جشنواره بالن آلبوکرک

19 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره بالون هوای داغ جشنواره ای بین المللی است که در نیو مکزیک در آمریکا برگزار می شود. این جشنواره 9 روز ادامه دارد و در آن 750 بالون را به هوا می فرستند. با وقت سفر همراه باشید تا در مورد این جشنواره رنگارنگ بیشتر بدانید.

معرفی جشنواره بالن آلبوکرک

جشنواره بین المللی بالن آلبوکرک Albuquerque Internation Balloon Fiestaval بزرگترین جشنواره در دنیا محسوب می شود.

یکی از بزرگترین اتفاقات این جشنواره به پرواز در آمدن صدها بالن به طور همزمان و در یک مسیر به خصوص است .راهنمایان پرواز که به نام گورخر معروف هستند آنها را راهنمایی میکنند تا به هماهنگی بیشتری به راهشان ادامه دهند. 

هنرمندان زیادی از صحنه ی پرواز بالن ها استفاده میکنند و آن را بر روی بوم نقاشی یا دوربین خود ضبط می کنند . یکی از پر طرفدار ترین بخش جشنواره به نمایش گذاشتن بالن ها به شکل های خاص و زیباست.

جشنواره بالن آلبوکرک , وقت سفر

از جمله معروف ترین طرح های این بالن ها طرح گاوشیرده، قوطی نوشابه ، انواع حیوان ها،واگن قطار و دیگر اشکال است. در این جشنواره مسابقاتی همچون مسابقه سرعت یا مسافت نیز بر پا می شوند. یکی دیگر از این برنامه ها پرواز همزمان بالن کشور های مختلف و تکان دادن پرچم هایشان بر روی هوا است.

جشنواره بالن آلبوکرک , وقت سفر

تاریخچه جشنواره بالن آلبوکرک

رادیوKOB Radio برای سال گرد تاسیس خود در جشن از بالن استفاده کرد . پس از آن صاحبان جشن از کسانی که صاحب بالن بودند خواهش کردند تا در این جشن شرکت کنند. جمعا 23 بالن دار موافقت خود را اعلام کردند ولی به علت بد بودن آب و هوا تعدادی از آنها به موقع نرسیدند. بنابر این 13 بالن در آن روز دور هم جمع شدند.

جشنواره بالن آلبوکرک , وقت سفر

سال بعد این جشن به عنوان یک جشنواره میزبان بالن های بیشتری بود و در سال 1975 به عنوان یک جشنواره بین المللی تصویب شد. بعد از مدتی تاریخ این جشنواره از ماه فوریه به ماه اکتبر تغییر یافت. در سال 2000 تعداد 1019 بالن برای مسابقات ثبت نام کردند.

جشنواره بالن آلبوکرک , وقت سفر

همین موضوع باعث شد که با تصویب قانونی در هر سال فقط اجازه ورود 750 بالن به داخل جشنواره در سال 2001 صادر شود.

جشنواره بالن آلبوکرک , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0