جشنواره پرش از روی نوزادان در اسپانیا

05 آذر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره ای در اسپانیا برپا می شود که طی آن مردان از روی نوزادان می پرند. این جشنواره در ماه های می و ژوئن با آداب و رسوم خاص برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره دلهره آور بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره پرش از روی نوزادان

جشنواره پرش از روی نوزاد | El Colacho Festival با قدمتی بالغ بر 400 سال در شهری در شمال کشور اسپانیا برگزار می شود. در طول جشن، مردانی با لباس و شلوارهای زرد و قرمز در نقش شیطان از روی نوزادان که روی تشکی روی زمین خوابیده اند، می پرند.

یکی از قوانین این جشنواره این است که نوزادان باید زیر 12 ماه سن داشته باشند. در واقع هدف از برگزاری این جشنواره، عقیده ای است که در بین مردم منطقه وجود دارد و آن این که وقتی خود شیطان از روی کودکان می گذرد دیگر گناه و بیماری از آنها دور خواهد ماند و به این ترتیب پاک می مانند و راه پروردگار را پیش خواهند گرفت . 

این جشنواره ریشه در قرون وسطی دارد و به واسطه فردی انجام می گیرد که کولاچیو نامیده می شود . وی برای دور کردن بلا و مشکلات از نوزادن این مراسم را به جا می آورد.

جشنواره پرش از روی نوزادان در اسپانیا , وقت سفر

در این جشنواره بیش از ۲۰۰ نفر شرکت کننده دارد و براساس این آیین،‌ خانواده‌ها نوزادان یکساله یا کمتر خود را بر روی حصیری در میدان اصلی شهر قرار می‌دهند و مردان در نقش شیطان از رو نوزادان می پرند و در زمان به جا آوردن مراسم صدای طبل از جای جای محل برگزاری به گوش می رسد.

جشنواره پرش از روی نوزادان در اسپانیا , وقت سفر

این جشنواره سال ها در لیست خطرناک ترین جشنواره ها قرار گرفته ولی هیچ گزارشی از آسیب‌دیدگی در میان نوزادان مشاهده نشده است.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0