راهنمای سفر به کانادا

05 بهمن ، 1397
وقت سفر
راهنمای سفر
0 کامنت

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان میباشد، با مردمی مهربان، شهرهای پیشرفته و طبیعتی فوق‌العاده که جاذبه‌های گردشگری طبیعی متنوع و بی‌نظیری دارد و مقصد ایده‌آلی برای همه‌ی سلیقه‌ها است. با وقت سفر همراه باشید تا اطلاعات کابردی و مفید برای سفر به این کشور پر طرفدار به دست آورید...

کانادا

کانادا کشور پهناوری است که بعد از روسیه از نظر وسعت بزرگ ترین کشور جهان میباشد. این کشور از نظر اقتصادی و تکنولوژی و خیلی لحاظ دیگر بسیار شبیه همسایه جنوبی خود، آمریکا است اما تفاوت های مهمی بین این دو کشور وجود دارد. تاریخ کانادا همیشه تحت تاثیر مهاجرانی بوده است که از کشورهای انگلیس و فرانسه به این کشور می آمدند همه دنیا کانادا را به چشم اندازهای وسیع و بکر و ترکیب فرهنگ ها و تاریخ چند وجهی آن می شناسند.

کانادا , وقت سفر

مردم کانادا از کیفیت بالای زندگی لذت می برند و این کشور از نظر آزادی اقتصادی و رعایت حقوق شهروندی در رتبه های بسیار خوبی قرار دارد. 

موقعیت جغرافیایی کانادا

این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است.کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.جمعیت کانادا طبق آخرین سرشماری ۳۶٫۷۱ میلیون بوده است.

نقشه کانادا , وقت سفر

شهرهای مهم کانادا

 • شهر مونترال 

مونترال , وقت سفر

 • شهر رجینا

رجینا , وقت سفر

 • شهر کلگری

کلگری , وقت سفر

 • شهر ادمونتون 

ادمونتون , وقت سفر

 • شهر ونکوور

ونکوور , وقت سفر

 • شهر ساسکتون

ساسکاتون , وقت سفر

 • شهر شارلوت تاون

شارلوت تاون , وقت سفر

 • شهروینیپگ 

وینیپیک , وقت سفر

 • شهر فردریکتون

فردریکتون , وقت سفر

 • شهر ویکتوریا 

ویکتوریا , وقت سفر

تاریخچه کانادا

تاریخ آثار بدست آمده از زندگی نخستین بومیان کانادایی که در بخشی از این کشور به مدت طولانی ساکن بودند و نیز بررسی‌های باستانشناسی در شمالی ترین بخش کشور، یوکان نشان می‌دهد که زندگی در آن به ۲۶۵۰۰ سال پیش در جنوبی ترین بخش به ۹۵۰۰ سال پیش برمی گردد. در سال ۱۵۳۴ میلادی ، جاکوز کارتیر Jacques Cartier به سرزمینی که امروز کانادا نامیده می شود وارد شد و بنام فرانسیس اول ، پادشاه فرانسه ، مدعی مالکیت آن گردید. اما ثروتی که انتظار داشت از این سرزمین بدست آورد ، بسادگی قابل تحصیل نبود. بنا براین به فرانسه بازگشت. فرانسوی ها هفتاد سال بعد مجددا به کانادا بازگشتند و این بار در کانادا ماندند . محل اقامت آنان مناطق اطراف کبک کنونی بود. در سال ۱۷۶۰ با سقوط Montréal بوسیله انگلیسی ها ، حکومت فرانسویان بر کانادا پایان گرفت . انگلیسی ها به سرعت حکومتی را بر پا داشتند و Montréal را به عنوان پایتخت انتخاب کردند . در سال ۱۷۸۳ با قرارداد پاریس مرز مشترک کانادا و آمریکا تعیین گردید، خط مرزی تعیین شده از آتلانتیک تا Lake of the Woods کشیده می شد . کنفرانس شارلوت تاون : کنفرانسی که در سپتامبر ۱۸۶۴ در شارلوت تاون ( مرکز ایالت پرنس ادوارد آیلند ) با شرکت نمایندگان ایالتهای کانادا، پرنس ادوارد آیلند ، نوااسکشا و نیوبرونزویک تشکیل گردید . اساس بوجود آمدن کانادا ( به صورتی که اکنون وجود دارد ) را بنیاد گذارد.

