جشنواره روز باستیل در فرانسه

05 دی ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره روز باستیل در واقع جشن ملی فرانسه محسوب می شود. این جشنواره فرصتی است برای مردم فرانسه تا اتحاد و فرهنگ خود را به همه جهان نشان دهند، اتحادی که منجر به دموکراسی شد. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره روز باستیل

جشنواره روز باستیل | Bastille Day یک جشن ملی در فرانسه است که همه ساله در 13 جولای در سرتاسر کشور فرانسه برگزار می شود.

جشنواره روز باستیل فرانسه , وقت سفر

هدف از برگزاری این جشنواره این است که فرصتی برای مردم فرانسه به شمار می آید تا فرهنگ و اتحاد خود را که به دموکراسی منتهی شد، جشن بگیرند.  

در روز جشن باستیل فرانسه، تعطیلی رسمی است. این جشن عمومی به مناسبت روزی است که مردم عادی و دهقانان پاریس به قلعه و زندان باستیل حمله کردند. هجوم مردم عادی به قلعه، زمینه ساز اتفاقاتی شد که پایان بخش حکومت پادشاهی و سرآغاز عصر آزادی، برادری و برابری و در واقع دموکراسی گردید.

جشنواره روز باستیل فرانسه , وقت سفر

نحوه برگزاری جشنواره باستیل

جشنواره باستیل در شب ١٣جولای مصادف با 23 تیر ماه ضیافت برپا می کنند و جشن در پاریس شروع می شود. روز بعد، رژه نظامی سنتی در خیابان شانزه لیزه برگزار می شود و سرتاسر روز، فضای جشن بر شهر حاکم می شود و با آتش بازی های پر سر و صدا و باشکوهی که آسمان شب شهر را نورباران می کند، به پایان می رسد.

رژه نظامی ١٤ جولای این جشنواره، قدیمی ترین و مسلماً بزرگترین رژه اروپا به شمار می آید. هنگ ها در لباس های فرم، نیروهای سواره گارد ریاست جمهوری با یونیفرم های سنتی. این رژه از نزدیکی میدان اتوال شروع و تا میدان کنکورد ادامه می یابد. برنامه های جشن در روز باستیل عبارتست از : اجراهای موسیقی، راهپیمایی و رژه ها نظامی و غیر نظامی، غذاهای همگانی، نمایش های تماشایی آتش بازی، شلیک توپ و رقص.

جشنواره روز باستیل فرانسه , وقت سفر

تاریخچه روز باستیل در فرانسه

در تاریخچه این جشنواره آمده است که یکی از مورد اعتمادترین مشاوران لویی شانزدهم، در روز ١٢ جولای ١٧٨٩ کلمات شومی را اظهار نمود. دو روز پس از آن ، قلعه سلطنتی باستیل که نماد حکومت پادشاهی بود مورد حمله قرار گرفت. غلیان احساسات میهن پرستانه در آن روز به صدور اعلامیه حقوق بشر و حقوق شهروندان منجر شد.

اعلامیه از این قرار بود که "انسان ها آزاد متولد می شوند و آزاد باقی می مانند و از نظر حقوق انسانی، برابر هستند." کشورهای سراسر جهان، پس از آن، این اعلامیه که در آن زمان جهانی شده بود را الگوی خود قرار دادند. جای تعجب نیست که روز ملی فرانسه، ١٤ جولای از شهرت جهانی برخوردار می باشد.

جشنواره روز باستیل فرانسه , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

زمان برگزاری جشنواره باستیل در روز 13 و 14 جولای است و مکان برگزاری جشنواره سرتاسر کشور فرانسه است.

جشنواره روز باستیل فرانسه , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0