جشنواره هیدیرلس استانبول

21 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره هیدیرلس همه ساله در شهر استانبول، کشور ترکیه برگزار می شود. این جشنواره به یکی از رویدادهای مهم کشور ترکیه تبدیل شده است و سالیانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره هیدیرلس

جشنواره هیدیرلس استانبول | Hadirles Festival of Istanbul به رویداد بزرگ در شهر استانبول مبدل شده است. این جشنواره همه ساله در سرتاسر کشور ترکیه در تاریخ ۵ مه برگزار شده که در شهر استانبول به دلیل قدمت تاریخی و فرهنگی این جشنواره به نحو بسیار عالی و حرفه ای برگزار می شود.

جشنواره هیدیرلس استانبول , وقت سفر

در واقع این جشنواره هیدیرلس استانبول ، تولد بهار است و تعطیلات مذهبی برای مذهب علوی نیز به حساب می آید. جشنواره هیدیرلس به‌عنوان یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فصلی بایرام در ترکیه و کشورهایی آذربایجان،رومانی بوده است.

کلمه هیدیرلس که به شکل ترکیبی Hızır و İlyas به وجود آمده است به‌عنوان دو نفر متفاوت در نظر گرفته می‌شود. روز هزیر (روضه ی حریر) در ترکیه به‌عنوان روزی که پیروان حضر (الخدیر) و ایلیاس (الیه) در زمین ملاقات می‌کنند جشن گرفته می‌شود.

جشنواره هیدیرلس استانبول , وقت سفر

این جشنواره تقویم مردمی به دو قسمت تقسیم می‌شود: دوره‌ ی اول که بین ۶ تا ۸ نوامبراست، در تابستان که به نام روزهای هزیر نام‌گذاری شده است و دوره‌ ی دوم بین ۸ تا ۶ ماه مه زمستان که به نام روزهای کاظم نام‌گذاری شده است. اگر جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که قصد دارید با تور استانبول به کشور ترکیه سفر کنید پیشنهاد می‌شود که حتماً در جشنواره هیدیرلس استانبول شرکت کنید.

تاریخچه جشنواره هیدیرلس

نظریه‌های مختلف در مورد به وجود آمدن این جشنواره وجود دارد. برخی به این معتقد هستند که هیدیرلس متعلق به فرهنگ‌های بین‌النهرین و آناتولی و دیگران است که متعلق به فرهنگ و اعتقادات ترکی یا آسیای میانه است.

جشنواره هیدیرلس استانبول , وقت سفر

ویژگی های جشنواره هیدیرلس

افرادی که اعتقاد بسیاری به هیدیرلس دارند یکسری ویژگی مطرح می‌کنند که این ویژگی‌ها عبارت است از :

• به ارمغان آوردن مقدار زیادی ثروت.

• در هنگام سختی هیدیرلس به مردم کمک می‌کند.

• همیشه به معنی خوب است و به افراد خیرخواه کمک می‌کند.

• برای افرادی که دچار مشکل و سلامت بیمار هستند درمان می‌دهد.

• به گیاهان کمک می‌کند تا حیوانات را تکثیر کنند و انسان‌ها قوی شوند.

• کمک می‌کند تا ثروت مردم را بهبود بخشد.

• نماد عناصر خوب و ثروت خوب است.

• قدرت خداونت در کار معجزه است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0