عکس قدیمی کانادا , وقت سفر

آب و هوای کانادا

کانادا به دلیل نزدیکی به قطب شمال و داشتن بزرگترین یخچالهای طبیعی جهان دارای آب و هوای سردی است. مهر تا فروردین هوا به شدت سرد است. در فصل تابستان و اواسط بهار هوای مطبوع و بین 20 تا30درجه بالای صفر میباشد. پایتخت نوناووت که شهر ایکالویت میباشد همیشه سرد است و حتی در ماههای گرم سال هوای سردی دارد. شرق کانادا منطقه آتلانتیک به دلیل نفوذ جریانهای باد سرد آمریکا همیشه هوای سردی دارد و شاید منفی 10 درجه را نیز تجربه کنند. غرب کانادا سرمای خشک با رطوبت کمی دارد.

حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل عمومی در کانادا شامل تاکسی، مترو، تراموا و اتوبوس است.

تاکسی: نرخ تاکسی در کانادا بر اساس کیلومتر حساب میشود که در هر سه کیلومتر برای شما ۶ الی ۹ دلار هزینه می برد.

مترو: برای استفاده از مترو می توانید بلیط کارت تهیه کنید. قطارهای هر دو دقیقه یکبار و در زمان خلوتی هر ۵ دقیقه یکبار حرکت میکنند. سیستم متروی این کانادا بسیار کارآمد است.

تراموا: ترامواها در کانادا به دو نوع قدیم و جدید تقسیم می شوند. اگر نوع قدیمی را انتخاب کنید میتوانید هزینه سفر را نقدا حساب کنید اما در مدل های جدید باید از کارت بلیط ها استفاده کنید. این سیستم یکی از جذاب ترین سرویس های حمل و نقل در تورنتو تراموا می باشد.

اتوبوس: ایستگاه های اتوبوس در سراسر شهر وجود دارد. علاوه بر ایستگاه ها می توانید وقتی به مقصد رسیدید با فشردن کلید توقف از راننده بخواهید که ماشین را برای پیاده شدن شما متوقف کند. کرایه مسیر را می توانید در صندوق های مخصوص تعبیه شده در اتوبوس بیندازید.

هزینه تهیه بلیط کارت های روزانه ۱۲ دلار و بلیط‌های هفتگی ۴۲/۵ دلار و ۳۳ دلار برای دانشجویان و دانش آموزان قیمت دارند.

حمل ونقل کانادا , وقت سفر

هزینه اقامت در کانادا

هزینه ‌ی اقامت در اتاق‌های خصوصی از ۵۵ دلارمیباشد.خوابگاه هاستل‌ها از ۲۵ دلار کانادا شروع می‌شود. توجه داشته باشید که، کانادا با وجود بزرگی و جمعیت زیاد، هاستل‌های کمی دارد پس باید قبل از سفر، هاستل مورد نظر خود را رزرو کنید. تا زمانی که حداقل در هتل سه ستاره اقامت نکنید، امکانات خاصی در هتل نخواهید داشت. هتل‌های ارزان شبی ۸۵ دلار به ازای اتاق دوتخته در نظر بگیرید ولی انتظار خاصی از یک هتل ارزان نداشته باشید. 

- هتل های ۳ ستاره: از شبی ۴۲۰ هزار تومان 

- هتل های ۴ ستاره: از شبی ۶۸۰ هزار تومان 

- هتل های ۵ ستاره: ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

هتل کانادا , وقت سفر

خورد و خوراک در کانادا

هزینه‌ی خورد و خوراک در کانادا در صورتی که خودتان غذایتان را آماده کنید یا در کافه‌ها غذا بخورید، چندان زیاد نخواهد شد. ساندویچ‌های ارزان‌قیمت و فست‌فودها انتخاب‌های به‌صرفه‌تری هستند و هر وعده کمتر از ۱۳ دلار قیمت دارند اما در مقابل، یک وعده غذا در رستوران در حدود ۲۰ تا ۳۴ دلار هزینه دارد.

