کارهایی که در دبی نباید انجام داد

20 آبان ، 1397
وقت سفر
به کجا سفر کنیم
0 کامنت

اگر قصد سفر با یکی از تور های مسافرتی نظیر تور دبی و یا حتی به کشور پربازدیدی همانند تایلند و دیگر کشور های توریستی و پر بازدید را دارید، توصیه می کنیم پیش از خرید بلیط و سفر به آن کشور از باید ها و نباید های آن کشور مطلع گردید. در این مطلب وقت سفر سعی بر این دارد که این نباید ها را در مورد کشور امارات و شهر دبی بیان کند.

نباید ها در سفر به دبی

ما به عنوان یک توریست خارجی می بایست با فرهنگ، قوانین و سنت های کشور میزبان آشنا باشید و آنها را دنبال کنید. حال اگر برای سفر به دبی آماده می شوید و قصد سفر به این شهر لوکس و دیدنی را دارید، نباید های دبی را دنبال کنید تا در حین گشت و گذار در اماکن دیدنی دبی، سفری به یاد ماندنی بدون اتفاقی غیر منتظره را تجربه کنید. دبی دارای قوانین و فرهنگ منحصر به فردیست که ممکن است برخی آنچنان که بایست با آن آشنا نباشند.

کارهایی که در شهر دبی نباید انجام شود, وقت سفر

در ادامه با نکته هایی که نباید در سفر به دبی انجام داد، نباید های سفر به دبی و کار هایی که توریستان نباید هرگز در دبی مرتکب شوند آشنا می شوید، با ما در تور دبی همراه باشید: : 

ممنوعیت نوشیدن الکل در اجتماع و سطح شهر دبی

اگر چه در طول سفر با تور دبی بار و کلاب های زیادی در سطح شهر الکل سرو می کنند، اما قانون ننوشیدن الکل در جامعه و مکان های عمومی دبی بسیار جدی و مهم است و این شاید اولین و مهم ترین اخطار ما در باید ها و نباید های دبی محسوب شود. در هر حالت کلی در هر سالن و مکانی که نوشیدنی های الکلی به فروش نمی رسد، نوشیدن الکل نیز در آن مجاز نیست."الکل ممنوع است". این بدین معناست که به همراه داشتن نوشیدنی های الکلی در کنار ساحل و نوشیدن آن هنگام پیاده روی در سواحل و یا خیابان های دبی ممنوع است. و اما اگر در طول سفر خود به دبی می خواهید از مشروبات الکلی استفاده کنید، باید به دنبال مکان های به خصوص و مجاز برای مصرف الکل در سطح شهر باشید تا ناخاسته در دبی دستگیر نشوید. این مکانها بیشتر کلابهای اصلی شبانه و بارهای مشخص هست که دارای امنیت و قوانین خاص خود و ورودیه میباشد.

عکس گرفتم از اماکن عمومی و خانواده ها در دبی

عکاسی و عکس گرفتن از مردم و اهالی دبی بدون کسب اجازه و رضایت، در امارت متحده عربی یک جنایت محسوب می شود. این بدین معناست که عکس گرفتن از غریبه ها در دبی، برای شما مجازات و جریمه ای به همراه خواهد داست، جریمه این جرم در دبی 500 هزار درهم و مجازات اش 6 ماه زندان است. لازم به ذکر است که این عکاسی ناخاسته اگر از یک فرد خانم باشد، وضع بدتر خواهد بود. پس مراقب سوژه های عکاسی در دبی باشید تا مبادا یک عکاسی ساده سفر شما را به تجربه ای تلخ تبدیل کنید و گرفتار پلیس و جریمه و زندان شوید.

ممنوعیت خوردن و نوشیدن در ماه رمضان در دبی

در طول ماه مبارک رمضان، مسلمانان دبی از اذان ظهر تا غروب آفتاب روزه می گیرند. به عنوان احترام، بیشتر رستوران ها در های خود را می بنداند و پرده ها را به پایین می کشند. نوشیدن، خوردن، جویدت آدامس و حتی کشیدن سیگار در مکان های عمومی در این طول ماه مبارک رمضان به شدت ممنوع است و به قدری نا پسند است که ممکن است روزه خوار را به دردسر بیاندازد. البته این قانون شامل خانم های باردار و بچه ها نمی شود. بنابر این در طول ماه مبارک رمضان در دبی همانند کشور خودمان خوردن و آشامیدن ممنوع است و نباید در مکان عمومی چیزی مصرف کنید. اگر در میان بازدید از اماکن دیدنی دبی گرسنه شدید سری به 9 رستوران برتر دبی بزنید تا دردر آرامش و احترام به صرف غذا و سفری آرام در دبی را داشته باشید.

