عجیب غریب ترین جشنواره های دنیا

30 دی ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت
تگ ها :

تقریبا هیچ نژادی در جهان وجود ندارد که فستیوال‌ها را جشن نگیرد. تمام این فستیوال‌ها معمولا با احترام و شور و شوق زیادی همراه هستند. با این حال، تمام این جشن‌های مختلف در سراسر جهان خطرات زیادی نیز دارند. مقاله زیر را بخوانید که در آن ۱۰ فستیوال خطرناک در سراسر جهان را به عنوان ترسناکترین جشنواره ها نام برده میشود آشنا شوید.

عجیب غریب ترین جشنواره های دنیا

هر سال در گوشه و کنار جهان جشنواره های متعددی برگزار می شود، برخی از آن ها برای ما آشناست ولی برخی دیگر ناشناخته مانده است. این جشنواره ها و فستیوال ها با ویژگی های منحصر به فرد خود عموم مردم را از سراسر جهان به سوی خود جلب می کنند که در این مطلب لیستی از عجیب ترین آن ها را برای شما ارائه می دهیم.

عکسسسسسسسسسسسسس

فستیوال ها نه تنها امکان تجربه های غیرمعمول را برای شما فراهم می کند، بلکه کمک می کند با کشورها و فرهنگ های گوناگون و جدید آشنا شوید. 

مطالب مرتبط:

لینک اول: لینک اول:

توضیحات زیر عکس

چین چیلا در استرالیا

جشنواره های دنیا چین چیلا در استرالیا این فستیوال به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های غذایی شناخته می شود که در آن مردم نه تنها به سمت یک دیگر هندوانه پرتاب می کنند بلکه کارهای خاص دیگری نیز انجام می دهند، برای مثال در این جشن عده ای به اسکی روی هندوانه مشغول می شوند. این فستیوال هر ساله در اواخر ماه فوریه برگزار می شود.

جنگ پرتقال در ایتالیا

یکی دیگر از جشن های بزرگ غذایی و همچنین کثیف در یکی از شهرهای شمالی ایتالیا برگزار می شود.در این جشن مردم با پرتقال ها به یکدیگر حمله می کنند در این فستیوال مردم به دو گروه تقسیم می شوند و با پرتقال با یکدیگر به مبارزه می پردازند.این مسابقه به عنوان بزرگترین جنگ خوراکی در ایتالیا شناخته می شود.در انتهای آن تنها هزاران تن پرتقال از بین رفته سطح شهر را می پوشاند.

قل دادن پنیر در انگلستان

این مسابقه هر سال در گلوسستر، انگلستان برگزار می‌شود. دیده شده است که مردان و زنان زیادی در این مسابقه حضور دارند. پنیر دایره‌ای شکل بزرگی از از بالای تپه‌های شیب‌دار هیل رها می‌شود و شرکت کنندگان باید این تپه را به سمت پایین بدوند تا بتوانند پنیر را بگیرند. اولین نفری که پنیر را بگیرد، برنده خواهد بود. با این حال، با توجه به اینکه شیب تپه تقریبا عمودی است، در این میان عده بسیار زیادی در گل و لای ها می مانند و یا اینکه در آخر مسابقه یک دست یا پای شکسته دارند.

فستیوال باتلاق در کره جنوبی

هیچ چیز از باتلاق کثیف تر نیست و حال فرض کنید که یک جشنواره برای شنا در باتلاق وجود داشته باشد.در کره جنوبی هر ساله دو میلیون نفر برای شرکت در جشنواره باتلاق وارد این کشور می شوند.در این فستیوال مردم در باتلاق های مختلف و در گل و لای شنا می کنند و در یکی از کثیف ترین جشن های دنیا شرکت می کنند.

جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا

شاید بتوان این جشنواره را یکی از معروف ترین فستیوال های دنیا نامید، چرا که افراد زیادی در آن شرکت می کنند و همچنین یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا به شمار می رود.به گزارش پارس ناز این جشن که به خاطر برداشت اول گوجه فرنگی در کشور برگزار می شود و در این جشنواره مردم با گوجه فرنگی به یکدیگر حمله می کنند و در این میان تمام شهر والنسیا قرمز می شود.جمع کردن پسماندهای این جشنواره یکی از سخت ترین کارهایی است که شهرداری باید انجام دهد.

جنگ بالشی در دنیا

این فستیوال یکی از بزرگترین جشنواره های است که در دنیا برگزار می شود در آن مردم در خیابان ها شروع به دعوا با بالش با یکدیگر می کنند.در این همایش مفرح جمعیت علاقمند در نقاط تعیین شده گرد هم می‌آیند و با بالش‌هایی که معمولا با پر قو پر شده است به کتک زدن یکدیگر می‌پردازند! برای شرکت در این همایش‌ها محدودیت سنی وجود ندارد و کودکان و بزرگسالان همگی می‌توانند در این مبارزه شرکت کنند.هرچند وسیله‌ای که برای مبارزه استفاده می‌شود خطرناک نیست اما در اطراف محل برگزاری اکیپ‌های اورژانس و پزشکی هم به فعالیت می‌پردازند.

جشنواره بشقاب پرنده

جشن های ۴ ژوئیه در شهر رازول نیومکزیکو که به جشنواره بشقاب پرنده معروف است.ساکنان شهر رازول اعتقاد دارند ۵۰ سال پیش این شهر محل فرود بشقاب پرنده ها بوده!