 • چند غذای محبوب کانادا

باناک | Bannock: این نان که در کانادا زیاد استفاده می شود معمولا با عسل و مربا خورده می شود. باناک یکی از نان های فوری است که با آرد غلات درست می شود و تنوع زیادی دارد.

باناک نان , وقت سفر

پوتاین | Poutine: پوتاین سیب زمینی سرخ کرده به همراه ورقه های خرد شده پنیر است که روی آن سس عصاره گوشت ریخته می شود و طعمی بسیار دلچسب پیدا می کند. 

پوتاین , پوتاین

تورتیری | Toutiere: پای گوشت های معمولی ترکیبی از گوشت و انواع مختلفی از سبزیجات است اما در تورتیری روی گوشت را شیرینی روغنی می پوشاند. تورتوری پای گوشت است که در شهر کبک در جشن هایی مثل کریسمس یا تعطیلات مختلف درست می شود.

تورتیری , وقت سفر

گوشت دودی مونترال: غذای گوشت دودی را مهاجران اروپای شرقی به این کشور آوردند و حالا این گوشت در همه شهرهای کانادا درست می شود اما خوشمزه ترین آن را می توانید درمونترال پیدا کنید.

گوشت دودی , وقت سفر

دونات بیگل مونترال: برای تهیه این دونات، خمیر را به صورت حلقه شده در می آورند و قبل از پخت مدتی در آب می جوشانند.

دونات بیگل , وقت سفر

رستوران های پیشنهادی در کانادا

 • Toqué

مونترال این رستوران از معروفترین رستوان های کانادا و جزو گران ترین هاست. کیفیت غذا در این رستوران از استاندارد بالایی برخوردار است.

 • Eden

بنف این رستوران به خاطر غذاهای ظریف آشپزی فرانسه، با توجه به مواد تشکیل دهنده محلی مورد ستایش قرار گرفته است.

 • Alo

تورنتو یک رستوران فرانسوی معروف و مجلل کوکتل که در بالای یک ساختمان میراث فرهنگی در مرکز شهر تورنتو قرار دارد.

 • George

تورنتو این رستوران تمام تلاش خود را می کند که منو با توجه به مواد غذایی تازه فصلی تنظیم شود.

جاذبه‌های گردشگری کانادا

 • آبشار نیاگارا

این آبشار فوق‌العاده زیبا سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. آبشار نیاگارا یکی از معروف ترین و زیباترین آبشارهای جهان می باشد. نواحی پیرامونی این آبشار، به اندازه ای سرسبز و زیبا هستند که با وجود اجرای چندین پروژه عمرانی در منطقه نیاگارا، باز هم امکان تبدیل به یکی از زیباترین مکان های توریستی دنیا را دارد.

آبشار نیاگارا , وقت سفر

 • رودخانه کمپیل | Campbell

رودخانه ی کمپبل پر از ماهی های سالمون نارنجی رنگ کوچکی ست که با نشاط و شادی در آب شنا می کنند.شما نیز می توانید به آن ها پیوسته و در کنار این ماهی های کوچک زیبا آب تنی کنید.یکی از دیدنی ترین و جالب ترین مکان ها در کانادا رودخانه ی کمپبل است.

کمپیل , وقت سفر

 • خلیج فاندی کانادا

خلیج فاندی دارای بالاترین میزان جزر و مد در دنیا است، طوری که در یک جزر و مد خفیف سطح آب حدود ۱۶ متر کاهش پیدا می‌کند. واقعا دیدن این صحنه لذت‌بخش است که میلیاردها تن آب از خلیج ناپدید شود و بعد از چند ساعت دوباره به جای خود بازگردد. وقتی ماه کامل است به آن جا بروید تا بالاترین میزان جزر و مد را ببینید.