کارهایی که در شهر دبی نباید انجام شود, وقت سفر

اجناس جعلی و تقلبی در دبی

وقتی گفته می شود توریست ها هیچ جنس جعلی و قلابی را نباید در دبی خریداری کنند، این یک شوخی و دروغ نیست. در طول سفر با تور دبی، اگر از بازار های سنتی دبی نظیر بازار ادویه و بازار طلا دبی دیدن می کنید، هرگز از افرادی که اجناس مارک و برند را در قیمت ارزان به شما پیشنهاد می کنند خرید نکنید، تنها آنها را رد کنید و به مسیر مستقیم خود ادامه دهید.

خرید جنس جعلی و خرید از مکان های غیر قانونی در دبی ممکن است شما را به دردسری جدی بیاندازد. در بازار های سنتی امکان وقوع چنین اتفاقی ممکن است، افرادی ممکن است به شما اصرار کنند تا از ساعت و یا گوشواره ای برند در قیمتی پایین خرید کنید، در این حالت اصلا نایستید و آنها را رد کنید به شما هشدار می دهید که در بازار عطر و ادکلن دبی ممکن است بیشتر با پیشنهادات وسوسه کننده مواجه شوید هشیار باشید که هیچ مارک و برند اصلی و اورجینالی ارزان به فروش نمی رسد مگر آنکه قلابی باشد.شما با پرداخت هزینه کمتر فقط یک  جنس جعلی را خریداری کردید و فقط پول خود را از دست داده اید.

شایعه پراکنی در دبی

این اتفاق ممکن است به صورت کامل ناخواسته و غیر منتظره اتفاق بیافند، اما بهتر است بدانید که پخش کردن شایعات در دبی ممنوع است، به خصوص زمانیکه شایعات به صورت آنلاین بین مردم ارسال شود. ارسال و انتقال شایعات غلط در شبکه اجتماعی مجازات سنگینی دارد و می تواند شما را تا 3 سال به زندان بیاندازد و تا یک میلیون درهم جریمه نقدی کند. در مجموع، در طول سفر با تور دبی با اتفاقاتی که در شهر می گذرد کاری نداشته باشید و تنها از سفر خود و تماشای دیدنی های مشهور و پارک های دیدنی دبی لذت ببرید.و سعی کنید در مسایل اجتماعی و شبکه های آنلاین ورود پیدا نکنید تا گرفتار نشوید.

نمایش عشق در خیابان های دبی

اگر چه دبی مقصدی مطلوب و ایده آل برای گذراندن ماه عسل و سفرهای رومانتیک است، اما در اماکن عمومی زوجین جوان می بایست مراقب روابط خود باشند و در خیابان عشق را به نمایش نگذارند. حتی بغل کردن جنس مخالف در خیابان، بار ها و کلاب ها نیز ممنوع است.و موجب به دردسر افتادن شما در سفرتان میشود.

کارهایی که در شهر دبی نباید انجام شود, وقت سفر

توهین به اهالی و مردم دبی

گفتن و دروغ و بی احترامی به مردم دبی ممنوع است. استفاده از کلمات توهین آمیز و فریب کارانه نه تنها از نظر اخلاقی کار اشتباه و غلطی است، بلکه می تواند توریست ها را به دردسر بزرگی که حتی فکرش  را هم نمی کنند بیاندازد. این توهین می تواند یک حرکت تهاجمی باشد و یا حرکتی با دست و سر و صورت را نیز به عنوان توهین تلقی نمایند. بنا بر این در طول سفر با تور دبی سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در طول سفر به اهالی دبی احترام بگذارید و نگذارید که با شما در گیر شوند. یاد گرفتن چند کلمات کاربردی عربی نیز فکر بدی نیست , برای اینکه هیجان سفر خود به دبی را کامل کنید و مورد استقبال اهالی دبی قرار بگیرید چند کلمه پرکاربرد عربی ایده بسیار خوب ایست. و نشان دهنده احترام به زبان و فرهنگ آن کشور است.

ممنوعیت عکاسی از ماشین ، ساختمان های حکومتی، تاسیسات نظامی و..

برای عکاسی در دبی، لنر دوربین خود را تنها رو به جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی دبی بگیرید و عکسی خلاف قوانین دبی نگیرید. با وجود مکان های دیدنی منحصر به فرد دبی، نیازی به عکاسی از ماشین تصادفی، تجهیزات و تاسیسیات حکومتی حتی هواپیمای دبی نیست. در طول سفر با تور دبی، توریست ها باید مراقب آنچه که لنر دوربینشان شکار می کند باشند، نگذارید یک عکس ساده از سگ ساختمان حکومتی و یا تاسیسات نظامی سفر شما به دبی را خراب کند، در دبی سوژه های بسیار جذاب تری برای عکاسی در انتظار شمااست . می توانید بهترین مکان های دیدنی دبی برای گرفتن عکس سلفی را در سوژه های عکاسی دبی پیدا کنید.