Agni Keli در هند

هر سال در ماه آوریل در مانگالور برگزار می‌شود و تا ۸ روز ادامه دارد. در طول این مدت، شرکت کنندگان که معمولا دارای لباس‌های بدون بالاتنه هستند، از فاصله حدود ۳۰ تا ۵۰ فوت مشعل‌های روشن به سمت یکدیگر پتاب می‌کنند. به رغم اینکه لباس شرکت کنندگان تنها زیر کمر را پوشانده است، آتش سوزی اتفاق نمی‌افتد و افراد متعددی در معرض آسیب‌های شدید از آتش در حین مراسم هستند.

دویدن گاوها در پامپلونا،اسپانیا

این جشنواره به مدت ۶۰۰ سال است که در اسپانیا برگزار می‌شود. گاوهای وحشی در خیابان‌های شهر رها می‌شوند که معمولا هزاران نفر در آنجا قرار دارند. در حالی که گاوها در خیابان‌های شهر تاخت و تاز می‌کنند، افرادی که در خیابان‌ها هستند تلاش می‌کنند که از این موجودات افرار کنند. با این وجود از سال ۱۹۲۴ حداقل ۱۵ مورد تلفات و همچنین موارد متعددی از صدمات جدی از این فستیوال گزارش شده است.

جشنواره جمعه پاک با اجرای نمایش به صلیب کشیده شدن مسیح

در اکثر کشورهای غربی، عید پاک معمولا با علاقه و شور و شوق زیادی برگزار می‌شود. با این حال، این مورد در فیلیپین اصلا اینگونه نیست. در این فستیوال افراد معمولا خود را به صورت وحشیانه بر روی صلیب قرار می‌دهند و با طناب می‌بندد تا رنج عیسی مسیح را مجددا احساس کنند. تنها افراد شجاع شهامت دیدن این رویداد ترسناک و افتضاح را دارند.

جشنواره گیاهخواری در تایلند

مسلما جشنواره گیاهخواری تایلند بی‌رحمانه‌ترین جشنواره‌ جهان است و قطعا سزاوار شماره یک این لیست است. شرکت کنندگان در این فستیوال مجبورند با استفاده از سرنگ‌ها، تیزی‌ها و غیره بدن خود را به روش های مختلف ناقص کنند. همچنین راه رفتن در آتش در طول این رویداد نیز غیر معمول نیست. گاهی اوقات مشاهده شده است که شرکت کنندگان از نردبان ساخته شده از تیغ بالا می‌روند. جالب ترین چیز در مورد این جشنواره این است که تماشاگران عادت دارند که قسمت های بریده شده از بدن شرکت کنندگان را به عنوان بخشی از مراسم بردارند.

Onbashira در توکیو، ژاپن

جشنواره Onbashira هر ۶ سال یک بار در توکیو، ژاپن برگزار می‌شود. این جشنواره عمدتا به صورت نمادین برای نو کردن معبد Suwa برپا می‌شود. در مرحله اول این رویداد خاص، درختان بزرگ بریده می‌شوند و مردان جوان باید این درختان را به محل معبد بر روی زمین‌های شیب دار بکشند. در حالی که این کار دشوار است، بسیاری از مردان مجبورند که بر روی تنه‌های درختان بنشینند و آن را به سمت پایین هدایت کنند.

جشن آتش بازی Yanshui Beehive در تایوان

کاملا طبیعی است که هیچ کس نمی‌خواهد تصور کند که با آتش ضربه ببیند. اما در صورت حضور در این جشن در Yanshui تایوان، از این اتفاق تعجب نکنید. جمعیت بزرگی در بلندی جمع می‌شوند و بطری‌های موشکی را روشن می‌کنند و زمانی که منفجر شود، آتش از هر جهت ممکن به افراد ضربه زند. حفاظت از خود در برابر آتش‌ بسیار دشوار است و گزارش شده است که به رغم پوشیدن لباس های نسوز، صدمات جدی به بسیاری از افراد وارد شده است.

Takeuchi Matsuri در ژاپن

این جشن وحشیانه در ژاپن برگزار می‌شود که در آن شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم می‌شوند و معمولا یکدیگر را با چوب بامبو می‌زنند. در این مبارزه، آنها باعث آسیب جدی به رقبا می‌شوند. برنده سالی پربار و محصول فراوان نصیبش می‌شود. در صورتی که به طور تصادفی موقع این فستیوال به ژاپن رفتید و خواستید از آن لذت ببرید، توصیه می‌شود که احتیاط کنید زیرا ممکن است شما نیز مجروح شوید.

جشنواره کُشتی کرکپینار در ترکیه

در این قسمت درباره جشنواره کُشتی کرکپینار که در ترکیه برگزار می‌شود صحبت می‌کنیم. در حقیقت، این رویداد خطرناک در کل کشور بسیار محبوب است و زمانی که در نفر در این فستیوال مبارزه می‌کنند، تقریبا هیچ قاعده و قانونی در آن وجود ندارد. شرکت کنندگان به هر صورت ممکن مجاز به حمله به هم می‌باشند، اما باید شلوار چرمی را که در طول مبارزه به پا دارند را بگیرند.

پریدن از روی بچه (El Colacho) در کاستریلو، اسپانیا

جشنواره عجیب و غریب El Colacho در روستای اسپانیایی کاستریلو برگزار می‌شود که در آن والدین نوزادان خود را در وسط خیابان قرار می‌دهند. در این رویداد، مردان لباسهای شیاطین را می‌پوشند و از روی نوزادان می‌پرند. گرچه منشا این جشنواره ناشناخته است، اما اعتقاد بر این است که این مراسم به منظور پاک کردن نوزادان از هر گونه گناه است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0