری دیگر می باشد.

جشنواره شترسواران , وقت سفر

این جشن دو روزه با یک رژه رنگارنگ از شترهای زیبای تزئین شده در برابر تشویق پر شور تماشاچیان، آغاز می شود. تماشاچیان از نمایش های دیدنی و جذاب رژه شترها که با لباس ها و پرده هایی رنگی، گردنبندهای بافته سنتی و زانوبندهایی سنگین در روبروی شما قدم می زنند، لذت می برند. 

سنگینی لباس پوشانده شده به شتر تا حدی است که رد پای شترها را به وضوح در میان ماسه های بیابان نشان می دهد. صدها و هزاران نفر از گردشگران خارجی و مردم محلی در این جشنواره سنتی شرکت می کنند. در کنار نشان دادن عزمت این حیوان بیابان پیما، مردم محلی با موسیقی محلی رقص سنتی بسیار تماشایی را به نمایش می گذارند.

یکی دیگر از مراسم های دیدنی این جشنواره نمایش های عروسکی شگفت انگیز در راجستان است. عروسک های رنگی خیمه شب بازی با نوارها و سیم های نقره ای روایتگر داستان های محلی جذاب و سرگرم کننده هستند. در نهایت، این جشنواره با نمایش آتش بازی خیره کننده ای که آسمان شب را روشن می کند، پایان می یابد.

جشنواره شترسواران , وقت سفر

تاریخچه جشنواره شتر سواران

این رویداد سالانه برای نشان دادن ارزشمندی حیوانات سخت جانی که در شرایط بیابانی خشن قادر به حرکت و زندگی هستند، یعنی شترها برگزار می شود. وجود جامعه شتر سواران در این شهر پیشینه ای تاریخی و طولانی دارد. از زمان بنیانگذار شهر بیکانر رائو بیکا جی (Rao Bika Ji)، این شهر تنها ناحیه ای در هند است که به تعلیم و تربیت شتر می پردازد.

از این حیوانات مهربان و آرام حتی در ارتش نیز استفاده می شود. اگر سپاه شتری در زمان جنگ استفاده شود به این سپاه، لقب گانگا ریسالا (Ganga Risala) می دهند. از لشکر شترسواران حتی در جنگ های جهانی و در جنگ های داخلی ایندو-پاک استفاده شده است. ارتش هند همچنان یک هنگ با این حیوانات را نگه می دارد که در نیروهای امنیتی مرزی خدمت می کنند.

جشنواره شترسواران , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره شترسواران

این جشنواره دو روزه در تاریخ 12 ژانویه آغاز و در تاریخ 13 ژانویه به پایان می رسد. مکان برگزاری این جشنواره نیز در ایالت راجستان است .

جشنواره شترسواران , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0