حقایق عجیب و غریب در مورد دبی

10 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

|دبی یکی از مقاصد گردشگری برتر جهان است و در مجاورت کشور ما قرار گرفته است. به‌ دلیل علاقه‌ی ایرانی‌ها به سفر به کشور امارات و دیدن شهر دبی، این مقاله از حقایق را به معرفی حقایق و قوانین جالب این کشور اختصاص داده‌ایم. در ادامه با وقت سفر همراه باشید.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی

دبی که تا چندین سال پیش واحه ای بیش نبود در مدتی کم به اندازه ای پیشرفت کرد که اگر دو تصویر از این شهر را در چند سال پیش و امروز ببینید مطئنا شگفت زده می شوید. دبی امروزه اصلا شبیه چیزی که چند سال پیش بود نیست و این شهر به اندازه ای روی پیشرفتش متمرکز شده که هر روز چیز عجیب و مدرن تری از آن می بینیم. سفر به دبی یعنی سفر به شهر آسمانخراش های چشمگیر، سازه هایی با معماری های لوکس، تفریحات بی نظیر و بالاخره سفر به شهر ترین ها. با تمام جذابیتی که دارد در مورد این شهر مواردی وجود دارد که باید بدانید

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

دبی یکی از شهرهای حاشیه‌ی خلیج فارس است که در مدت زمان کوتاهی توانسته در زمینه‌ی اقتصادی، تجاری و گردشگری به موفقیت‌های زیادی دست یابد و به‌سرعت رشد کند.

با اینکه دبی در حقیقت در بیابان قرار گرفته و آب‌وهوای آن در بیشتر ایام سال بسیار گرم است، به‌دلیل وجود امکانات گسترده و مراکز تفریحی و خرید زیاد، گردشگران از سراسر جهان، در تمام طول سال به این کشور سفر کنند. اگر دوست دارید به این شهر سفر کنید، با ما همراه باشید :

احتمالا هیچ شخص بومی ای در این شهر پیدا نمی کنید. از آن جایی که بیشتر کشورهای اطراف و سرمایه دارانی از مناطق دیگر در این شهر سرمایه گذاری و ساخت و ساز کرده اند و توریست های زیادی به آن سرازیر شده اند، احتمال این که در سفر به دبی با اماراتی ها بتوانید گفت و گو و صحبت کنید خیلی کم است. ساختمان هایش به آن اندازه که فکر می کنید هم بلند نیستند.

در دبی آسمان خراش ها و ساختمان های بسیار بلند کم نیستند ساختمان هایی با ۱۳۰۰ متر ارتفاع و یا ارتفاع های مشابه اما برای یک مقایسه ی کوچک می توانید به شهر هنگ کنگ با ساختمان ۶۶۰۶ متری اش فکر کنید. البته برج جهان یعنی برج خلیفه در دبی قرار دارد.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

ماشین های پلیس در دبی بی همتا هستند! یک ساعت قدم زدن در خیابان های دبی کافیست تا در جلویتان حجم بزرگی از ماشین های لوکس و آنچنانی ببینید و مطمئنا خیلی برایتان جالب است اگر بدانید که ماشین پلیس های دبی را لامبورگینی ها، فراری ها و بنتلی ها تشکیل می دهند! پدیده ای که فقط در دبی دیده می شود.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی,وقت سفر

در سفر به دبی متوجه می شوید که تعداد مردان از زنان بیشتر است. از جمعیت ۲٫۵ میلیونی دبی، ۱٫۷ این جمعیت را مردان تشکیل می دهند که تقریبا حدود ۷۰ درصد کل جمعیت شهر است و فقط ۳۰ درصد از جمیعت آن را زنان تشکیل می دهند. سن مردمان دبی هم یکی دیگر از شگفتی هاییست که در مورد آن وجود دارد ، ۵۸ درصد جمعیت دبی را افراد ۲۵ تا ۴۴ تشکیل می دهند و فقط ۱۵ درصد از مردم بالا ی۴۵ سال سن دارند. سفر به دبی به معنای سفر به شهری بدون جرم و جنایت است.

نرخ جرم و جنایت در دبی بسیار پایین و تقریبا ۰ درصد است! یکی دیگر از حقایق شوکه کننده ای که در مورد این شهر پر زرق و برق باید بدانید و دقیقا به همین دلیل است که بارها از دبی به عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان یاد شده است. یکی از دلایل آن، قوانین بسیار سفت سختی است که برای افرادی که بخواهند مرتکب جرم شوند وجود دارد و دلیل دیگر هم برمی گردد به خصوصیات اخلاقی مردمی که در آن زندگی می کنند.

مالیات بی مالیات! یکی از حقایق دیگری که درباره ی دبی باید بدانید این است که می توانید در این شهر اقامت کنید و روز به روز ثروتمندتر شوید چرا که افرادی که در این شهر زندگی می کنند لازم نیست تا حتما مالیاتی پرداخت کنند و درصد مالیات نزدیک به ۰ است. در نتیجه می توانید در این شهر اقامت و کار کنید و تمام درآمدتان را ذخیره کنید بدون آن که نیازی به پرداخت مالیاتی باشد. دبی شهر ترین هاست.

