معروف ترین غذاهای دبی

22 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

دبی بهترین مکان برای امتحان کردن بهترین غذاهای خلیج فارس و خاورمیانه، شامل غذاهای ایرانی، لبنانی و عربی است. برجسته‌ترین غذاهای اینجا، پیش غذا و سالاد است. دیگر غذاهای اصلی این منطقه مجبوس، آش آسارایا، هوموس، گجیا، تبوله و مهلبیه است.در وقت سفر به معرفی این غذاهای لذیذ میپردازیم.

معروف ترین غذاهای دبی

در فصل پاییز هستیم و این فصل هم به عنوان پادشاه فصل ها برای سفر به شهر دبی در امارات متحده ی عربی منصوب می شود. شما را نمی دانم ولی من اولین کاری که می خواهم در این سفر انجام دهم، چشیدن طعم غذاهای معروف دبی است. البته بیایید کمی واقع بین باشیم! از مکان های دیدنی و جذاب دیدن کردن و از غذاهای معروف دبی خوردن می تواند یک خاطره ی خوب برای ما به جای بگذارد اما اگر آن غذایی که خوردیم در دهانمان مزه کرد و روزی دلمان خواست که از آن غذا باز هم بچشیم چه کار باید بکنیم؟

غذای محلی دبی ,غذای معروف دبی, وقت سفر

هر منطقه یا کشوری در دنیا غیر از ویژگی‌های فرهنگی، تاریخی یا قومی و ملیتی، دارای خوراکی‌ها و غذاهای منحصر به خود است

بنابراین بسیاری از گردشگران غیر از همه جذابیت‌هایی که یک منطقه برای آنها دارد، به دنبال تست کردن غذاها و خوراکی‌های آن نیز هستند. در این گزارش به بهترین غذاهایی می‌پردازیم که متعلق به کشور امارات و به‌ ویژه شهر دبی است.

بریان قوزی

اگر روزی دلتان هوس غذاهای دبی را کرد به نظر من بهتر است که برای تجدید خاطره ای جانانه باز به دبی بروید و غذاهای این شهر را سیر و پر میل نمایید اما قبل از آن بیایید تا با قوزی آشنا شویم. قوزی یکی از غذاهای عربی پر طرفدار در دبی است و از هیمن رو در زمره ی غذاهای معروف دبی قرار گرفته است. بیشتر کسانی که تجربه ی سفر به دبی را دارند، پیشنهاد می کنند که این غذا را حتما برای یک بار هم که شده بچشید تا حق مطلب سفرتان به دبی ادا شود. قوزی در واقع یک نوع خوراک گوشت است که معولا در پخت آن از گوشت گردن گاو استفاده می شود. این غذا به خودی خود وعده ای کامل است و به برنج نیازی ندارد اما هستند کسانی که آن را با برنج می خورند.در این غذای لذیذ گوشت کاملا طعم دار، پخته و به سیخ کشیده می شود و با فلفل دلمه ای و گوجه سرو می شود. جالب است بدانید که قوزی سیخ های مخصوص به خودش را دارد و در اصل باید در سیخ های مخصوص به خودش به سیخ کشیده شود اما اگر از این سیخ های مخصوص قوزی هم نداشتید می توانید از سیخ های معمولی استفاده نمایید. بریان قوزی را به جز برنج با سبزیجات و دانه ‌های روغنی هم می توانید سرو کنید. نوش جان!