اختلال و آشوب در دبی

ایجاد اختلال و آشوب در دبی نیز همانند دیگر کشور ها ممنوع است و با آن به شدت برخورد می شود.

از چیز هایی که در جامعه دبی اختلال محسوب می شوند می توان به : مست کردن در اماکا عمومی، پلی کردن آهنک با صدای بلند در خیابان ها و رقصیدن در خیابان اشاره کرد. در طول سفر خود به دبی به عنوان یک توریست به قوانین احترام بگذارید و موجب اختلال در سطح شهر نشوید.

 دارو های بدون نسخه در دبی

بهمراه آوردن دارو به دبی واقعا به همین سادگی نیست، پیش از آنکه داروی مصرفی خود را در ساک بگذارید باید تجویز دکتر خود را در کیف خود بگذارید. علاوه بر این، نسخه می بایست به زبان انگیلیسی باشد تا ماموران فرودگاه بتوانند از صحت آن مطلع گردند.

توریستهای  تور دبی با به همراه داشتن دارو های ممنوعه به دبی می توانند دچار دردسر و مشکلات جدی میشوند. بنابراین، اگر مجبور به مصرف داروی به خصوصی هستید، پیش از سفر به دبی توصیه می کنیم تا نسخه پزشک خود را به سفارت دبی در ایران نشان دهید و کسب تکلیف کنید تا در فرودگاه دبی مشکلی سفر شما را مختل نکند.در صورت اینکه نتوانستید در ایران نسخه پزشک را به انگلیسی تهیه کنید یا اینکه به سفارت دبی بروید بهتر است دارو را با خود همراه نداشته باشید و در دبی اقدام به تهیه این دارو ها کنید.

مصرف مواد مخدر در دبی

خوب این قانون واضح و بر همگان مشهود است، مشخص است که در شهری که مصرف دارو های پزشک سختگیرانه کنترل می شود، کسی اجازه مصرف مواد مخدر را نیز ندارد. مصرف و حمل هرگونه مواد مخدر در دبی ممنوع و مجازاتی سنگین در پیش دارد. توریست ها و مسافران برای ورود به این شهر می بایست درگیر مصرف دارو و مواد مخدر نباشند، در غیر این صورت بی شک به زندان خواهند اُفتاد و یا تبعید خواهند شد.

بی احترامی به مذهب و فرهنگ دبی

جای تعجبی نیست که به هنگام بازدید از یک کشور خارجی، بازدید کنندگان می بایست به مذهب و فرهنگ آن ناحیه احترام بگذارند. با این حال، مردم همچنان عادت دارند تا در زمانیکه حرف از سیاست و مذهب می شود اظهار نظر کنند، به شما توصیه می کنیم که در دبی این عادت بد را از خود دور کنید و از بحث های سیاسی و مذهبی به دورشوید. در طول سفر به تور دبی، اهالی دبی به شما احترام خواهند گذاشت و شما هم می بایست به افکار، مذهب و آیین اهالی دبی احترام بگذارید. به طور خلاصه، باید بدانید که شما در دبی مسافرید و می بایست شایسته رفتار کنید.

کارهایی که در شهر دبی نباید انجام شود, وقت سفر

پوشیدن لباس های ناپسند در دبی

اگرچه قوانین پوشش در دبی از امارات متفاوت است، اما دبی نیز قوانین به خصوص لباس خود را دارد. در طول سفر با تور دبی می بایست به نحوه پوشش خود دقت کنید، پیش از آنکه راهی بازدید از مکان دیدنی معروف دبی شوید، به نوع پوشش مناسب خود نیز فکر کنید. اگر به بازدید نقاط قدیمی و مذهبی دبی می روید، به عنوان احترام لباسی انتخاب کنید که شانه ها و زانو هایتان را بپوشاند و یقه بسته ای داشته باشد. پوشیدن لباس استخر و مایو در کنار ساحل مجاز است، اما هنگامی که می خواهید از مساجد دبی دیدن کنید می بایست ساده تر و پوشیده تر لباس بپوشید. به هنگام گشت و گذار در مراکز خرید دبی نیز به شما توصیه می کنیم تا همانند اهالی دبی لباس بر تن کنید و هم رنگ جامعه باشید. و اما در میان بازدید از دیدنی های لوکس دبی تفریحات و دیدنی های رایگان دبی را فراموش نکنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0