آب و هوای مالزی

10 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

مالزی دارای آب و هوای استوایی است که به دلیل نزدیکی به استوا، هوای آن گرم و مرطوب است. مالزی با وجود آفتاب و آب و هوای گرم، مقصد بسیار زیبایی برای استراحت در تعطیلات است که بسیارمناسب میباشد .با ما در وقت سفر همراه باشید تا به معرفی آب و هوای مالزی بپردازیم.

آب و هوای مالزی

مالزی دارای آب و هوایی نسبتا گرم ،بارانی و مرطوب می باشد برخلاف کشورمان ایران که در آن می توانید ۴ فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را به خوبی حس کنید ، کشور مالزی در تمام مدت سال دارای آب و هوای یکنواختی است. یا به عبارت دیگر مالزی کلا یک فصل دارد. همیشه تابستان با دمایی حدود حداکثر ۳۴ درجه و حداقل ۲۴ درجه با رطوبت نسبی ۸۰% میباشد . گستردگی مالزی فقط کمی از طرف شمال و جنوب منطقه استوایی است و این به معنای داشتن آب و هوای قابل پیش بینی می باشد.

آب و هوای مالزی ,وقت سفر

آب و هواي استوايي در مالزی در معرض بادهاي موسمي باران آور جنوب غربي ( آپريل تا اكتبر) و شمال شرقي ( اكتبر تا فوريه) است.شدت نور خورشید بوسیله بادها و بارانهای موسمی از اقیانوس هند و دریای جنوبی چین به مقدار زیاد تعدیل می شود. 

مالزی از لحاظ بارندگی در میان کشورهای دیگر رتبه ششم را دارد و اكثراً روزهاي باراني دارد اما این بارندگی همیشه به سرعت تمام مي شود. البته آب و هواي مالزی در هر منطقه به طور باورنکردنی متفاوت از بقيه مناطق است مناطق اقامتي كوهستاني آب و هوای خنکی دارد که در این کشور این مناطق به مقدار زیادی وجود دارد.  

مالزی از لحاظ بارندگی در میان کشورهای دیگر رتبه ششم را دارد و اکثراً شما در آنجا روزهای بارانی خواهید دید.اما این بارندگی همیشه به سرعت تمام می شود اگر شما از یک منطقه خشک به مالزی وارد می شوید چنین آب و هوایی در ابتدا بسیار دلپذیر است که بعد از چند هفته بدن شما به چنین رطوبتی عادت خواهد کرد. باران در مالزی تقریباً ًهمیشه به صورت طوفان همراه با آذرخش و صاعقه است که بیشتر در بعدازظهر شروع می شود و در حدود یک یا دو ساعت ادامه می یابد. بعد از آن آسمان آبی و خورشید در آسمان دیده خواهد شد.

مناطق مختلف از نظر آب و هوایی

با توجه به دمای هوای مالزی، میتوان گفت که مالزی در تمام فصول سال ارزش بازدید دارد و سالهاست که گردشگران بواسطه آب و هوای مالزی ، آنرا بعنوان مقصد خود انتخاب می کنند . البته آب و هواي مالزی در هر منطقه به طور باورنکردنی متفاوت از بقيه مناطق است و آب و هوا در همه مناطق يكسان نيست، مناطق اقامتي كوهستاني و تفريح گاهها دارای آب و هوای خنک می باشد و در آنجا هميشه مانند بهار است درجه حرارت آن جا از سطح دریا پايين تر است در سرتاسر كشور چنین مناطقی وجود دارد. ، مکانهایی مانند تپه frasers، مناطق كوهستاني و سرسبز كامرون،سواحل زيباي پيننگ و جزاير لنكاوي مناطقي بسیار مشهور و مدرن است و داراي مناظر طبيعي و چشم نوازي بی نظير است.

مالزي درنظر بسياري ازاروپاييان، كشوري با آب و هواي مطبوع برای فراراز روزهای ابری دلتنگ کننده وزمستانهای سردغم انگیزاروپا می باشد.به طور کلی مالزي داراي آب و هوايي نسبتا گرم ،بارانی و مرطوب می باشد.

اين كشور از دو منطقه تشكيل شده است. منطقه Peninsular كه در ميان كشورهاي سنگاپور و تايلند قرار گرفته است و در شرق مالزي در طول درياي چين جنوبي جزيره Borneo قرار دارد. با تركيب زمين هاي دومنطقه، مالزي در حدود 330،400 كيلومتر مربع وسعت دارد. منطقه Peninsular به دو ساحل شرقي و ساحل غربي بوسيله ناحيه اصلي تقسيم شده است، كه اين ناحيه به نام Banjaran Titiwangsa مشهور است. كه از حاشيه تايلند – مالزي در شمال تا ايالت هاي جنوبي Negeri Sembilan امتداد دارد. از نظر جغرافيايي، شرق مالزي بسيار ناهموار است كه اين ناهمواري به دليل يك سري از رشته كوههايي است كه منطقه داخلي هر دو ايالت را احاطه كرده است .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0