عید نوروز 98 به کجا سفر کنیم ؟چه زمانی سفر کنیم ؟

01 آذر ، 1397
وقت سفر
صنعت گردشگری
0 کامنت

هر ساله عید نوروز بهترین زمان برای رفتن به سفر است، تعطیلات طولانی و هوا خوب بهاری خیلی ها را وادار می کند تا باروبندیل ببندد و راهی سفر شوند. گاهی بارها در طول سال دلمان هوای سفر می کند اما مشغله های شغلی و زندگی معمولا باعث می شود تا سفر را به تعطیلات عید موکول کنیم. الان که چند ماهی تا تعطیلات عید مانده شاید اینکه برای عید به کجا سفر کنید فکرتان را مشغول کرده باشد و مدام به این فکر کنید که آیا باید فقط به دیدن شهرهای ایران بروید ؟ و یا سفری خارجی داشته باشید؟ و اگر قرار باشد به مقاصد خارجی بروید از بین آن ها کدام را انتخاب کنید. در میان برنامه ریزی هایتان ممکن است کمی هم برای سفر خارجی در عید دو دل باشید و فکر کنید هزینه های سفر در این تعطیلات چند برابر روزهای عادی ست اینجاست که دوست دارید مقاصدی را پیدا کنید که سفر به آن ها ارزان تمام می شود. می خواهیم در این مقاله از سفرهای خارجی و داخلی ارزان در عید حرف بزنیم و اینکه بهع کجا میشود سفر کرد ؟ چه زمانی برای خریداری تور های نوروزی 98 مناسب است و برنامه ریزی خود را برای رفتن به تور های نوروری از چه زمانی آغاز کنید تا بدون دغدغه های مالی،زمانی و سفر لذتبخشی را داشته باشید.در ادامه با ما در وقت سفر همراه باشید تا بهترین تجربیات را در اختیارتان بگذاریم.

عید نوروز سال 98 به کجا سفر کنیم ؟

در انتهای سال 97 که به روزهای استراحت پایان سال نزدیک می‌شویم یکی از تصمیمات ماه‌های آخر سال تصمیم گیری برای انتخاب مقصد سفری لذت بخش است،کارشناسان ما در آژانس وقت سفر شما عزیزان را برای انتخاب مناسب یک تور مسافرتی راهنمایی میکنند تا با آسودگی به سفر خود بروید

تور نوروز 1398 ,  وقت سفر

تورهای متفاوتی در زمان های مختلف سال به فروش میرسد گاهی ارزانتر و گاهی گرانتر است گاهی تقاضای سفر کمتر و گاهی بیشتر است . بهترین زمان برای همه در تعطیلات است مخصوصا تعطیلات نوروزی که زمان کافی برای گشت و گذار وجود دارد.

و برای خرید بلیط ، هتل و تور های مسافرتی نوروزی و تابستانی تقاضا بیشتر است و البته لازم به ذکر است که تابستان برای سفر به تمامی مقاصد پر مخاطب می باشد ، این فصل برای بسیاری از آژانس های مسافرتی مهم است همینطور عید که خیلی ها قصد سفر میکنند . نوروز که از راه می‌رسد با خودش عطر سفر و گشت و گذار را با خود می‌آورد. ایرانیان از دیرباز سفر را در گوشه‌ی سفره‌ی هفت سین خود گذاشته، بار سفر می‌بستند و به نقاط مختلف ایران و جهان سفر می‌کرده‌اند. تعطیلات عید زمان مناسبی برای شرکت در تور‌های نوروزی است.

