آب و هوای اندونزی

25 آذر ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

اندونزی دارای آب و هوایی استوایی (گرم و مرطوب) بوده و تغییرات فصلی در آن اندک می باشد. این کشور دارای دو فصل گرما و بارانی و مرطوب است. با ما در وقت سفر همراه باشید تا بیشتر در مورد آب و هوای این کشور بدانید.

آب و هوای اندونزی

بزرگ ترین مجمع الجزایر جهان ما بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام و در جنوب شرق آسیا قرار گرفته و جزایر اندونزی نام دارد. این منطقه اب و هوای استوایی دارد.

نقشه-آب-و-هوا-اندونزی, وقت سفر

کالی مانتان ، جاوه ، سوماترا و سولاوزی از جمله جزیره های این کشور هستند با اینکه بیشتر جزیره های آن برای سکونت مناسب نیستند ، از نظر میزان جمعیت این کشور در رده چهارم جهان قرار دارد.

 از لحاظ جغرافیایی این جزیره بزرگ در طول خط استوا قرار گرفته است و در نتیجه آب و هوای گرم و استوایی (گرم و مرطوب) دارد. تغییرات فصلی در این کشور آن چنان نیست و اصولا هوا گرم و شرجی و یا بارانی و مرطوب است و همین امر موجب شده است تا این جزیره دو فصل داشته باشد : فصل خشک از آوریل تا اکتبر و فصل بارانی از نوامبر تا مارس.

اگر چه میزان بارش در فصل خشک اندک است ، بارش باران های موسمی در فصل دیگر موجب شده است تا شغل بیشتر مردم کشاورزی باشد و پس از کشور های برزیل و زئیر رتبه سوم ذخائر جنگل های مناطق استوایی به کشور اندونزی تعلق داشته باشد.

تغییرات آب و هوایی در اندونزی بر خلاف کشورهای دیگر، نه از فشار و نه از دمای هوا است بلکه به دلیل بارش بیش از حد باران است. کشور اندونزی آب و هوای گرم و استوایی و رطوبت بسیار بالایی بین ۷۰ تا ۹۰ درصد دارد. بهترین زمان سفر به اندونزی، در فصل خشک سال و بین ماه های ژوئن تا سپتامبر است.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0