مشهورترین خیابان های دنیا

22 آذر ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

خیابان یکی از مهم‌ترین معابر شهری است ولی از بین هزاران خیابان در دنیا، تعداد محدودی از آنها به دلیل ویزگی‌های خاصشان در ذهن انسان به یاد می‌ماند. با ما در وقت سفر همراه باشید تا مشهور ترین خیابانهای جهان آشنا شوید.

مشهورترین خیابان های دنیا کجا هستند؟

گرچه در اغلب شهرها هزاران خیابان وجود دارد ولی یک یا دو خیابان از دیگر خیابان ها شناخته شده تر و معروف ترند. به دلیل وجود مراکز خرید، امکان شب زنده داری، داشتن مراکز تفریحی یا موقعیت تاریخی شان، در هرحال به هر دلیل که باشد مسافران همیشه از این خیابان ها دیدن می کنند. این خیابان ها، بلوارها و جاده های معروف در بیشتر عکس هایی که مسافران می گیرند، دیده می شوند واغلب اوقات در ردیف مشهورترین ها قرار می گیرند.

مشهورترین خیابان های دنیا کدامند, وقت سفر

با اینکه اکثر شهرها دارای هزاران خیابان هستند، همیشه یک یا دو خیابان از دیگران مشهورتر می‌شوند. چه به دلیل موقعیت‌های خرید، مرکز زندگی شبانه، سرگرمی و یا تاریخچه‌ی آنها باشد، این‌ها خیابان‌هایی هستند که توریست‌ها از آنها دیدن می‌کنند.  

اکثر اوقات تصویر این خیابان، بلوار، بزرگراه و جاده‌های مشهور گرفته می‌شود و در میان لیست‌های این چنینی قرار می‌گیرند.

خیابان لامبارد (Lombard Street)

خیابان لومبارد یا لامباردا در سانفرانسیسکو که بین خیابان هاید Hyde و خیابان لیون ورث Leavenworth واقع شده است ، به عنوان پرپیچ و خم ترین خیابان دنیا شهرت یافته است. بخش تک بلوکی خیابان لومبارد با هشت پیچ تند ۱۸۰ درجه ای به منظور کاهش سراشیبی تند طبیعی تپه ایجاد شده است. فاصله‌ی دو کوچه‌ی این خیابان که دارای 8 پیچ تند است، برای کاهش شیب طبیعی تپه ساخته شده است. محدودیت سرعت در این بخش، تنها ۸ کیلومتر در ساعت است. خیابان ورمونت که آن هم در سانفرانسیسکو است و خیابان إسنیک ألی Snake Alley واقع در برلینگتون ایالت آیوا دو خیابان مشهور دیگر هستند که گفته می شود پرپیچ و خم ترین خیابان های جهانند. 
وقت سفر,Lombard Streetخیابان لامباردا ,

خیابان اَبی (Abbey Road)

جاده أبی در شمال لندن قرار دارد. استودیوی جاده آبی Abbey Road Studios که در منتهی الیه جنوب شرقی خیابان قرار دارد استودیویی است که گروه بیتل ها ۹۰% کارهایشان را در آن ضبط کردند. اعضای گروه در آپریل ۱۹۶۹ در استودیو گرد آمدند تا به عنوان یک گروه، آخرین آلبوم خود را ضبط کنند و نام آن را هم «جاده آبی» گذاشتند. این آلبوم پرفروش ترین آلبوم آن ها شد و عکس خط کشی عابر پیاده ای که درست بیرون استودیو قرار دارد و امروزه به یک عکس نمادین تبدیل شده است ، تصویر روی جلد آلبوم شد. امروزه گردشگران به طور خاص و ویژه به این جا می آیند تا تصویر روی جلد آلبوم «جاده آبی» خود را خلق کنند. 
خیابان اَبی (Abbey Road) , وقت سفر

خیابان هالیوود (Hollywood Walk of Fame)

خیابان هالیوود در کنار بلوار هالیوود به عنوان مسیر شهرت در لس آنجلس پوشیده شده از ستاره های برنجی پنج پری است که به یاد هنرپیشگان، موسیقی دانان، کارگردانان، تهیه کنندگان و گروه های نمایشی مشهور در پیاده رو کارگذاشته شده اند. بیش از ۲۴۰۰ ستاره به این ترتیب جاودانه شده اند. همه افراد، از جمله طرفداران هنرمندان، می توانند هر کسی، حتی طرفداران، می‌توانند هر فرد فعال در زمینه‌ی سرگرمی را کاندید کند وهر ساله 200 کاندیدا به کمیته‌ی هالیوود معرفی می‌شوند.

خیابان هالیوود (Hollywood Walk of Fame), وقت سفر

لا رامبلا (La Rambla)

لارامبلای پر درخت، سرزنده ترین و شلوغ‌ترین خیابان مخصوص عابرپیاده در بارسلونای اسپانیا است. ییشتر اوقات، توریست‌ها در این خیابان بیشتر از محلی‌ها هستند که نوع مغازه‌ها و در کل طبیعت این خیابان را تغییر داده است. به همین دلیل این خیابان تبدیل به بهترین نقطه برای جیب بری و هدف دزدان واقع شده است .همچنین این امر موجب گشته که این خیابان به چندین خیابان دیگر با همین حال و هوای متفاوت در بارسلونا وجود دارد و به دلیل همین شباهت آن ها را هم رامبلا خطاب می کنند و غالبا به جای خیابان رامبلا گفته می شود این خیابان لاس رامبلاس نیز نامیده میشود.