در آژانس وقت سفر سعی بر آن بوده که تمام مسیر‌های پرطرفدار با تنوع فراوان در لیست تورهای نوروز 98 وقت سفر گنجانده شود تا انتخابی همسو با سلیقه‌ی خود داشته باشید و ما نیز بتوانیم میزبانی خوب برای برگزاری تورهای نوروزی شما همسفران عزیز خود باشیم. در پکیج تور‌های نوروز 98 وقت سفر بیش از ۳۰ مسیر متفاوت از تاریخ 25 اسفند‌ماه برگزار خواهد شد و مدت زمان اجرای این تور‌ها از 3 روز (کمترین) تا 15 روز (بیشترین) متغیر است. بیش از 25 کشور در لیست تور‌های خارجی نوروز 98 قرار گرفته است که گستره‌ی جغرافیایی آن از ژاپن تا باکو از تورهای نوروزی اروپایی تا تور های آفریقا گردی میباشد. تورهای ویژه نوروز 98 مانند تورچین، تورتایلند، تورسنگاپور، تورمالزی، تورچک،توراتریش، تورصربستان، تورآلمان، تورسوئیس، توریونان، توربرزیل، تورایتالیا، توراسپانیا، تورفرانسه و تور دور اروپا و همچنین در بخش ایرانگردی تورهای مشهد ، تور کیش،تور چابهار ،تور شیراز و تور اصفهان وتور یزد ...فقط بخشی از پکیج تور‌های امسال وقت سفر است.

در نوروز98 کجا بروم؟

پکیج‌ تور‌های نوروز 98 شرکت مسافرتی وقت سفرر با نظارت خبره‌ترین کارشناسان گردشگری تنظیم شده است؛ این حجم از سفر و قدرت انتخاب ممکن است شما را کمی سردرگم کند. پیشنهاد ما به شما این است: سفر‌های خود را با دسته ‌بندی‌های کلان تقسیم و سپس بر روی جاذبه‌ها دقت کنید.

برای این دسته بندی می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید؟ به دنبال سفر فرهنگی هستید یا طبیعت منطقه برای شما اولویت دارد؟ کدام قاره‌ برای شما اولویت دارد؟ آیا ساحل شما را اغنا می‌کند یا به دنبال تاریخ و فرهنگ هستید؟ آیا می‌خواهید خرید کنید؟ آیا حیات وحش نیز از علایق شماست؟ درک مضامین فرهنگی جامعه میزبان تا چه اندازه برایتان لذت‌بخش است؟ به دنبال تجربه‌ی چه طعم‌هایی هستید؟ و ...

بهترین زمان برای خرید تور نوروزی 98

تور های داخلی

بهترین زمان برای خرید تور های داخلی نزدیک به ۲ هفته قبل از سفر به مکان مورد نظر می باشد اما باید بدانید که برای خرید بهترین ساعات پروازی بهتر است سریع اقدام نمایید و سعی کنید خرید خود را از آژانس های معتبر می تواند قیمت بهتر و مناسب تری را برای سفر شما داشته باشد ، نکته ی قابل توجه ، دقت به نوسان قیمت در زمانی قبل از خرید بلیط برای مقصد مورد نظر می باشد .

تورهای خارجی

برای خرید بهترین تورهای خارجی باید حداقل از ۵۵ – ۵۸ روز قبل اقدام به خرید بلیط کرد ؛ بهتر است برای سفر فصل هایی که شلوغ هستند را انتخاب نکنید ، در این زمان ها مبالغ تور ، افزایش بسیاری دارد ؛ ماه هایی که بلیط برای این تورها ارزان تر است در دی تا بهمن ماه است و این را بدانید که در تعطیلات نوروز همه قصد سفر دارند پس برای انتخاب دقت نمایید که چه هتلی و چه ساعت پروازی را انتخاب میکنید.پس برای خرید تور های نوروزی فروریدن نیمه اول تعطیلات شما بهتر است از بهمن یا اوایل اسفند اقدام نمایید.

قبل و بعد از تعطیلات نوروز زمان بسیار مناسبی برای خرید می باشد ؛ این زمان ها به دلیل خلوت بودن دیگر لازم نیست در صف های طولانی برای خرید بلیط موزه و… بایستید و می توانید بسیار بیشتر و بهتر از سفر خود لذت ببرید.

