جشنواره تئاتر نقاب طلایی در مسکو

06 دی ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره تئاتر نقاب طلایی همه ساله اواخر اسفند ماه آغار، و تا اوایل فروردین ماه در شهر مسکو واقع در کشور روسیه برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این جشنواره کسب نمائید.

معرفی جشنواره تئاتر نقاب طلایی

یکی از معتبرترین جشنواره های تئاتر در سراسر جهان را می توان به جشنواره تئاتر نقاب یا ماسک طلایی نسبت داد. در این جشنواره که رقابت برای کسب جایزه ملی تئاتر به شمار می آید، در سال ١٩٩٣ توسط اتحادیه تئاتر فدرال روسیه تاسیس شده است.

جشنواره تئاتر نقاب طلائی , وقت سفر

در این جشنواره از ژانرهای درام، باله، اپرا، موزیکال، رقص مدرن و خیمه شب بازی بهره گرفته شده است و این جشنواره کاملا روسی به شمار می آید. 

در جشنواره نقاب طلایی بهترین اجراهای سال گذشته انتخاب شده و در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود. جایزه ها نیز توسط اتحادیه تئاتر فدرال روسیه و وزارت فرهنگ و دولت روسیه حمایت و داده می شود. جایزه جشنواره نقاب یا ماسک طلایی جایزه ای مشهور و معتبر در زمینه تئاتر به شمار می آید.

جشنواره تئاتر نقاب طلائی , وقت سفر

نحوه برگزاری جشنواره نقاب طلایی

در جشنواره تئاتر نقاب طلایی تمرکز ویژه بر فعالیت هایی است که بهترین اجراهای جشنواره را در سایر شهر های روسیه و کشورهای حوزه دریای بالتیک نیز به نمایش می گذارد. برنامه اصلی این جشنواره نیز شامل تولیداتی است که توسط دو هیات انتخاب متشکل ازکارشناسان (یکی برای تئاتر درام و یکی دیگر برای تئاتر موزیکال) انتخاب و برای دریافت جایزه نقاب طلایی نامزد می شوند.

در مورد برندگان جایزه نقاب طلایی تصمیم گیری بر عهده دو هیات داوری متشکل از بازیگران، کارگردانان، رهبران ارکستر، طراحان رقص و منتقدین تئاتر می باشد.

جشنواره تئاتر نقاب طلائی , وقت سفر

زمان و مکان اجرای جشنواره تئاتر نقاب طلایی

زمان برگزاری این جشنواره در تاریخ 27 مارس تا 15 آوریل هر سال است همچنین مکان برگزاری این جشنواره در شهر مسکو است و این جشنواره به صورت زنده از تلویزیون و رادیو روسیه پخش می شود.

جشنواره تئاتر نقاب طلائی , وقت سفر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0