عجیب ترین حفره های جهان

25 آذر ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

قدرت و توانایی های انسان و طبیعت بدون شک هیچ محدودیتی را نمی شناسد. به همین دلیل ما شاهد مناظر باور نکردنی در طبیعت و سازه های با معماری خارق العاده و شگفت انگیز هستیم که توانایی های طبیعت و انسان در خلق شگفتی را به ما نشان می دهند. در ادامه ی این مطلب در وقت سفر قصد داریم برخی از جالب ترین پدیده هایی که شاهکار انسان و طبیعت هستند را به شما نشان دهیم.

10 حفره عجیب جهان

بدون شک طبیعت از جهاتی گوی سبقت را از انسان در این زمینه ربوده و مناظری را پدید می آورد که انسان با وجود تمامی مهارت هایش در برابر این همه خلاقیت و قدرت طبیعت سر تعظیم فرود می آورد.

گودال عجیب , حفره عجیب , وقت سفر

طبیعت زیبا، پدیده‌های فوق‌العاده‌ای را در اقصی نقاط دنیا به وجود آورده است که حیرت و شگفتی هر بیننده‌ای را به همراه دارد. برخی از این پدیده‌ها به حدی عجیب و غریب هستند که به فکر انسان خطور نمی‌کند که اصلا وجود داشته باشند.این مناطق عجیب و بکر برای بسیاری از گردشگران جالب و هیجان انگیز است و باعث جذب گردشگران زیادی میشوند.  

حفره ی موسوم به «The Deluxe Mystery Hole»

هیچ اطلاعاتی در مورد تاریخچه و چگونگی پیدایش این حفره وجود ندارد و هنوز دانشمندان نتوانسته اند با ابزارهای اندازه گیری فوق مدرن نیز عمق این حفره را مشخص کنند. این حفره اکنون به عنوان یک جاذبه ی گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد.

حفره ی موسوم به «The Deluxe Mystery Hole», وقت سفر

حفره ی پیروزی (The Hole of Glory)

این حفره در پشت سدی در کالیفرنیا به نام «سد مونتیسلو» (Monticello Dam) قرار داشته و در نگاه اول به نظر می رسد تونلی است که به عمق زمین کشیده شده اما در واقع تنها حفره ای دست ساز بوده و برای زهکشی مورد استفاده قرار می گیرد.

گودال چوب بری (Sawmill Sink)

این حفره به رنگ آبی روشن در باهاماس قرار دارد و محلی برای انجام تحقیقات باستان شناسی بوده است. این حفره به دانشمندان کمک کرده که بدانند زمین در هزاران سال پیش چه شکل و شرایطی داشته است.

گودال چوب بری (Sawmill Sink), وقت سفر

گودال شیطان (The Devil’s Sinkhole)

چاله ی شیطان در واقع یک غار زیرزمینی است که ورود به آن ممنوع بوده و در فصل تابستان بیش از ۳ میلیون خفاش در آن اقامت دارند.

گودال شیطان (The Devil’s Sinkhole), وقت سفر

حفره ی آبی بزرگ (The Great Blue Hole)

حفره ی آبی بزرگ در دریای کارائیب و در مرکز «Lighthouse Reef» واقع شده است. این حفره در ابتدا بخشی از شبکه ای غارهای زیرزمینی بود که در دوران آخرین عصر یخبندان شکل گرفته بود. این نقطه یکی از بهترین مکان های جهان برای شیرجه زدن به شمار می آید.
گودال عجیب , حفره عجیب , وقت سفر1

حفره ی آبی دین ( Dean’s Blue Hole)

حفره ی آبی دین عمیق ترین حفره ی آبی رنگ جهان است. این حفره در باهاماس قرار داشته و به عنوان محلی برای آموزش و تمرین شیرجه روهای آزاد مورد استفاده قرار می گیرد.

حفره ی هاروود (The Harwood Hole)

حفره ی هاروود یک غار زیرزمینی در نیوزیلند است. این حفره عمیق ترین غار عمودی در روی کره زمین به شمار می آید.

حفره ی هاروود (The Harwood Hole), وقت سفر

معدن میر (The Mir Mine)

معدن میر یکی از بزرگ ترین معادن الماس در کشور روسیه به شمار می آید که مقادیر زیادی الماس از این نقطه و از اعماق زمین استخراج می شود.

معدن میر (The Mir Mine), وقت سفر

استوانه ی اوداچنایا (The Udachnaya Pipe)

معدن اوداچنایا در یاکوتیا در روسیه یکی دیگر از منابع استخراج الماس در این کشور به شمار می آید. این معدن استوانه ای در فاصله ی ۲۰ کیلومتری از مدار شمالگان قرار دارد.

استوانه ی اوداچنایا (The Udachnaya Pipe), وقت سفر

حفره ی بهشتی (The Heavenly Pit)

گودال بهشتی ۱۲۸٫۰۰۰ سال پیش شکل گرفته است. این گودال بزرگترین گودال روی زمین بوده و مکان مناسبی برای افراد علاقمند به چتربازی است.

حفره ی بهشتی (The Heavenly Pit),وقت سفر

دره ی بینگام (Bingham Canyon)

این حفره ی مخروطی مسحور کننده در واقع یک معدن مس در ایالت یوتا در آمریکا است.

دره ی بینگام (Bingham Canyon), وقت سفر

حفره ی شهر گواتمالا سیتی

در سال ۲۰۱۰، یک حفره به عرض ۲۰ متر در شهر گواتمالا سیتی شکل گرفت. این حفره در یک چهار ره به وجود امده و یک کارخانه سه طبقه را در خود بلعید. حفره ی مورد نظر به چندین دلیل شکل گرفت از جمله به دلیل طوفان استوایی آگاتا، فوران آتشفشان پاکایا و نشتی لوله های فاضلاب شهری.

حفره ی شهر گواتمالا سیتی, وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
1