تعطیلات رسمی مالزی

15 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

یکی از جالب توجه ترین نکات زندگی در مالزی، روبرو شدن با تعطیلات رسمی فراوان است و جالب تر آن که به طور معمول اگر یک روز تعطیلی رسمی به روزهای تعطیل آخر هفته بیافتد، روز تعطیل به روز غیر تعطیل بعد از آن انتقال پیدا می‌کند . در وقت سفر ما را همراهی کنید.

تعطیلات رسمی مالزی

کشور مالزی از جمله کشورهای جهان است که بیشترین تعداد روزهای تعطیل را دارا ست .چند قومی و تنوع فرهنگی در مالزی سبب شده تا اعیاد و مناسبت های گوناگون برای تعطیلی وجود داشته باشد . در میان روزهای تعطیلی، 14 روز با عنوان تعطیلات ملی است که در سراسر کشور به اجرا درمی‌آیند و برخی دیگر تعطیلات استانی هستند که تنها در برخی استان‌ها یا تنها یک استان اعمال می‌شود.

تقویم مالزی , تعطیلات رسمی مالزی, وقت سفر

در مالزی به طور معمول روزهای تعطیلی بر اساس یک اتفاق تاریخی یا مذهبی، یادبود، زادروز شاهان، سلطان یا یکی از دولتمردان تعیین می شود. روز مالزی، روز استقلال، روز عید فطر، کریسمس با روز “وساک ” (تولد و مرگ بودا) نمونه این تعطیلات رسمی است. 

جدیدترین تعطیل رسمی که به فهرست تعطیلات مالزی اضافه شده، روز مالزی است که به مناسبت شکل گرفتن فدراسیون مالزی در روز 16 سپتامبر در سال 1963 ، از سال 2010 به این عنوان انتخاب شده است.گردشگران تور مالزی با توجه به تعطیلات رسمی مالزی میتوانند به تور مالزی سفر کنند .

تقویم تعطیلات در هر شهر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0