راهنمای سفر به توکیو

14 آذر ، 1397
وقت سفر
راهنمای سفر
0 کامنت

توکیو، پایتخت ژاپن،را میتوان از بزرگترین پایتخت‌های صنعتی دنیا به شمار آورد.این شهر با توجه به صنعتی شدن و قرار گرفتن در رده مدرنترین شهرهای دنیا،همچنان سنت های کهن خود را حفظ کرده است .این ترکیب از سنت و مدرنتیه و فرهنگ خاص اهالی هر ساله باعث جذب گردشگران فراوانی به این شهر میشود.وقت سفر در راهنمای سفر به توکیو قصد دارد اطلاعات جامع و کاملی در اختیار مسافرین این شهر قرار دهد.با ما همراه باشید...

توکیو

توکیو، سرزمینی هزار رنگ از فرهنگ‌های سنتی و بومی واز پیشرفته ترین ‌شهر های دنیای مدرن است.این کلان شهر شلوغ ژاپنی دارای جاذبه های زیادی برای گردشگری است.خیابان‌های شلوغ و پرازدحام با تبلیغات خیره‌کننده‌ی نئونی ، سوشی های تازه وشب های نورانی و پر هیجان از جذابیت های این شهر است.با وجود زلزله‌ خیز بودن ، برج ها و آسمان‌خراش‌های بلندی دارد و برنامه‌ریزی‌های بسیاری برای ایمن‌ سازی شهر و کنترل جمعیت آن صورت گرفته است. با توجه به پیشرفتی که توکیو تا کنون داشته است ، همچنان فرهنگ و سنت های فراوانی در این شهر مشاهده میشود و شاید همین موضوع باعث شده تا جذابیت شهر توکیو دو چندان شود. توکیو دارای ، رستوران های ستاره‌دار فراوان میباشد، این رستوران ها همواره از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد برای تهیه‌ی غذاهای سنتی و سایر غذاهای بومی و بین‌المللی خود استفاده می‌کنند.اشپزی در این کشور یکی از میراث ناملموسی است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. یکی از دلایل جذابیت رستوران‌ها و غذاهای ژاپنی این است که برای تهیه و تزیین آنها نهایت سلیقه و دقت را به خرج میدهند.

توکیو , وقت سفر

فرهنگ عامه مردم در این کشور برای اکثر مردم دنیا جذاب است و خود به تنهایی یک جاذبه‌ی گردشگری به حساب می آید . ضمن اینکه مد و فشن بخش مهمی از فرهنگ عامه‌ی مردم توکیو را تشکیل میدهد.در توکیو برترین مدهای جدید و بهترین محصولات طراحان برتر،عرضه می‌شود. 

موقعیت جغرافیایی توکیو

شهر توکیو، در شرق جزیره هونشوی ژاپن قرار گرفته است. مساحت این شهر بزرگ ژاپنی، ۲,۱۸۷ کیلومتر مربع و جمعیت آن طبق آخرین سرشماری ۱۳,۶۱۷,۴۴۴ نفر بوده است. جزایر توکیو اکثراً از جزایر آتشفشانی تشکیل شده‌اند. در جزایر ایزوی توکیو همچنان نیز تعداد زیادی آتشفشان فعال وجود دارد.

توکیو , وقت سفر

تاریخچه توکیو

طبق اسناد موجود از قرن دواردهم توکیو در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری به نام ادو بود. به همین دلیل از آن زمان به بعد این ناحیه به نام ادو خوانده می شده ‌است. هنگامی که جنگ‌های داخلی دوره سن گوکو در سال ۱۴۵۷ میلادی به وجود آمد فردی سامورایی با نام اوتا دوکان، قلعه ای به نام ادو را در همان منطقه می سازد. در سال ۱۵۹۰ میلادی، توکوگاوا یه‌ یاسو، ادو را پایگاه خود قرار داد و در سال ۱۶۰۳ میلادی، نظام مبتنی بر حکومت شوگون‌ها به نام ادوباکوفو را پایه‌گذاری کرد، این شهر تبدیل به مرکز سیاسی دولت نظامی شوگون‌ها در سراسر ژاپن شد. بعد از جنگ هایی که در سطح شهر رخ داد،توکیو توانست به‌طور کامل این شهر را بازسازی کند. برگزاری المپیک در این شهر در تابستان سال ۱۹۶۴ میلادی یکی از مهم‌ترین رویدادهای بعد از جنگ بوده است.این شهرهم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری و همچنین مراکز اصلی تجاری در دنیا به حساب می آید.

