بهترین زمان سفر به گرجستان

26 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

گرجستان دارای تابستان های گرم با زمستان های ملایم است که این نوع از اقلیم را می‌توانید بیشتر در قسمت جنوب غربی گرجستان ببینید. البته در مناطق کوهستانی، میزان گرما و حرارت در تابستان‌ها کمتر است. بیشترین بارش باران در مناطق نیمه گرمسیری جنوب غربی گرجستان روی می‌دهد. بهترین زمان برای بازدید از گرجستان، اوایل تابستان ( ماه می و ژوئن) و اوایل پاییز است(سپتامبر) است. درست زمانی که دمای هوا معتدل است و رطوبت زیادی نیز وجود ندارد و خبری از گرمای زیاد نیز نیست.برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان سفر به گرجستان با ما در وقت سفر در  تماس باشید.

بهترین زمان برای سفر به گرجستان

گرجستان یک کشور کوهستانی است که از شمال با فدراسیون روسیه هم‌ مرز است، ترکیه در قسمت جنوب شرقی آن، ارمنستان در جنوب ، آذربایجان در شرق و دریای سیاه در قسمت غربی این کشور قرار گرفته اند. مسافت خط ساحلی این کشور با دریای سیاه را 330 کیلومتر (206مایل) برآورد کرده اند. منطقه خود مختار اوستیا و جمهوری خودمختار آبخازیا نیز شامل گرجستان است. گرجستان مهد چشمه ها و آب های معروف معدنی، غارها، آبشارها، سرزمین های های بکر و زیبا و دره های بلند در قفقاز است.

فصل سفر به گرجستان, وقت سفر

کشور توریستی گرجستان در بین دریای سیاه و رشته‌کوه قفقاز در قاره اروپا، در طی سال‌های اخیر، رشد چند برابری در تعداد گردشگران را تجربه کرده است. کشور زیبای گرجستان پر از خانه‌های با سبک معماری منحصربه‌فرد، کلیساها و بناهای تاریخی باستانی، به علت وجود کوهستان‌های زیبا، غذاهای خوش‌طعم و ساکنین خونگرم، شهرت دارد. 

تتفلیس، پایتخت کشور گرجستان، در تمام طول سال، مقصدی محبوب برای گردشگران است. شهر تفلیس، بیشترین توجهات را در کشور به خود جلب کرده است. این شهر باستانی دارای تاریخی غنی و پر از حادثه است.

رودخانه کورا (Koura) از شهر تفلیس که بر دامنه‌های کوه واقع شده است، می‌گذرد. شهر تفلیس با کوچه‌های سرزنده، میادین زیبا و گل‌کاری‌شده، کافه‌های متعدد و کلیساهای جذاب بی‌شمار، در انتظار گردشگران از سراسر جهان است. بازدید از کلیسای سیهون (Sion) و کلیسای باستانی آنچیسخاتی مریم مقدس (Antchiskhati) در شهر تفلیس را از دست ندهید.

در گرجستان فصل داغ گردشگری و فصل خلوتی وجود ندارد، بنابراین در هر زمان از سال می‌توانید به این کشور زیبا سفر کنید.

فصل سفر به گرجستان, وقت سفر

تابستان در تفلیس گرم و مرطوب است و زمستان آب و هوایی نسبتا سرد را تجربه می‌کند. بنابراین باید بگوییم سفر به تفلیس در کشور زیبای گرجستان، در تمامی سال، برای گردشگران، لذت‌بخش خواهد بود.هترین زمان سفر به تفلیس در طول فصل بهار است؛ زمانی که هوا خیلی گرم یا سرد نیست.

ممکن است در ماه‌های اخیر بهار، تفلیس شاهد بارش‌های پراکنده باشد؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که چتر و بارانی نیز به همراه داشته باشید.

ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)، پر باران‌ترین ماه فصل بهار است.دمای میانگین در فصل تابستان در محدوده ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است. بنابراین بازدید در این زمان از تفلیس با گرمایی مطلوب همراه است. بیشتر اقامتگاه‌های تفریحی در تفلیس و گرجستان در طول تابستان، پر از گردشگر است. در نظر داشته باشید مناطق ساحلی در این زمان از سال، با سطح رطوبت بسیار بالایی مواجه هستند.

شهر تفلیس در پاییز مملو از بارش‌های فراوان، درختان چند رنگ و زمین‌های پوشیده‌شده از برگ درختان، است. پاییز، پر بارش‌ترین فصل سال است؛ پس اگر در این زمان به تفلیس سفر می‌کنید، حتما لباس‌هایی که زود خشک می‌شوند و چتر به همراه داشته باشید.

تا پایان ماه اکتبر (اوایل آبان)، هوا سردتر و باران‌ها بیشتر می‌شوند.هوا در طول ماه‌های زمستانی در تفلیس، معمولا بسیار سرد است. دمای میانگین در محدوده ۲ تا ۶ درجه سانتی‌گراد متغیر است (شب‌ها حتی سردتر هستند و دما به صفر درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد).

در زمستان بارش برف نیز در تفلیس، وجود دارد؛ بنابراین گرجستان مقصدی ایده‌آل برای علاقه مندان به ورزش‌های زمستانی به خصوص اسکی، است. بارش برف در اواخر ماه نوامبر، آغاز می‌شود. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0