جشنواره لامرس در اسپانیا

24 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره لامرس La Mercè یکی از جشنواره هایی است که سالانه در شهر بارسلونا و در کشور اسپانیا برگزار می شود. این جشنواره در روز تولد کاتولیک رومی در کاتالان شکل گرفت. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره لا مرس

جشنواره لامرس | La Mercè Festival در روز تولد کاتولیک رومی به نام Lady of Mercy، La Mare de Déu de la Mercè در کاتالان ، یکی از جشنواره هایی است که سالانه در شهر بارسلونا و در کشور اسپانیا برگزار می شود.

از مهمترین ویژگی های این جشنواره که در سال 1902 معرفی شود عبارتست از: رقص محبوب Empordà، رژه به نام gegants i capgrossos، نمایشگاه سالانه چینی کاتالان، مسابقه 10 کیلومتری و بازی پریو موزیک، آتش بازی، چشمه آب و موسیقی در پایه کوه مونجایک است. 

جشنواره La Mercè دارای خاستگاه های مذهبی است ودر کاتالان، کلمه متره معانی مربوط به خدمات، کمک، احساس محبت و رحمت دوست داشتن می دهد.

شروع این جشنواره 24 سپتامبر است و در طول برگزاری با رژه شخصیت های اسطوره ای به صورت عروسک های غول پیکر انجام می پذیرد که تداعی کننده جشنواره نیس فرانسه نیز می باشد و در حدود 600 رویداد و سرگرمی در سرتاسر میدان ها و خیابان ها به صورت رایگان در دسترس شرکت کنندگان در این جشنواره قرار می گیرد. 

جشنواره لامرس , وقت سفر

تاریخچه جشنواره لامرس

جشنواره لامرس از قرون وسطی شکل گرفته است، در سال 1687، بارسلونا دچار طاعون از ملخ ها شد. برای مبارزه با حشرات، Consell de Cent، که پس از آن بر شهر حکومت کرد، رای داد تا از ویرجین کمک بخواهد. هنگامی که شهر تحویل داده شد، او نامزد شهردار شهر بارسلونا شد - اگر چه این تنها توسط پاپ در سال 1868 به رسمیت شناخته شده است.

جشنواره لامرس , وقت سفر

از آن زمان، جشنواره سالانه در شهر به افتخار ویرجین جشن گرفته شده است. در طول برگزاری جشنواره ، که به طول یک هفته است، نزدیک به دو میلیون نفر در نمایشگاه های فرهنگی و هنری در سراسر شهر شرکت می کنند. سنتی ترین فعالیت های جشنواره در فرهنگ عامه کاتالونیا است. مسابقات خیابانی، که از مراحل دیدنی که قرنها پیش برای جشن کورپس کریستی برگزار می شده است نیز قابل توجه است.

جشنواره لامرس اسپانیا , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0