غذای محلی دبی , بریان قوزی, وقت سفر

شتر شکم پر

غذاهای معروف دبی کم نیستند اما برخی از آن ها در آشپزی نه تنها در دبی بلکه در خاورمیانه بسیار شاهکار هستند. یکی از نمونه های آن، غذایی تحت عنوان شتر شکم پر است که اتفاقا به خاطر اندازه اش در کتاب رکوردهای گینس نیز نامش ثبت شده است. این غذا از جمله غذاهایی است که در سفر به دبی نمی توان از آن گذشت. البته لازم به ذکر است که گوشت شتر را می توان در میان وعده ها، غذای اصلی و حتی در پیتزاهای شهر دبی هم پیدا کنید که البته محبوبیت این غذا را می رساند. شتر شکم پر را می توان به عنوان محبوب ترین و مشهورترین غذایی معرفی کرد که با گوشت شتر پخته می شود. البته این غذا از نوع غذاهای گران قیمت در دبی است که ارزش حتی یک بار چشیدن را دارد. برای پخت این غذا ابتدا در این غذا گوشت شتر را خوب مزه دار کرده و برای چند ساعت به آن استراحت دهید تا مزه ها به خوبی به بافت گوشت رسوخ کنند سپس آن را کمی کباب کنید تا کمی حالت سفتی به خود بگیرد. اجازه دهید تا گوشت کمی خنک شود و سپس داخلش را با موادی مثل سبزیجات، ترشیجات و گردو و بادام پر نمایید و مجددا آن را کمی کباب کنید تا پروسه ی کبابی شدن گوشت شتر کامل شود و فقط حواستان باشد که گوشت سفت و یا سوخته نشود. غذای شما آماده است. دوست دارید تا از این غذاهای بسیار خوشمزه و معروف در دبی بچشید؟ به نظر من که شکم گردی از بهترین انگیزه های هر شخص برای سفر رفتن است. برای این که یک شکم گردی عالی را در دبی داشته باشید،با ما در وقت سفر همراه باشید.

غذای محلی دبی , شتر شکم پر , وقت سفر

شاورم

با این که شاورم یا شاورما یک غذای اصیل روسی است اما بدجور با ذائقه ی مردم دبی همخوانی دارد و به همین خاطر در زمره ی غذاهای معروف دبی قرار می گیرد. این غذا در امارات و شهر دبی با گوشت طعم دار شده پخته می شود. درباره ی ریشه های این غذا باید به شما بگوییم که شاورما غذایی اصیل روسی است که در سنت پترزبورگ پخته می شود اما نانش مخصوص لبنان ست و اصل محبوبیت و مشهوریتش هم در دبی است و به عنوان یکی از غذاهای معروف دبی شناخته می شود! همانطور که گفتیم برای پخت این غذا از گوشت گوساله، مرغ و ماهی تازه هم استفاده می شود و اگر بخواید خودتان این غذا را بپزید، همه چیز به ذائقه ی خودتان باز می گردد اما بدانید که اگر تمام قواعد پخت گوشت کبابی این غذا را رعایت کنید، در نهایت غذای شما طعمی شبیه به کباب ترکی پیدا می کند. بعد از آماده شدن کباب، آن ها را همراه با گوجه فرنگی و سبزیجات در نانی به نام پیتا و یا اگر در دسترستان نبود نان بلکی، بپیچید و سپس از آن میل نمایید.

غذای محلی دبی ,شاورم, وقت سفر

فلافل

فلافل یکی از غذاهای اصیل عربی است که نه تنها در زمره ی غذاهای معروف دبی است بلکه مرزها را در نوردیده و در ایران، خاورمیانه و اصلا کل جهان پخته و عرضه می شود و طرفداران خودش را دارد. جالب است بدانید که این غذا را به نام طعامیا نیز می شناسند. فلافل در واقع گلوله ی سرخ شده ی نخود و ادویه ‌جات است. جالب است بدانید که کلمه فلافل از سه بخش فا، لا و فل تشکیل شده که در زبان قبطیان به معنی کاملاً از نخود می ‌باشد.