عکس قدیمی توکیو , وقت سفر

آب و هوای ژاپن

کشور ژاپن دارای آب و هوایی چهار فصل می باشد:

بهار: دمای هوا در این فصل چندان گرم نیست و باران زیادی هم نمی بارد. بین ماه های اسفند و فروردین که فصل شکوفه های گیلاس است در این کشور جشن های زیادی برگزار می شود.این فصل یکی از بهترین زمان ها برای سفر به ژاپن است.

تابستان: در این فصل دمای هوا چیزی حدود ۳۵ درجه سانتی گراد می شود و بارندگی ها در ماه خرداد شروع می شود و رطوبت هوا بین ماه های تیر و مرداد به بیشترین حد خود درطول سال می رسد. پاییز: در این فصل از دما و رطوبت هوا کاسته میشود.

پاییز: در این کشور از شهریور شروع می شود، از دمای هوا و میزان رطوبت کاسته می شودر این فصل، رنگ های پاییزی درختان به جذابیت شکوفه های گیلاس بهاری است. اما، در اوایل پاییز در بخش های جنوبی ژاپن، طوفان هم اتفاق می افتد.بنابراین این فصل زمانی عالی برای سفر به ژاپن است.

زمستان: در هوکایدو و شمال شرقی ژاپن به دلیل بادهای سردی که از سمت سیبری می وزد باعث ایجاد برف سنگین می شود ، اما بخش های جنوبی ژاپن مثل اوکیناوا آب و هوای ملایم تری دارد همچنین سواحل هونشو (که شهرهای مهمی در آن قرار گرفته) نسبت به سواحل دریای ژاپن زمستان ملایم تری دارد.

با توجه به مطالب بالا می توان گفت بهترین زمان برای سفر برای گردشگری به این کشور، بهار و پاییز است.

تقسیم بندی کلی کشور ژاپن

کشور ژاپن به طور کلی به 9 ناحیه تقسیم بندی میشود:

هوکایدو: این ناحیه که فضاهای باز گسترده و زمستان های سردی دارد ، شمالی ترین جزیره این کشور میباشد.

توهوکو: قسمت روستایی در شمال شرقی جزیره اصلی هونشو که اصلی و بزرگترین جزیره ژاپن میباشد این منطقه بیشتر به غذاهای دریایی، اسکی و بهارهای گرم معروف است.

کانتو: دشت های ساحلی هونشو شامل شهرهای توکیو و یوکوهاما میشود.

چوبو: نواحی مرکزی کوهستانی هونشو است که تحت تاثیر آلپ ژاپن و چهارمین شهر بزرگ ژاپن ناگویا است.

کانسای: ناحیه غربی هونشو و پایتخت باستانی فرهنگ و تجارت است که شامل شهرهای اوزاکا، کیوتو، کوبه و نارا می باشد.

چوگوکو:جنوب غربی ترین نقطه هونشو، ناحیه روستایی است که بیشتر به شهرهایی مثل هیروشیما و اوکایاما معروف است.

شیکوکو: کوچک ترین جزیره از بین چهار جزیره اصلی است. بزرگ ترین شهرهای آن تاکاماتسو و ماتسویاما می باشد.

کیوشو: جنوبی ترین جزیره از چهار جزیره ژاپن و محمل تولد تمدن ژاپن است . شهرهای بزرگ آن کیتاکیوشو فوکوئوکا می باشد.

اوکیناوا: آداب و رسوم سنتی و معماری این ناحیه کاملا متفاوت از بقیه قسمت های ژاپن است. ناها، مرکز استان اوکیناوا است.

