جشنواره اکتبر یا اکتبرفست

20 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
1 کامنت

هر سال در شهر مونیخ کشور آلمانی جشنواره ای به نام جشن اکتبر برگزار می شود. این جشنواره یکی از باشکوه ترین و پر بازدید ترین جشنواره های جهان به شمار می آید به طوری که بیش از 6 میلیون نفر در طول برگزاری جشنواره به این کشور سفر می کنند. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره اکتبر

جشنواره اکتبر | Octoberfest یکی از بزرگترین و قدیمی ترین جشنواره های دنیا می باشد. جشن اکتبر در شهر مونیخ آلمان با بیش از 6 میلیون بازدید کننده از سرتاسر دنیا در دو هفته آخر سپتامبر و شروع ماه اکتبر برگزار می شود.

اکتبر فست در واقع بزرگترین جشن آبجو خوری در دنیا است. که آن را فستیوال آبجو نیز می نامند. در این جشن چیزی در حدود 6 میلیون لیتر آبجو مصرف می شود. 

افتتاحیه جشن اکتبر مانند بسیاری از افتتاحیه جشنواره های بزرگ دنیا به صورت باشکوه برگزار می شود. که شامل رقص و آوازهای شاد محلی، برنامه های موسیقی عظیم ، خیابان های شلوغ و مملو از ازدحام مردم و شهربازی هایی که تا انتهای جشنواره با همان شور و هیجان روز اول پابرجا می مانند.

آمریکا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که این جشن را برگزار می کند. بلیط های جشن اکتبر در آمریکا از آخرین روزهای ماه سپتامبر تا پایان ماه اکتبر به صورت رایگان یا فروشی عرضه می شود.

جشنواره اکتبر , وقت سفر

تاریخچه جشنواره اکتبر

جشن اکتبر یا همان جشنواره آبجو نخستین بار در سال 1810 میلادی مصادف با تاریخ ازدواج شاهزاده لودویگ اول خانواده سلطنتی در آلمان برگزار شد. این جشن به قدری موفق واقع شد که در سال های دیگر نیز به صورت یک رسم ادامه پیدا کرد.

جشنواره اکتبر , وقت سفر

یکی از پر و پا قرص ترین و ثابت ترین استقبال کنندگان و شرکت کنندگان در جشنواره آبجو ایتالیایی ها هستند. خصوصا در روزهای پایانی جشنواره عموما شاهد حضور هزاران گردشگر ایتالیایی به خود می باشد و جالب است بدانید که از همین جهت به تعطیلات پایانی دومین هفته از برگزاری جشن اکتبر در مونیخ "تعطیلات ایتالیایی" می گویند.

جشنواره اکتبر , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره اکتبر

جشن اکتبر هر ساله از تاریخ 17 سپتامبر در ایالت بایرن شروع شده و تا تاریخ 3 اکتبر ادامه دارد.

محل برگزاری جشن اکتبر در محوطه بسیار بزرگ در مجاورت شهر مونیخ می باشد. این منطقه به محله مرعزار ترز مشهور است. که در طول جشنواره حدودا 6 کارخانه آبجوسازی معروف در آن چادر برپا می کنند و جشنواره را با برنامه های مهیج بسیاری آغاز می کنند.

جشنواره اکتبر , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0