غذای محلی دبی ,فلافل, وقت سفر

مچبوس

یکی دیگر از غذاهای معروف دبی مچبوس یا مکبوس است که یکی از غذاهای اصیل عربی می باشد. این غذا در واقع مخلوطی از پلو با ادویه های مختلف به همراه مرغ می باشد. این غذا در قسمت های جنوبی ایران نیز زیاد پخته می شود اما نوع اصیل عربی این غذا با مرغ تهیه می شود. برای پختن این غذا باید مواد اصلی این غذا که برنج و مرغ و یا جایگزینش ماهی است را با مواد دیگر مخلوط کنید البته نوع ماهی دار ان را مطابق با ذائقه تان طبیعتا درست خواهید کرد. برنج را با گوجه فرنگی، سیب زمینی و سبزیجات مخلوط کنید و مرغ را هم در ظرفی جداگانه خوب پخته و سرخ کنید. بعد از آماده شدن برنج، مرغ های سرخ شده را روی پلوی خود بگذارید و همراه با هم سرو نمایند. اگر دوست دارید بر روی آن آجیل هم اضافه کنید.

غذای محلی دبی ,مجبوس, وقت سفر

شاکشوکا

شاکشوکا با این که اصالتا غذایی است که متعلق به نواحی مدیترانه و ترکیه است اما در زمره ی غذاهای معروف دبی به شمار می رود. شاکشوکا از آن دسته غذاهایی است که بسیار ساده درست می شود و در کمترین زمان ممکن هم آماده می شود و در واقع نوعی املت است. از خوبی های شاکشوکا این است که از گوشت استفاده نمی کنند و این غذا به عنوان یکی خوراکی مناسب برای گیاهخواران نیز به حساب می آید. پخت این غذا از غذاهای معروف دبی بسیار راحت است زیرا، همه ی مواد با هم مخلوط و در تابه سرخ می شوند و در آخر تخم مرغ ها را رویشان می شکنند.

غذای محلی دبی ,شاکشوکا, وقت سفر

الهریس

کسانی که این غذا را امتحان کره‌اند، می‌دانند همان حلیم ایرانی است که با پخت طولانی گندم و بره تهیه می‌شود که دارای طعمی دلپذیر و بافتی نرم و دلنشین است. می‌توانید این غذا را با نمک یا شکر میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

معروف ترین غذاهای دبی, الهریس , وقت سفر

هوموس

هوموس، یک سس مشهور از فرهنگ خاورمیانه است . این غذا با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می‌شود. هوموس با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سِرو می‌شود. هنگامی که صحبت از هوموس به میان می‌آید، نمی‌توان شاوارما را فراموش کرد! حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید.

غذای محلی دبی ,هوموس, وقت سفر

گجیا

گجیا یکی از مشهورترین غذاهایی است که در اکثر رستوران‌های دبی سرو می‌شود و در میان پرافتخارترین غذاهای رستوران‌های این شهر قرار دارد. این غذا از بریان کردن یک بره‌ی کامل تهیه می‌شود و با برنج، سبزیجات و دانه‌های روغنی سرو می‌شود. اگر دوست دارید که طعم اصلی غذاهای دبی را بچشید، سفارش این غذا را فراموش نکنید.

غذای محلی دبی ,گجیا, وقت سفر

آش آسارایا

آش آسارایا که به عنوان "نان حارم" شناخته شده، نوعی کیک پنیر با روکش خامه‌ای است. با طعمی فوق‌العاده و بافت نرم، این غذا دارای جایگاه ویژه‌ای در دسرهای مشهور دبی است.

غذای محلی دبی ,آش آسارایا, وقت سفر

تبوله

تبوله، نسخه‌ی گیاهی آشپزی عربی. این غذا یک سالاد است که به طور سنتی از بلغور، گوجه، خیار و جعفری ریزشده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می‌شود. این غذا نه تنها سلامت را تقویت، بلکه اشتها را نیز به روشی متعادل تحریک می‌کند.

غذای محلی دبی ,تبوله, وقت سفر

مهالابیا

مهالابیا غذایی سرحال کننده دارای رگه‌هایی از گلاب و پسته است. این غذا در اصل یک پودینگ است و دسر مورد علاقه‌ی تمام سنین و گروه‌ها است. از این غذاهای ضیافتی لذت ببرید و طیف ذائقه‌تان را با چنین غذاهایی در دبی گسترش دهید!

غذای محلی دبی ,مهالابیا, وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0