جشنواره خرید دبی

12 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره خرید دبی یا لیالی دبی یا شاپینگ فستیوال نیز شناخته می شود جشنواره ای است که می تواند رنگ و بوی شادی به سفر شما بدهد.در این جشنواره برنامه های مختلفی در کنار خرید برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره خرید دبی

جشنواره خرید دبی | The Dubai Shopping Festival که با نام های لیالی دبی هم شناخته می شود، یکی از جشنواره هایی است که در بیشتر شهرها نیز مانند استانبول برگزار می شود.

این جشنواره تنها به خرید کردن خلاصه نمی شود بلکه برنامه های مختلفی در طی آن برگزار می شود و پیشینه این جشن به ۱۵ فوریه سال ۱۹۹۶ میلادی بر می گردد و هدف از برگزاری این جشنواره کمک به خرده فروشان شهر و کسانی که بودجه کافی برای اجاره یا خرید مغازه ندارند است.  

این تخفیفات شامل البسه ، طلا و جواهرات، لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و مبلمان شده که حتی به 75 درصد هم می رسد.

جشنواره خرید، این روزها مجالی است برای جلوه گری برندها و فروشگاه های کوچک و بزرگ. این جشن با مراسم های آتش بازی، رقص و آواز و ... نیز همراه است تا بازدیدکنندگان اوقات خوشی را در این جشنواره سپری کنند. که برای آتش بازی ساعت ۲۰:۳۰ در خیابان السیف دبی Al Seef dubai ساعت ۲۱:۳۰ در ساحل لامر La Mer و همچنین در آخرین روز جشنواره، به مناسبت اختتامیه جشنواره خرید، به صورت همزمان در خیابان السیف و ساحل لامر در ساعت ۲۱:۰۰ آتش بازی انجام می دهند.

پیشنهاد وقت سفر به گردشگران که فقط به دلیل خرید به دبی می روند این است که از تورهای دبی و هتل ها و اقامتگاه های ارزان قیمت استفاده کنید زیرا بسیاری از هتل ها در این بازه زمانی قیمت های خود را بالا می برند.

جشنواره خرید دبی , وقت سفر

دلایل برگزاری جشنواره خرید

دلیل مسئولان شهر دبی برای برگزاری این جشنواره اجاره فروشگاه ها، مالیات، حمل و نقل و...است که سبب افزایش قیمت کالاها برای خریداران می شوند؛ به همین دلیل این موانع از سر راه برداشته می شوند، تا افراد بدون این هزینه های اضافی با قیمت کمتر اجناس خود را به دست مصرف کننده برسانند. این عوامل باعث شد که تا حدود ۳ تا ۵ میلیون گردشگر جذب این جشنواره شوند.

هم اکنون جشنواره خرید در دبی آن قدر مشهور شده که از آن به عنوان یکی از پر طرفدارترین رویدادهای شهر یاد می کنند.اگر قصد خرید هم نداشته باشید در این جشنواره می توانید از سرگرمی های مختلفی که در همه جای شهر به چشم می خورند لذت ببرید.

جشنواره خرید دبی , وقت سفر

مزایای خرید در جشنواره

• جشنواره های خوراکی برای دوست داران شکم گردی در دبی در طول جشنواره خرید دبی برگزار می شود و در حین خرید می توان از طعم غذاهای گوناگون نیز لذت برد.

• در جشنواره خرید دبی در اغب فروشگاه ها قرعه کشی های گوناگونی برگزار می شود که خریداران می توانند از این مزیت نهایت استفاده را ببرند.

• در جشنواره خرید دبی نمایشگاه های صنایع دستی و هنرهای تجسمی نیز برگزار می شود که کنار مراکز خرید می توان به آنها سری زد.

• کودکان نیز در کنار این جشنواره از امکانات و برنامه های گوناگونی تدارک داده شده استفاده می کنند.

• برنامه های خیابانی تدارک دیده شده توسط اتباع خارجی در سراسر شهر برگزار می شود.

• برنامه های شعبده بازی هم جزوی از سرگرمی هایی است که در طول جشنواره در مرکز خریدهای مهم شهر به چشم می خورند.

• در کنار جشنواره مسابقات و رقابت های ورزشی نیز برپا می شوند که برای علاقه مندان به ورزش جالب هستند.

• موزیسین های متعددی نیز در سراسر شهر فعالیت کرده و برنامه های گوناگونی را برای شرکت کنندگان در جشنواره برگزار می کنند.

• افراد سرشناسی از سراسر دنیا در طول این فستیوال به دبی می روند.

• گاهی در قرعه کشی ها تا ۵۰۰۰۰ درهم امارات به مشتری ها جایزه داده می شود.

جشنواره خرید دبی , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره خرید دبی

در طی سال جشنواره های متنوعی در شهر دبی برگزار می شود. تقریبا ۲۳ جشنواره خرید هر سال در دبی به وقوع می پیوندد که از این بین، جشنواره زمستانه آن از همه معروف تر و مهم تر است. جشنواره زمستانه یا همان فستیوال خرید دبی در سال های گوناگون با اختلاف زمانی چند روزه برگزار می شود؛ از روز ۲۶ دسامبر (۵ دی) تا ۲۷ ژانویه (۶ بهمن) ادامه خواهد داشت.

مکان برگزاری جشنواره خرید دبی در همه فروشگاه های کوچک و بزرگ در سراسر شهر دبی است که شامل تخفیف های خرد و کلان می شوند.

جشنواره خرید دبی , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0