جشنواره گل لاله در استانبول

22 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

استانبول شهری با جاذبه های بی نظیر همه ساله جشنواره ای برگزار می کند به نام جشنواره گل لاله. این جشنواره که در بهار برگزار می شود با لاله های رنگارنگ چشم بیننده را نوازش می دهد. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره رنگارنگ بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره گل لاله

جشنواره گل لاله | Tulip Flower Festival یکی از پربازدید کننده ترین جشنواره های استانبول به شمار می آید. این جشنواره همه ساله در نیمه اول اردیبهشت میزبان بسیاری از گردشگران تور استانبول می باشد.

برخلاف تصورات رایج که تولد گل لاله را از هلند می دانند ، محل اصلی رویش گل لاله کشورهای ایران ، افغانستان و ترکیه می باشد . 

این جشنواره نخستین بار در سال ۲۰۰۶ شروع شده و از آن تاریخ به بعد، حدود ۱۰ سال است که مرتبا برگزار می شود جشنواره گل لاله در واقع از فرهنگ مردم این شهر سرچشمه می گیرد و چندین سال به عنوان نماد شهر استانبول از آن یاد شده است.

جشنواره گل لاله استانبول , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره گل لاله

همه ساله در نیمه اول اردیبهشت جشنواره گل لاله در شهر تاریخی استانبول برگزار می شود .

جشنواره گل لاله استانبول , وقت سفر

همچنین این جشنواره در پارک امیرگان که یکی از بزرگترین پارک های عمومی در استانبول است برگزار می شود، پارک امیرگان یک پارک تاریخی است که در کنار تنگه‌ی بسفر و در حومه‌ی شهر (امیرگان) قرار دارد.

علت مشهور بودن این پارک به دلیل داشتن مجموعه‌ای بزرگ از گل‌های لاله است که هر ساله در ماه آوریل در جشنواره‌ی لاله‌ی استانبول مملو از لاله‌های رنگارنگ می‌شود. عمر این پارک به اواسط قرن ۱۶ بازمی‌گردد .

جشنواره گل لاله استانبول , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0