جشنواره پونگال در سنگاپور

26 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره پونگال | Pongal جشنواره سنتی هندی است که برای شکر گزاری از خدای خورشید به خاطر برداشت فراوان محصول برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره پونگال

جشنواره پونگال | Pongal به صورت گسترده در هند برگزار می شود و در سنگاپور نیز به دلیل تعداد بالایی از مردم هند که در این کشور زندگی می کنند برگزار می شود.

جشنواره شکر گزاری برداشت محصول پونگال پیش از شروع ماه دهم و به طور کلی در اواسط ماه ژانویه شروع می شود. در طول برگزاری جشنواره، مردم در مراسم شکرگزاری، پخت و پز و بسیاری از آیین های دیگر را انجام می دهند.  

عصر روز جشنواره که به نام Bhogi Pongal نامیده می شود ، روزی است که برای تمیز کردن بهار و پرتاب وسایل جدید ساخته شده است و بر این باورند که گذشته را پشت سر گذاشته و دوران جدید و مثبت در پیش رو خواهند داشت.

نام جشنواره پونگال از اصطلاح "pongu"، به معنی "جوشاندن" یا "شکوفایی" گرفته شده است و از شیرینی‌های برنجی کوچکی که در شیر جوشیده تعارف می‌شوند و نشانه‌ای از سخاوت‌اند گرفته شده است.

جشنواره پونگال در سنگاپور , وقت سفر

نحوه برگزاری جشنواره پونگال

جشنواره برداشت پونگال در سنگاپور در چهار روز برگزار می شود.

روز اول Bhogi Pongal است؛ این یک روز برای لرد ایاندرا است. این به طور انحصاری برای خانوار است و نماد شروع به سال نو است.

روز دوم به لرد سوریا اختصاص داده شده است که در آن هر خانواده یک گلدان برنج با شیر برای سوری ها در سپیده دم می کند.

جشنواره پونگال در سنگاپور , وقت سفر

روز سوم به نام Mattu Pongal یک روز برای احترام به گاو است. آنها بیشتر در زمان برداشت کار می کنند و چون شیر تولید می کنند، مردم محلی با بیشترین احترام با گاو رفتار می کنند.

روز چهارم پونگال در سنگاپور Kannum Pongal نام دارد. این روزی است که مردم از یکدیگر بازدید می کنند و جوایز جوان را به نسل های قدیمی تر نشان می دهند. مردم محلی این جشنواره را یک برنامه فرهنگی می دانند که در آن ، نمایش ها و نمایشگاه ها را برای احترام به فرهنگ و سنت خود حفظ می کنند. 

جشنواره پونگال در سنگاپور , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0