باید بدانید که با سفر به دبی دارید به شهر ترین ها می روید، برای مثال تعدادی از بلندترین و بزرگ ترین سازه های جهان در این شهر قرار دارد مثل بزرگ ترین مرکز خرید دنیا از نظر مساحت، بزرگترین هتل، دومین تفریحگاه ساحلی مصنوعی بالاخره بزرگ ترین آکواریوم جهان و این ها خود دلیل خوبی هستند تا این شهر را از نظر توریست ها جذاب کنند و آن ها را مشتاق به خرید تور دبی کنند.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

بی دلیل نیست که هر ساله میلیون ها گردشگر به دبی می آید. بزرگ ترن سری طلای جهان در دبی است. بزرگ ترین سری طلای جهان که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است، در شهر دبی قرار دارد. این سری ۲۲ کیلگرم وزن دارد.هتل های لوکسی در همه جای دبی دیده می شود. هتل های ۵ ستاره و حتی ۷ ستاره ی زیادی در دبی وجود دارد که برج العرب یکی از آن هاست. برج العرب چهارمین هتل بلند جهان است و رستوران و آکواریوم آبی ای که در آن جود دارد، از مشهورترین و دیدنی ترین ها در جهان هستند.

دبی پیست اسکی سرپوشیده دارد. آیا فکرش را می کردید که دبی که منطقه ای خشک و گرم است و حتی زمستان های آن معتدل است و در واقع منطقه ای بیابانی است، پیست اسکی وجود داشته باشد؟ بله دبی نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست!

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

این شهر به دنیا ثابت کرد که اگر به هر دلیل کمبودی در شهر وجود دارد و امکان داشتن امکانات خاصی به طور طبیعی در جایی وجود ندارد، این به آن معنا نیست که باید از آن دست شست و با همین اساستدلال شروع به ساخت پیست اسکی سرپوشیده کرد. مساحت این پیست اسکی ۲۲۵۰۰ متر مربع است و از طرفی دیگر پارک برفی ای در آن ساخته شده است که این پارک با مساحتی ۳۰۰۰ متر مربعی، بزرگ ترین پارک برفی پوشیده ی دنیا محسوب می شود.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

دبی کوه مصنوعی می سازد! از آن جا که دبی منطقه ای بیابانی است، میزان بارش در آن بسیار پایین است . به همین دلیل مسئولان این شهر به فکر راهی افتاده اند تا بتوانند ابرها را به دبی بکشانند! و برای این کار چه چیزی بهتر از کوهی مصنوعی که بتواند میزان بارش باران را کنترل کند؟ شاید اولین باری که چنین چیزی را می شنوید بیشتر به نظرتان شوخی باشد اما امارات در این مورد مصمم است و در پروژه های قبلی دیگری که معرفی کرده بود و خیلی ها به واقعیت پیوستن آن را رویا می دانستند، با انجام دادن آن ها نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست.

حقایق عجیب و غریب در مورد دبی, وقت سفر

علاوه‌بر این که دبی یک شهر پیشروی جهانی است، یکی از هفت امارتی است که کشور «امارات متحده‌ی عربی» را تشکیل داده است. این کشور در سال ۱۹۷۱ از هفت امارت به نام‌های دبی، ابوظبی، عجمان، فجیره، راس الخیمه، شارجه و القوین تشکیل شد.

هر امارت توسط پادشاه مستقل اداره می‌شود و مجموع این هفت پادشاه، شورای عالی فدرال را تشکیل می‌دهند. یکی از این هفت پادشاه به‌عنوان رییس جمهور امارات انتخاب می‌شود. فقط ۱۰ الی ۱۵ درصد جمعیت دبی افراد بومی این کشور هستند. ۸۵ درصد ساکنان آن را مهاجران تشکیل می‌دهند که بیشتر از کشورهای آسیایی و به‌طور عمده از هند (۵۱ درصد)، پاکستان (۱۶ درصد)، بنگلادش (۹درصد) و فیلیپین (۳درصد) به دبی مهاجرت کرده‌اند.

بازدیدکنندگان از برج خلیفه می‌توانند با پرداخت هزینه‌ی ورودی، به یکی از دو سکوی بازدید فضای باز بروند. این سکو در طبقه‌ی صد و بیست و چهارم برج و در ارتفاع ۴۵۲ متری قرار دارد و در ۵ ژانویه‌ی سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است و زمانی که افتتاح شد، بلندترین سکوی بازدید جهان بود. هزینه‌ی ورودی از ۱۲۵ تا ۳۰۰ درهم متغیر بود و به روز و رزور آن از قبل بستگی داشت.

بهتر است که بدانید دبی در یک منطقه‌ی باثبات و با کمترین احتمال خطر زمین‌لرزه یا سونامی قرار دارد.

آب‌های خلیج فارس آنقدر عمیق نیست که خطر سونامی به‌وجود بیاید. در دبی پوشیدن لباس بدن نما و ناشایست ممنوع است. امارات متحده‌ی عربی این قانون را در تمام مکان‌های عمومی کشور اجرا می‌کند.

از میان بلندترین هتل‌های جهان، هفت هتل در دبی قرار دارد. سومین هتل بلند اما برجسته‌ترین آن‌ها به نام «برج العرب» هتلی بسیار لوکس است و به شکل بادبان کشتی طراحی و ساخته شده است. یک جهانگرد و نویسنده‌ی انگلیسی می‌نویسد: این هتل تنها هتل ۷ ستاره‌ی جهان است. هتل برج العرب در یک جزیره‌ی مصنوعی قرار دارد که فاصله‌ی آن از جزیره «جمیرا» ۲۸۰ متر است و توسط پل‌های منحنی به شهر وصل شده است و یک فرودگاه بالگرد در نزدیکی سقف دارد که ارتفاع آن از سطح زمین ۲۱۰ متر است. «دنیای فراری ابوظبی» (Ferrari World Abu Dhabi) اولین پارک تفریحی فراری در جهان و بزرگترین پارک تفریحی جهان است. در دوبی دو تعطیلات بسیار مهم را جشن می‌گیرند: یکی روز عید فطر که در آخر ماه مبارک رمضان است و دیگری دوم دسامبر است که روز ملی این کشور است و روز تشکیل امارات متحده‌ی عربی را جشن می‌گیرند. 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0