جشنواره موسیقی زیر آب در آمریکا

14 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره موسیقی زیر آب یکی از عجیب ترین و پر هزینه ترین جشنواره هایی است که در طول سال برگزار می شود. این جشنواره در شهر فلوریدا آمریکا همه ساله در تاریخ 18 جولای برابر با 16 تیر ماه برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره عجیب بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره موسیقی زیر آب

جشنواره موسیقی زیر آب | Underwater Music Festival نام جشنواره ای است که همه ساله در ماه جولای در جزیره لوور کی (Lower Keys) در شهر فلوریدا آمریکای جنوبی برگزار می شود.

این جشنواره در سال 1984 توسط فردی به نام بیل بکر (Bill Becker) سردبیر بخش خبری ایستگاه رادیویی موسیقی جاز WCNK راه اندازی شده است. که هدف از این جشنواره در واقع برای افزایش اطلاعات و جمع آوری کمک برای حفظ صخره های مرجانی است. 

در جشنواره اجرای موسیقی زنده به گونه‌ای است که در حین غواصی برای شرکت کنندگان و شنوندگان دریایی چون؛ ماهی‌ها ، سفره ماهی‌ها، مرجان‌ها، کوسه‌ها، اختاپوس، ستاره دریایی و سایر موجودات دریایی توسط موسیقدانان مشهور و نامی جهان برگزار می شود.

جشنواره موسیقی زیر آب , وقت سفر

نحوه اجرای جشنواره موسیقی زیر آب

پخش موسیقی به کمک بلندگوهای زیر آبی (Lubell Laboratory) انجام می گیرد که البته صدا با وجود تجهیزات هم بسیار ضعیف است. جشنواره موسیقی زیر آب، سال گذشته بیست و یکمین دوره خود را پشت سر گذاشت در حالی که کنسرت از ایستگاه رادیویی Florida Keys پخش می شد. ترانه های اجرا شده در این جشنواره طیف وسیعی را از ترانه Yellow Submarine گروه بیتلز و Fins از جیمی بوفه (Jimmy Buffett) تا ترانه های دریانوردان و موسیقی فولکلور را دربر گرفته بود.

جشنواره موسیقی زیر آب , وقت سفر

بیشتر این ترانه ها به کمک بلندگوهای زیر آبی (Lubell Laboratory) که در زیر قایقها شناور بودند، از زیر آب پخش می شوند. همچنین حضور غواصانی به شکل الویس (Elvis) با گیتار، پریان دریایی مو بلند با هارپ و انواع سازهای ابتکاری و دیدنی و رژه های زیردریایی توسط غواصانی در لباس نظامی جشنواره را دیدنی تر می کند. پس از پایان جشنواره، همه به ساحل باز میگردند و از غذاها و نوشیدنیهای محلی میخورند و ساعات خوشی را سپری میکنند.

جشنواره موسیقی زیر آب , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره موسیقی زیر آب

جشنواره موسیقی زیر آب همه ساله در تاریخ July 18 و در ساعت 10:00 صبح آغاز و در ساعت 14:00 پایان می پذیرد. مکان برگزاری این جشنواره نیزدر قاره آمریکا، آمریکای جنوبی، فلوریدا - لوور کی (Lower Keys) است که همه ساله در حدود 600 غواص و شناگر در پناهگاه دریایی لو کی (Looe Key) واقع در شبه جزیره ای در حدود 6 مایلی جنوب بیگ پاین کی (Big Pine Key) را دور هم جمع می کند تا در کنسرت آواز و پایکوبی زیر دریا شرکت کنند.

جشنواره موسیقی زیر آب , وقت سفر

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0