جشنواره ارواح گرسنه در تایلند

23 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره ارواح گرسنه یکی از جشنواره هایی است که مردم معتقد بودایی در تایلند برگزار می کنند. در این جشنواره مردم غذاهای مختلف ، گل و شمع به استقبال ارواح آزاد شده در نخستین روز نیمه ماه هفتم چینی تدارک می بینند. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره عجیب و ترسناک بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره ارواح گرسنه

جشنواره ارواح گرسنه | Hungry Ghost Festival یکی دیگر از جشنواره های کشور تایلند است که این جشن در شهر پوکت به صورت گسترده در معبدی به نام پور تور کونگ (Por Tor Kong) به مدت 7 شب و روز برگزار می شود.

جشنواره ارواح گرسنه , وقت سفر

در طول برگزاری جشنواره شرکت کنندگان لباس ارواح به تن کرده و ماسک های عجیب و ترسناک به صورت می زنند. این لباس ها از کاه برنج یا برگ نارگیل تهیه می شوند. 

در نزدیکی معبد پورتورکونگ و در خیابان رانونگ با رنگ های مختلف تزئین شده و از ظهر تا نیمه شب مراسم رقص شیرها، کنسرت زنده، اجرای شعبده بازی، نمایش حرکات و موزون و آواز و همچنین مراسم خیریه برگزار می شود.

جشنواره ارواح گرسنه , وقت سفر

فرهنگ و آداب و رسوم تایلندی های بودایی هنوز نشان می دهد که عقیده و باوری عمیق به مفهوم تعهدات خانوادگی و احترام به اجداد دارند. یکی دیگر از رسوم این جشنواره هدایا و کیک‌های لاک پشتی قرمز رنگ است که روی محراب قرار می‌گیرند. لاک پشت نزد چینی‌ها نماد قدرت و طول عمر را دارد و رنگ قرمز به معنای خوش شانسی است. بنابراین هدیه کردن لاک پشت قرمز فقط هدیه‌ای برای اجدادشان نیست بلکه به این معنا است که به نوعی زندگی خود را طولانی‌تر می‌کنند.

جشنواره ارواح گرسنه , وقت سفر

تاریخچه جشنواره ارواح گرسنه

ریشه اصلی این جشنواره هنوز کمی مرموز است و جزئیات زمان آغاز آن مبهم و متناقض می‌باشد. برخی می‌گویند که بیش از 400 سال است این جشنواره برگزار می‌گردد.اما داستان این جشنواره درباره یکی از تجسم های بودا است که از شهرش توسط مردم تبعید شد، زیرا یک فیل مقدس به روستای همسایه که از خشکسالی رنج می‌بردند داده بود تا برایشان باران بیاورد. پس از سال‌ها انجام اعمال نیک طی تبعیدش، مردم شهر و پدرش، پادشاه، تقاضای بخشش کردند و از او دعوت به بازگشت کردند. در راه بازگشتش به شهر حیوانات و ارواح جنگل او را همراهی کردند به همین دلیل مردم در این جشنواره از ماسکهای ارواح استفاده می‌کنند.

جشنواره ارواح گرسنه , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

این جشنواره سالانه در نخستین روز نیمه ماه از ماه هفتم تقویم چینی برگزار می‌شود که معمولا اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر است. همچنین مکان برگزاری جشنواره ارواح گرسنه در معبدی به نام پور تور کونگ (Por Tor Kong) و مقبره Seng Tek Bel، کنار مدرسه بان بنگ نئو در جاده پوکت و بازار روز شهر در جاده رانونگ برگزار می شود.

جشنواره ارواح گرسنه , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0