مهمترین شهرهای ژاپن

این کشور هزاران شهر دارد که تعدادی از مهترین شهرهای آن را معرفی می کنیم:

توکیو:شهری مدرن و پر جمعیت که : پایتخت و مرکز مالی ژاپن است.

هیروشیما: شهر بزرگ بندری است.

کانازاوا: شهری ساحل غربی ژاپن تاریخی در است.

کیوتو: قلب فرهنگی ژاپن پایتخت باستانی و با باغ ها و عبادتگاه های باستانی قلب فرهنگی کشور در نظر گرفته می شود.

ناکازاکی: شهر بندری باستانی در جزیره اصلی کیوشو است.

نارا: این شهر اولین پایتخت ژاپن متحد است و عبادتگاه های مقدس و ساختمان های تاریخی فراوانی دارد.

اوزاکا: شهری بزرگ و که در ناحیه کانسای قرار دارد.

هزینه اقامت در شهر توکیو

در شهر توکیو،هتل دارای رنج قیمتی متفاوتی از گران و لوکس تا متوسط و ارزان وجود دارد تا شرایط برای مسافرین به گونه ای باشد که برای اقامت دچار مشکل نشوند.به همین دلیل گردشگران برای اقامت خود مشکلی نخواهند داشت.اکثر مسافرین بر این باورند که برا ی کم تر شدن هزینه ی اقامت هاستل ها بهترین گزینه میباشد اما این مورد وجود دارد که هاستل ها امکانات و امنیت هتل ها را ندارند.

هتل های پیشنهادی در توکیو

 • هتل پارک حیاط | Park Hyatt Tokyo

هتل ۵ ستاره پارک حیاط در شهر توکیو دارای ۱۴ طبقه و منظره ای عالی با اتاق های بسیار لوکس و مجلل می باشد. از جمله امکانات رفاهی این هتل نیز شامل استخر، سالن آبگرم، مرکز تناسب اندام با بدنسازی، رستوران، اینترنت رایگان، اتاق کنفرانس، مراکز تفریحی و … است.

آدرس: ژاپن – توکیو Shinjuku Park Tower، ۳ Chome-۷-۱ Nishishinjuku، Shinjuku-ku، Tōkyō-to ۱۶۰-۰۰۲۳، Japan

پارک حیاط توکیو , وقت سفر

 • هتل هیلتون | Hilton Tokyo

هتل هیلتون در مرکز شهر توکیو قرار دارد و دسترسی راحتی به مترو شهر دارد. از جمله امکانات این هتل نیز شامل استخر سرپوشیده، سونا، جکوزی، حمام ژاپنی، دو زمین تنیس پشت بام، مرکز تناسب اندام مدرن، ۲۰ اتاق جلسه انعطاف پذیر، مرکز کسب و کار، دسترسی به اینترنت و … می باشد. فضای داخلی این هتل دارای تزئینات ژاپنی است.

آدرس: ژاپن – توکیو Japan، 〒۱۶۰-۰۰۲۳ Tōkyō-to، Shinjuku-ku، Nishishinjuku، ۶ Chome−۶−۲ ヒルトン東京

هتل هیلتون توکیو , وقت سفر

 • هتل سانریوت پلازا | Sunroute Plaza Shinjuku

هتلی ۳ ستاره در شهر توکیو می تواند با امکاناتی که دارد با هتل های ۵ ستاره این شهر رقابت کند. اتاق های بسیار شیک و راحت، منوی غذایی کامل و کارمندان خوش برخورد همگی سبب شده اند که این هتل از لحاظ شرایط اقامتی انتخاب بسیار گردشگران باشد.

آدرس: ژاپن – توکیو ۲ Chome-۳-۱ Yoyogi، Shibuya-ku، Tōkyō-to ۱۵۱-۰۰۵۳، Japan 

سانروت پلازا , وقت سفر

رستوران های پیشنهادی در شهر توکیو

 • رستوران ایرانی علاء الدین | Aladdin

رستورانی برای کسانی که مایل هستند غذاهایی با گوشت حلال میل کنند. منوی این رستوران شامل غذاهای ایرانی و حلال میباشد.به نام در شهر توکیو وجود دارد، 

آدرس: Minato, Tokyo, Japan  

رستورا ن علاء الدین , وقت سفر

 • رستوران ایچیران شیبویا| Ichiran، Shibuya

یکی از محبوب ترین رستوران های توکیو که انواع نودل ها را می توانید در آن میل کنید.اما به علت شلوغی ممکن است کمی معطل شوید.