نکات مهم در سفر با تور نوروز 98

نوروز 98 فرصت بسیار مناسبی برای مسافرت محسوب می شود و اگر شما علاقه مندان تصمیم به مسافرت در این ایام گرفتید و یا به نوعی در نظر دارید برای مدتی از محل اقامت تان دور شده و به دور از هیاهو شهر غرق آرامش شوید به این نکات توجه داشته باشید که شما مسافر عزیز در انتخاب شیوه سفرتان کاملا مختار هستید و اینکه اگر قصد دارید که به طور شخصی و انفرادی سفر کنید و یا برعکس بصورت تور و دسته جمعی مسافرت می کنید و مهمتر اینکه سفرتان زمینی باشد یا هوایی باید نکات مهمی که وجود دارند توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد ، پس با ما همراه باشید .

قبل از شروع سفر نوروزیتان ، برنامه ریزی داشته باشید قبل از تصمیم به سفر باید یک برنامه ریزی درست داشته باشید و همچنین سعی کنید مدت زمان مسافرت ، مسیر دقیق توقف گاه ها ، بودجه سفرتان ، وضعیت آب و هوای مقصد ، خرید بلیط ، رزرو هتل و ... را در به طور کامل ارزیابی و شناسایی نمایید ، شما قبل از اینکه راهی فرودگاه شوید یک بار دیگر وسائل مورد نظر در طول سفر را چک کنید و حتما لیستی از هر آنچه باید همراهتان باشد را تهیه کرده و قبل از خروج لیستتان را مطالعه نمایید و مهم است بدانید که در سفرهای خارجی پاسپورت و بلیط از موارد ضروری هستند که قبل از سفر باید آن ها را تهیه و آماده داشته باشید .

بودجه سفر نوروزتان را برآورد کنید معمولا مهم ترین عامل در انتخاب مقصدی که در نوروز وجود دارد بودجه و میزان پولی است که به تعطیلات نوروزی و سفرتان اختصاص می دهید ، اگر به همراه اعضای خانوادتان سالی یک بار به سفر بروید ، معمولا خیلی بهتر از چندین سفری می باشد که با امکانات محدود تر و در مهمتر محله های اقامنی نا امن سپری کنید و حسرت کلی تجربه جاذبه های تفریحی ، خوراک ها و تست غذاها و رستوران های معروف ، خرید و ... را بر دل اعضای خانوادتان بگذارید و برای کاهش هزینه ها می توانید هم هتل خود را از قبل به صورت اینترنتی رزرو نمایید و هم بلیط هواپیمای خود را از طریق پیش خرید اینترنتی رزرو کنید که اینها در کاهش هزینه هایتان تاثیر چشمگیری دارد .

محل اقامتتان را قبل از سفر رزرو کنید انتخاب هتل مناسب همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه‌ های هر مسافری در طول سفر می باشد و چه به صورت انفرادی و چه برای بحث کاری سفر می کنید و چه با اعضای خانوادتان به قصد تفریح ، آرامش و دور شدن از شلوغی شهر سفر می کنید باید دقت داشته باشید که مدت زمان اقامت شما از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و از آنجایی که هر مسافر دارای سلایق و نیازهای گوناگونی یوده در هنگام انتخاب هتل باید اولویت هایش را از قبل مشخص کند و بعد به دنبال هتل مورد نظر خود باشد و همچنین چه میزان از بودجه سفرتان را می خواهید به بحث اقامت اختصاص دهید و متاسفانه خیلی ها که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند با سیستم رزرو هتل چه در ایران و چه در تمام کشورهای خارجی آشناییت ندارند ، شما می توانید با رزرو اینترنتی هتل می توانید علاوه بر رزرو با قیمتی مناسب امکانات جانبی هتل را قبل از سفر بدانید که با خیال آسوده سفر نمایید .

