جشنواره شکوفه های گیلاس در ژاپن

15 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره شکوفه گیلاس ژاپن که در شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می گردد یکی زیباترین و خوش منظره ترین جشنواره های دنیا محسوب می شود. در جشنواره که با نام ساکورا نیز مشهور است در فصل بهار از ۲۹ اسفند تا ۲۱ فروردین برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره زیبا بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره شکوفه های گیلاس

جشنواره شکوفه های گیلاس |花見 Hanami یکی از جشنواره های مهم در کشور ژاپن که با نام هانامی نیز شناخته شده است یک سنت قدیمی ژاپنی‌ است که در آن به استقبال بهار می‌روند جشن سالانه‌ای در پارک‌ها و سراسر حومه شهر ژاپن برگزار می‌کنند.

جشنواره هانامی (تماشای گل ها) عبارت است از برگزاری یک ضیافت پیک نیکی در میان درختان به شکوفه نشسته که این ضیافت ها با روییدن اولین شکوفه ها بر روی درختان آغاز می شود و تا زمانی که هنوز آخرین شکوفه ها بر روی درختان باقی هستند ادامه پیدا می کند. 

بازدید از ژاپن در فصل ساکورا (شکوفه های گیلاس)، لذتی فوق العاده محسوب می شود و توصیه وقت سفر به شما این است که حتماً در این فصل به این کشور سفر کنید.

منظره شکوفه های زیبا و ظریف و تاثیر سرمست کننده آنها بر مردم، امکان تجربه شگفت انگیزی را فراهم می کند. اگر از سایر جاذبه های گردشگری مشهور این کشور نیز بازدید کنید، راه های بیشتری برای لذت بردن از شکوفه های گیلاس را پیش رو خواهید داشت.

جشنواره شکوفه های گیلاس , وقت سفر

تاریخچه جشنواره شکوفه های گیلاس

تاریخچه این جشنواره به هزاران سال پیش بازمی‌گردد، زمانی که اشراف‌زاده‌ها به شکوفه‌های گیلاس می نگریستند و لذت می‌بردند، از آن‌ها الهام می‌گرفتند و شعر می‌سرودند.هانامی اولین بار در دوره نارا بین سال‌های ۷۱۰ تا ۷۹۴ میلادی در بین اشراف زاده ها مرسوم شد.

در ابتدا دیدن شکوفه‌های آلو مرسوم بوده اما در دوره هِی‌آن (سال‌های ۷۹۴ تا ۱۱۸۵ میلادی) شکوفه‌های گیلاس جایگزین شکوفه‌های آلو شدند. بعد از آن در دوره ادو هانامی در بین عموم مردم رایج شد و امپراتور توکوگاوا یوشیمونه هشتمین امپراتوردوره ادو جهت تشویق مردم و ترویج بیشتر هانامی دستور کاشت گستردهٔ درختان گیلاس را در سراسر کشور صادر کرد.

جشنواره شکوفه های گیلاس , وقت سفر

غذای ویژه جشنواره

در جشنواره شکوفه های گیلاس غذایی سرو می شود به نام هانامی بنتو یا همان بهار در قوطی . ضیافت جشنواره شکوفه های گیلاس بدون غذای رنگارنگ هانامی بنتو تکمیل نمی شود. قوطی های این بنتوهای خوشمزه که توسط سرآشپزهای حرفه ای و آشپزهای خانگی سراسر ژاپن برای مشتریان و عزایزانشان تهیه می شود تا از این جشنواره بهاره لذت ببرند، سرشار از نعمت های این فصل می باشند.

این غذاها برای فرا رسیدن فصل بهار تهیه می شوند و صورتی، قرمز و نارنجی رنگ های غالب این غذاها هستند. مواد تشکیل دهنده این غذا از میگو، ماهی سالمون، ساکورادی (ماهی آزاد صورتی)، سوشی، کابوچا (کدو حلوایی) و هویچ آب پز، و ساکورا موچی: کوفته های برنجی شیرین صورتی بلوری پر از آنکو (خمیر شیرین لوبیا) و پیچیده شده در ترشی برگ شور ساکورا یا همان گیلاس است.

جشنواره شکوفه های گیلاس , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره شکوفه های گیلاس

زمان برگزاری این جشنواره در ماه مارس و آوریل مصادف با اسفند و فروردین در تاریخ شمسی است. این جشنواره در سرتاسر ژاپن برگزار می شود که بهترین آنها در منطقه یوشینو در استان نارا است. پارک های مشهور که در این جشنواره بسیاری از گردشگران از آنها دیدن می کنند عبارتست از: پارک اوئنو، پارک آسوکایاما، رودخانه مگورو، پارک چیدوریگافوچی، و غیره.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0