آدرس: ژاپن – توکیو Japan، 〒۱۵۰-۰۰۴۱ Tōkyō-to، Shibuya-ku، Jinnan، ۱ Chome−۲۲−۷ 岩本ビル

شیبویا رستوران , وقت سفر

 • رستوران نیویورک گریل | New York Grill restaurant

این رستوران لوکس با توجه به قیمت بالایی که دارد به دلیل کیفیت بالای غذا ها مشتریان فراوانی دارد. منوی این رستوران شامل انواع غذاهای گریل شده است.

آدرس: ژاپن – توکیو Shinjuku Park Tower، ۳ Chome-۷-۱ Nishishinjuku، Shinjuku-ku، Tōkyō-to ۱۶۰-۰۰۲۳، Japan

رستوران نیویورک توکیو , وقت سفر

 • تجربه غذا خوردن در Piss Alley

رستورانهایی که در این محله وجود دارد شاید از لحاظ ظاهری چندان جالب نباشد و خیلی هم کوچک باشند، ولی کیفیت غذاهای آن بالاست. این محله شاید ۲۰۰ رستوران و کافه خیلی کوچک در ۶ کوچه‌ی باریک قرار گرفته‌اند. میتوانید در این محله غذاهای عجیب را امتحان کنید.برای مثال، مزه‌ی سمندر گریل شده! البته سمندر احتمالا جزو غذاهای خوشایند در دنیا و یا حتی در توکیو نیست،ولی اگر قصد دارید مزه ی آن را امتحان کنید این رستوران و غذاهایش را حتما امتحان کنید.

آدرس: ۱ Chome-2-8 Nishishinjuku, Shinjuku, Tokyo 160-0023, Japan

خیابان پیسان , وقت سفر

غذای معروف ژاپن

سوشی غذای معروف ژاپنی استت که محبوبیت جهانی دارد مواد تشکیل دهنده این غذای با خاصیت،برنج پخته،چندین خوراک دریایی، سبزیجات و تخم مرغ درست می باشد.

سوشی , وقت سفر

جاذبه های گردشگری توکیو

 • کوه فوجی | fuji 

کوه فوجی بلند ترین کوه ژاپن که در جزیره هونشو قرار دارد و ارتفاع آن ۳,۷۷۶ متر میباشد. این کوه که از جاذبه های گردشگری و نماد توکیو است در 100 کیلو متری جنوب غربی این شهر قرار دارد.طبیعت زیبای اطراف کوه فوجی باعث میشود مردم برای گردش و تفریح به این مکنطقه بروند.

کوه فوجی , وقت سفر

 • مکان مقدس هیان | Heian 

در این مکان باغچه ای زیبا و سرسبز وجود دارد که درختان گیلاس آن در بین اهالی زبانزد هستند. گردشگران زیادی از این مکان مقدس بازدید می کنند برای رفتن به باغچه این مکان باید مبلغی را به عنوان ورودی بپردازید.

مکان مقدس هیان , وقت سفر

 • پارک اوئنو | Ueno

در پارک سرسبز اوئنو می توانید گردشی یک روزه داشته و از آب و هوا خوش آن لذت ببرید. کاخ امپراتوری کاخی که امپراتور ژاپن در آن زندگی میکرده بازدید از ایم مکان اطلاعات زیادی درباره فرهنگ مردم این کشور به شما میدهد.

پارک اوئنو , وقت سفر

 • قلعه ماتسویاما | Matsuyama Castle

ماتسویاما اصلی ترین . بلندترین قلعه ژاپن میباشد.این قلعه در سال ۱۶۰۳ توسط فردی به نام کاتا یوشیاکی ساخته شد ، در جنگ جهانی دوم آسیب دید و در سال ۱۹۶۶ اقدامانی را برای مرمت قلعه انجام شد .