بلیط هواپیمای سفر خود را پیش خرید کنید شما مسافر گرامی در سفرهای نوروزی حتما حواستان به تهیه بلیط سفر نوروزیتان باشد ، باید اطلاع داشته باشید که حتی اگر هتل را هم رزرو کرده باشید گاها به دلیل شلوغی مسافرین نوروزی امکانش هست که بلیط هواپیمایی را نتوانید تهیه کنید و اینکه شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چند روز مانده به عید به شرکت های هواپیمایی مراجعه نمایید و بلیط هواپیمایی برای سفر نوروزی پیدا نکنید و آنوقت مجبور خواهید شد که بلیط های موجودی که شاید خیلی هم مورد دلخواهتان نباشد را خریداری نمایید ، در نهایت پیشنهاد ما برای شما مسافران زیز نوروزی این است که به جهت جلوگیری از اتلاف وقت ، هزینه و پیشگیری از ازدحام در دفاتر فروش و پایانه های مسافربری حتما با مشاورمان ما جهت رزرو هتل و بلیطتان زودتر از موئد سفرتان تماس بگیرید تا به مشکلی بر نخورید .

در زیر به نکاتی اشاره خواهد شد که می‌تواند در ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی برای خرید تور نوروزی به شما مسافران گرامی کمک کند:

* سفر خود را برنامه‌ریزی کنید و رزرو پرواز، تور و هتل خود را به لحظه‌های آخر موکول نکنید. به دلیل حجم بالای تقاضا، معمولاً معتبرترین ایرلاین‌ها، بهترین ساعات پروازی و مناسب‌ترین روزها برای سفر از 2 ماه قبل پر می‌شوند، در نتیجه زودتر به رزرو تور خود اقدام کنید.

* شما فقط سالی یک بار تعطیلات نوروزی دارید، در نتیجه برای خرید تور نوروزی اقدام به خرید تور از یک آژانس غیر معتبر ننمایید.

* تعطیلات نوروز زمان مناسبی برای گشت و گذار است، از حد‌اکثر زمان خود برای دیدن شهر‌ها و کشور‌های مختلف استفاده کنید.

* در صورت تصمیم خرید آنلاین تور از سایت‌هایی که خدمات دارند، حتماً اعتبار سایت را با معیارهایی نظیر داشتن نماد اعتماد الکترونیکی بررسی کنید.

* ترجیحاً خرید اینترنتی تور نوروزی خود را از وبسایت‌هایی انجام دهید که مربوط به معتبرترین شرکت‌های مسافرتی در ایران هستند، نه وبسایت‌هایی که صرفاً حضور آنلاین دارند و زیرمجموعه هیچ شرکت خدمات مسافرتی نیستند.

چه زمانی در عید به سفر برویم ؟

اگر هزینه سفر برایتان چندان اهمیتی ندارد و از سوی دیگر ، از نظر زمانی امکان سفر در ایام دیگر را دارید می توانید روزهای بعد از 20 فروردین تا قبل از نیمه خرداد و یا فصل های پاییز و زمستان البته تا قبل از 25 اسفند را انتخاب کنید و مهمتر اینکه به شرط نبودن تعطیلات چند روزه ، بهترین زمان برای سفر با قیمت مناسب تورهایی مسافرتی می باشد در ضمن لازم است بدانید که برای این که اطلاعات خود را بالا ببرید که قیمت ها تا چه اندازه در ایام نوروز با زمان های دیگر فرق می کند ، مقایسه قیمت چند مقصد با شرایط کاملا مشابه را می توانید بررسی نمایید ، برای مثال یک تور مالزی با 7 شب و 8 روز اقامت در کوالالامپور در هتل 5 ستاره که اگر در ایام عادی 4 میلیون و 95 هزار تومان باشد ، در ایام نوروز با همان هتل و ایرلاینی و اینکه مدت اقامت ثابت به 7 میلیون و 95 هزار تومان خواهد رسید و توجه داشته باشید که این قیمت بعد از نوروز، شکسته خواهد شد و ای بسا به زیر 4 میلیون تومان هم برسد که برای عموم مردم مناسب تر می باشد .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0