آشنایی با شهر کوالالامپور

13 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

یکی از شهرهایی که در میان ایرانیان شهرت دارد ولی اطلاعات کمی درباره آن می دانند کوالالامپور می باشد.وقت سفر در ادامه معرفی شهرهای دنیا به سراغ شهر کوالالامپور در مالزی رفته است.

آشنایی با شهر کوالالامپور

کوالالامپور بزرگترین شهر مالزی و پایتخت این شهر است. این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی می باشد که مستقیماً توسط دولت اداره می شود. کوالالامپور یکی از سریع ترین رشدها در زمینه اقتصادی و جمعیت را در آسیا دارد. کوالالامپور مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مالزی می باشد که محل اقامت پادشاه مالزی نیز است

معرفی شهر کوالالامپور مالزی , وقت سفر

از سال 1990 تا به امروز این شهر میزبان بسیاری از رویدادهای جهانی بوده (بازی های مشترک المنافع 1998). این شهر در طول ده های اخیر بسیار پیشرفت کرده، این شهر محل بلندترین برج های دوقلو (برج های دوقلو پتروناس) جهان می باشد و به عنوان نماد توسعه مالزی تبدیل شده است. کوالالامپور در سالیان اخیر به یکی از شهر های پیشرو در زمینه تجارت و گردشگری تبدیل شده است. 

کوالالامپور در سال 2017 از نظر شاخص ایمنی در رتبه 31 جهان قرار گرفته است . این شهر از نظر زندگی برای بازنشتگان در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد. این شهر نیز از لحاظ شاخص بهداشت و زندگی مقرون به صرفه در رتبه ی بسیار خوبی قرار گرفته است .

معرفی شهر کوالالامپور مالزی , وقت سفر

صنعت گردشگری در کوالالامپور

گردشگری در اقتصاد کوالالامپور نقش بسیار مهمی دارد، بسیاری از هتل های زنجیری دنیا در این شهر شعبه دارند. سالانه 8.9 میلیون گردشگر از کوالالامپور بازدید می کنند. یکی از دلایل ورود گردشگر به این شهر ارزانی خدماتی می باشد که در اختیار گردشگران قرار می گیرد. وجود مراکز خرید و فراوانی و ارزانی اجناس مورد نیاز گردشگران از ویژگی های توریست پذیری این شهر است . کوالالامپور هر ساله میزبان جشنواره های گوناگونی می باشد که خود سبب شده است که گردشگران برای تماشای این فستیوال ها به این شهر بیاورند. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0