قلعه ماتسویاما , وقت سفر

هزینه حمل و نقل در توکیو

خطوط قطار در توکیو از سراسر شهر و از همه‌ی نقاط عبور میکنند و در بیشتر مناطق مهم و توریستی ایستگاه دارند. حمل و نقل شهری در توکیو بسیار پیشرفته است هزینه تاکسی در این شهر بسیار بالاست برای کاهش هزینه ها در سفربه توکیو از وسایل نقلیه ی عمومی مانند اتوبوس و مترو نیز استفاده کنید. میتوانید کارت حمل و نقل عمومی را باجه های بلیط فروشی در ایستگاه های مترو یا اتوبوس تهیه کنید

بلیط تک سفره: ۲۰۰ ین هزینه

بلیط ماهانه: ۱۰,۰۰۰ ین

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۴۳۰ ین و به ازای هر یک کیلومتر ۴۱۰ ین به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۳,۶۰۰ ین باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۱۳۳ ین

فستیوال های توکیو

 • صفوف دوره هِی

آن اگر دوست دارید مردم ژاپن را در لباس های محلی معروف‌شان ببینید، حتما شما هم در مراسم صفوف دوره هِی شرکت کنید. “هی آن” در واقع یک فاصله زمانی میان سال های 794 تا 1185 است. مردم ژاپن در این جشنواره با لباس های سنتی خود از مسیرهای زیارتی زیبایی به نام کومانو کودو گذر می کنند تا در نهایت به کومانو سانزان برسند. همراه شدن با این موج جمعیت در یکی از زیباترین مناطق ژاپن تجربه ای لذت بخش برای مسافرین خواهد بود.

 • پیاده روی در تاتیاما کراب آلپین | Tateyama Kurobe Alpine 

پیاده روی در مسیری متفاوت . در این مسیر دو دیوار بزرگ برفی که هر کدام نزدیک به 20 متر ارتفاع دارند، جاده ای را بوجود آورده اند که پیاده روی ژاپنی ها در آن به امری مرسوم در ماه آوریل تبدیل شده و شما هم می توانید با آنها همراه شوید.

وقت سفر

 • دیدار با شکوفه های گیلاس | Hanami

سفر به ژاپن لذت بخش است اما اگر این سفر در فصل بهار باشد لذت آن دوبرابر میشود. در این فصل جشنواره ای به نام هانامی یا دیدار با شکوفه های گیلاس برگزار می شود که در آن ژاپنی ها دور هم جمع می شوند و با رفتن به کمپ های طبیعت ژاپن یا پارک های پر از شکوفه های رنگارنگ به تفریح و خوشگذرانی میپردازند.

دیدار با شکوفه های گیلاس , وقت سفر

 • فستیوال عروسک های | Awashima

در این جشنواره که در تقویم ژاپنی ها به روز دختر معروف است طبق رسم هر ساله عروسک به داخل آب می اندازند.زیرا اعتقاد دارند با این کار انرژی های منفی از دخترانشان به عروسک ها منتقل شده و آنها نیز با به آب انداختن آنها بلا و شر را از فرزندان‌شان به دور می کنند.

 • یادی از گذشتگان | Obon 

در این فستیوال که در روز غیر تعطیل ژاپن برگزار می شود مردم طبق رسم هر ساله به ارواح اجداد خود ادای احترام می کنند. ژاپنی ها رسم دارند که در این روز بر درب خانه های‌شان فانوسی روشن کنند چراکه اعتقاد دارند این نور و روشنایی همان چراغ ارواح اجدادشان در مسر سفر آنها خواهد بود.

فستیوال اوبن , وقت سفر

اطلاعات کاربردی در توکیو

زبان رسمی: ژاپنی

واحد پول: ین کد کشور: +۸۱

شماره‌های اضطراری:

پلیس با اپراتور انگلیسی زبان: ۱۱۰

آتش‌نشانی و اورژانس با اپراتور انگلیسی زبان: ۱۱۹

اختلاف ساعت با تهران: ۵ ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه هانه‌دا، فرودگاه بین‌المللی ناریتا 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0