خلیج فاندی , وقت سفر

 • سپیده شمالی

نورهای پگاه شمالی از اواخر پاییز تا بهار ادامه دارد. زیباترین منظره سپیده را در شمال غربی منطقه Yukon می توانید مشاهده کنید.به گفته بسیاری از کارشناسان محیط زیست، یکی از بهترین مکان هایی که می توان سپیده شمالی را در وسیع ترین حالت تماشا کرد، کانادا است که قطب شمال نیز ادامه دارد.

سپیده شمالی , وقت سفر

 • پل معلق | Capilano

در فاصله ی بسیار کمی دورتر از شلوغی های ونکوور، خواهید توانست در مخلوطی از ماجراجویی، تاریخ کهن و فرهنگی که این پل در خود جای داده غرق شوید و زندگانی مردم کلمبیایی را با تمام وجود حس نمایید.

پل معلق کانادا , وقت سفر

 • دماغه انریج | Cape Enrage

در اینجا می‌توانید یک فانوس دریایی کوچک (قدیمی‌ترین فانوس دریایی در نیوبرانزویک) را ببینید که قدمتش به سال ۱۸۳۸ میلادی باز می‌گردد. در بالای فانوس می‌توان مناظر پانورامای زیبایی از خلیج فاندی را تماشا کرد. دماغه‌ی انریج، نامی است که به نوک جنوبی جزیره‌ی بارن مارش در شهرستان آلبرت داده‌اند.

دماغه اینریج , وقت سفر

فستیوال های کانادا

 • جشنواره لاله

این جشنواره بزرگترین جشنواره در نوع خود و در فصل بهار است. جشنواره لاله یکی از بزرگترین جشنواره‌های کانادا است که هر ساله در ماه مه در اتاوا تشکیل می شود. در این جشنواره 1 میلیون گل لاله را برای نمایش عموم قرار می دهند.

جشنواره لاله کانادا , وقت سفر

 • آتش بازی بین المللی

این جشنواره بالای دریاچه دلفین و در شهربازی لاروند برگزار می شود. جشنواره آتش بازی مونترال از بزرگترین جشنواره های کاناداست که هرساله افراد زیادی به دیدن آن می روند. این جشنواره که در اوایل ماه جولای برگزار می شود طرفداران بسیاری دارد.

آتش بازی کانادا , وقت سفر

 • جشنواره استمپید کلگری

جشنواره استمپید کلگری طی 10 روز میزبان میهمانان بسیاری از جهان است. به جرات می توان این جشنواره را از بزرگترین جشنواره های کانادا در نظر گرفت. این جشنواره گاو بازی مهمترین جشنواره گاوبازی دنیاس . بهترین گاوبازهای دنیا برای شرگت در این مسابقات به کشور کانادا سفر می کنند.

کلگری کانادا , وقت سفر

 • جشن روز ملی کانادا

در این جشنواره مردم دور هم گرد آمده و این روز را به گردش و تفریح و خوردن انواع خوراکی ها می گذرانند. سالانه اولین روز جولای برای کانادایی ها روز جشن و سرور است و از بزر گترین جشنواره های کانادا ست. موزیک ، نمایش، رقص لباس های مبدل و… همه در این روز دیده می شوند.

جشن ملی کانادا , وقت سفر

 • فستیوال غذای Taste MTL

این فستیوال در طول پاییز و در شهر مونترال برگزار می شود. در ماه نوامبر یک جشنواره خوشمزه برپا می شود که از بزرگترین جشنواره های کاناداست. در این جشنواره بیش از 50 رستوران شرکت می کنند.

فستیوال غذا کانادا , سفر

 • جشن برف

این جشنواره از دوهفته آخر ژانویه و دو هفته اول فوریه را به خود اختصاص می دهد. از جاذبه های این جشنواره ساخت مجسمه های برفی، آدم برفی، سورتمه سواری، اسکیت و سرسره ها هستند. جشنواره برف مونترال نیز یکی دیگر از بزرگترین جشنواره های کانادا ست که 4 هفته به طول می انجامد. 

اطلاعات کاربردی در کانادا

اختلاف ساعت با تهران: 8 و نیم ساعت از تهران، عقب‌تر است

زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی

واحد پول: دلار کانادا

شماره‌های اضطراری: ۹۱۱

جهت رانندگی: راست

فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0