لا رامبلا (La Rambla), وقت سفر

خیابان اورکارد (Orchard Road)

جاده باغ یا همان خیابان اورکارد مرکز اصلی خرید درسنگاپور است ، که علاوه بر جاذبه‌ی جهانگردی، محل گردش محلی‌ها نیز است. دو طرف این خیابان، که به دلیل باغ های میوه ای که این جاده زمانی بدان ها منتهی می شد جاده باغ نام گرفته است، سرتاسرمملو از پاساژها و بازارهای خرید، رستوران های شیک و گران قیمت، قهوه فروشی ها، کافه و هتل ها است. علاوه بر این، محل اقامت رسمی رئیس جمهور سنگاپور، ایستانا Istana، نیز در همین خیابان قرار دارد. تزئینات کریسمس درامتداد جاده باغ، با گوزن هایی که در لابلای نخل ها جست و خیز می کنند و خانه های ساخته شده از شیرینی زنجفیلی که بام هایشان پوشیده ازبرف مصنوعی است، شهرت دارند .این خیابان هم‌چنین محل قرارگیری اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهوری سنگاپور است.

خیابان اورکارد (Orchard Road), وقت سفر

خیابان خآوو سان(Khao San Road)

جاده کائو سان، اگر بخواهیم دقیق در موردش صحبت کنیم ،خیابان کوچکی است درشهر بانکوک که در نزدیکی رودخانه چائو فرایا یا چاو پهرایا (Chao Phraya River) واقع شده است . کائو سان که به معنای ” برنج آسیاب شده” می باشد و یادآور زمان های گذشته است که این خیابان یکی از بازارهای عمده برنج بانکوک بوده است. ولی در ۲۰ سال اخیر خیابان خآوو سان تبدیل به محل وقت‌گذرانی مشهوری برای توریست‌ها شده است. کائو سان دارای اقامتگاه های ارزان، از مسافرخانه های معمولی گرفته تا هتل های سه ستاره با نرخ مناسب، اغذیه فروشی ها، رستوران ها، فست فود ها، کافی نت ها و آژانس های مسافرتی متعدداست.

خیابان اورکارد (Orchard Road), وقت سفر

وال استریت (Wall Street)

وال استریت قلب تاریخی منطقه‌ی پولی یا همان مالی و محل اصلی بازار بورس نیویورک است. وال استریت، مظهر تجارت های بزرگ و معاملات سهام آمریکا است. خیابانی باریک با سراشیبی است که از خیابان برادوی به سمت ایست ریور پایین می‌رود، تا«رودخانه شرقی» East River امتداد یافته وال استریت به دلیل این دلیل نامگذاری شده که در قرن ۱۷ هلندی‌ها در این مکان دیوار ساختند تا اجتماع‌شان را محدود کنند. در اواخر قرن هجدهم معامله گران و بورس بازان برای معامله و خرید و فروش غیررسمی در پایین وال استریت زیر درخت چناری گرد هم می آمدند. این منشا بازار بورس نیویورک (New York Stock Exchange )است که در سال ۱۸۱۷ بنا شد. دیگر خیابان های مشهور نیویورک عبارتند از برادوی، خیابان پنجم Fifth Avenue و خیابان مدیسون .

وال استریت (Wall Street), وقت سفر

ویا دولوروسا (Via Dolorosa)

ویا دولوروسا (کلمه‌ی لاتین به معنی راه غم) خیابانی مشهور در بیت‌المقدس قدیم و متشکل از دو بخش است، که مسیح پیش از مصلوب شدن در آن قدم گذاشته بوده است یکی در داخل شهر قدیم اورشلیم که مسیر آخرین گام های مسیح به سوی صلیب است. این جاده ۲۵۰ متری طی قرن ها دستخوش تغییرات بسیار شده است و اکتشافات باستان شناسی قرن بیستم اکنون نشان می دهد که جاده قدیمی «ویا دولوروسا» برفراز تپۀ غربی در واقع مسیر معقول تر و مناسب تری است. زائرین برطبق سنت، با به یاد آوردن مصائب مسیح و تجسم رنج های او، این جاده را طی می کنند. در طی مسیر ۱۴ جایگاه صلیب Stations of the Cross وجود دارد که هریک مربوط به واقعه یا داستان خاصی است.

لاس وگاس(Las Vegas)

قطب قمار دنیا ، لاس وگاس ، وسط صحرای نوادای جنوبی قرار دارد. این شهر مملو از قمارخانه بارها و کلوپ های شرط بندی است، در این راسته می‌توان بیشترین تعداد آنان را یافت. علاوه بر قمارخانه ، این خیابان دارای هتل‌های لوکس، فروشگاه‌های بزرگ ، رستوران‌های تجملی و غیره نیز میباشد که همه‌ی آنها با دقت تزئین شده‌اند تا به این خیابان فضایی جادویی و رویایی ببخشند.

شانزه لیزه (Champs-Elysees)

خیابان شانزه لیزه با سینماها، کافه، مغازه های شیک و درختان هرس شده شاه بلوط هندی اش یکی از مشهورترین خیابان های پاریس و فرانسه است. این خیابان عریض و زیبا از میدان کنکورد تا طاق پیروزی (طاق نصرت)امتداد دارد. علاوه براین یکی از معتبرترین و آبرومندانه ترین بلوارهای خرید پاریس نیز هست. طبقات بالای مغازه ها اغلب در اختیار ادارات است زیرا افراد معدودی توان مالی زندگی در شانزه لیزه را دارند. از سال ۱۹۷۵ تاکنون آخرین مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس Tour de France در شانزه لیزه به پایان می رسد و دوچرخه سواران پس از رسیدن به خط پایان معمولا شش تا هشت بارشانزه لیزه را دور می زنند.

شانزه لیزه (Champs-Elysees), وقت سفر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0