جشنواره وایکینگ ها در اسکاتلند

01 خرداد ، 1398
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره وایکینگ ها هر سال در شهر شتلند، در کشور اسکاتلند برگزار می شود. در این جشنواره صدها نفر لباس های وایکینگ ها را به تن می کنند و شمشیر و سپر به دست به خیابان ها می آیند و یاد و خاطره ی وایکینگ ها را زنده می کنند . با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره خاطره انگیز بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره وایکینگ ها در اسکاتلند

جشنواره وایکینگ ها | Viking Festival که در کشور اسکاتلند برگزار می شود . این جشنواره که در آخرین پنج شنبه ی ماه ژانویه و در سرمای زمستان برگزار می شود که با برپایی آتش سعی در گرم تر شدن جشنواره می نمایند. برای برپایی این جشنواره ، شهردار خیابان های شهر را آماده می کند تا در بهترین حال این جشنواره برگزار شود . مغازه های فروش لباس همه نوع لباسی که یک وایکینگ می تواند بپوشد را برای فروش گذاشته است . شمشیر ها ، سپر ها ، کلاه خود ، زره و کلی لوازم دیگر در کنار لباس ها به فروش می رسد .

جشنواره وایکینگ ها , وقت سفر

به هنگام عصر روز برگزاری جشنواره از هر خانه ای مردانی زره پوش و شمشیر به دست به همراه فرزندانشان بیرون می آیند و به سمت خیابان اصلی حرکت می کنند . در این زمان وایکینگ ها به صف می شوند و خانواده ها در کنار خیابان ایستاده و نظاره گر می شوند . با سرودن شعری کهن جشن را آغاز می کنند. 

پس از تاریکی هوا بار دیگر سکوت حکمفرما می شود و دیگر کسی سرود نمی خواند . ناگهان آتشی بر افروخته می شود و مردان همگی فریاد می زنند و خانواده ها دست و جیغ .در این هنگام از هر خانواده مردی مشعل به دست به آتش نزدیک می شود و مشعلش را روشن می کند پس از روشن شدن هوا توسط مشعل ها بار دیگر وایکینگ ها به صف حرکت میکنند و به سمت ساحل میروند .

در میان آن ها کشتی به سبک وایکینگ ها عظیم و زیبا و غرق در سنت های قدیمی ظاهر می شود . در آخر که وایکینگ ها به ساحل می رسند و کشتی را به نزدیکی آب می برند و رهایش می کنند . در فاصله ای مشخص می ایستند و مردان مشعل به دست فریاد می زنند و مشعل ها را به سمت کشتی پرتاب می کنند . چند دقیقه بعد کشتی در آتش می سوزد و وایکینگ ها سرود می خوانند و به دنبال زبانه های آتش کشتی به دنیایی دیگر فکر می کنند .

جشنواره وایکینگ ها , وقت سفر

تاریخچه جشنواره وایکینگ ها

در تاریخچه این جشنواره آمده که از سال ۱۸۸۰ برگزار می شد و امروزه تغییرات زیادی در آن مشاهده نمی شود . از روزگار قدیم این سنت میان مردمان این منطقه بوده و روح وایکینگ ها هنوز زنده است . وایکینگ ها مردمانی جنگجو به حساب می آمدند که در قسمت های شمالی اروپا زندگی می کردند و در بیشتر مواقع در کشتی ها زندگیشان را می گذراندند . جنگجویانی که از هیچ چیز نمی ترسیدند و در فرهنگشان شجاعت جایگاه خاصی داشت .

جشنواره وایکینگ ها , وقت سفر

هدف از برگزاری جشنواره وایکینگ ها

زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی وایکینگ ها ارزش خاصی برای مردمان شمال اروپا دارد . از لحاظ تاریخی بسیاری از این مردم خود را از وایکینگ ها می دانند . روشن کردن آتش نشان دهنده ی خشم نسبت به دشمنان است و سرود خواندن نشانه ی روحیه ی جنگ طلبی این مردمان به شمار می آید.

در نهایت زمانی که کشتی را آتش می زنند به این معناست که در نهایت هم پیروزی وجود دارد و هم شکست و ترک کردن کشتی یعنی چه پیروزی و چه شکست باید رها شود و به راه زندگی ادامه داد .

جشنواره وایکینگ ها , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره وایکینگ ها

آخرین پنج شنبه ی ماه ژانویه این جشنواره برگزار می شود . شما قبل از شرکت در مراسم باید ثبت نام کنید و لباس هایتان را تهیه کنید . و مکان برگزاری این جشنواره در شهر شتلند، در کشور اسکاتلند می باشد.

جشنواره وایکینگ ها , وقت سفر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0