جشنواره فلفل خوری در چین

09 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره فلفل خوری در آب سرد یکی از جشنواره های عجیبی است که هر ساله در کشور چین برگزار می شود. که در واقع جنگ آب و آتش به حساب می آید. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره هیجان انگیز و آتشین بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره فلفل قرمز در چین

در این جشنواره افرادی که تمایل به شرکت در مسابقه فلفل خوری دارند باید فلفل های آتشین را هم زمان با این که در آبی سرد نشسته اند تا جایی که می توانند بخورند و هرچه بیشتر بخورند احتمال برنده شدنشان هم بیشتر است، جالب تر از آن این است که در حین خوردن فلفل های آتشین رویشان با سطل های بسیار بزرگ یخ می ریزند. شرکت کنندگان شجاع این مسابقه باید هم زمان با سوختن و یخ زدن مبارزه کنند، چینی ها به راحتی در این مسابقه شرکت می کنند و به صورت رسمی عجیب برایشان جا افتاده است و مسابقه ی فلفل را جشن آب و آتش می نامند.

شرکت کنندگان شجاع این مسابقه باید هم زمان با سوختن و یخ زدن مبارزه کنند، چینی ها به راحتی در این مسابقه شرکت می کنند و به صورت رسمی عجیب برایشان جا افتاده است و مسابقه ی فلفل را جشن آب و آتش می نامند. 

مطالب مرتبط:

تور چین مطالب چین

تاریخچه فلفل

فلفل در ابتدا زمانی که کلمبوس آمریکا را کشف کرد، در همان قاره کشف شد. این گیاه بومی قاره آمریکا است و به دلیل آن که تجارت ادویه جات همیشه در جنوب آسیا رواج داشت به هند و چین آورده شد تا در این مناطق جزیی از ادویه جات تجاری شود، در حال حاضر هم ۲۵ گونه ی مختلف از فلفل در جهان وجود دارد که همه ریشه در فلفل های آمریکا دارند.

جشنواره فلفل خوری , وقت سفر

چینی ها از طرفداران انواع فلفل و ادویه جات تند هستند ، اغلب آن ها در هر وعده ی غذایی و حتی در عصرانه هایشان هم فلفل مصرف می کنند آن ها به اندازه ای عاشق فلفل هستند که سرانه ی مصرفشان در یک روز بیش از ۵ تن است آن هم فقط فلفل های تند و قرمز. آن ها اعتقاد دارند خوردن فلفل مثل سوار شدن بر ترن های ترسناک هوایی است در عین حالی که هولناک است اما خیلی ها بر آن سوار می شوند چون در نهایت لذت خاصی دارد.

جشنواره فلفل خوری , وقت سفر

 تماشای این مسابقه بسیار دیدنی است شرکت کنندگان در وضعیت عجیب مابین گاز گرفتن فلفل ها و زبان هایشان و یخ زدن و فریز شدن دارند، عکس العمل بدن های شرکت کنندگان بسیار مختلف است چون به طور معمول امکان تعامل یخ زدن و سوختن برای بدن ممکن نیست به همین خاطر هر یک از شرکت کنندگان به یک نحو عکس العمل نشان می دهند. 

قوانین مسابقه ی فلفل خوری در چین

یکی از قوانین این جشنواره نشستن در بشکه هایی چوبی است که نباید طی مسابقه از آن خارج شد، این بشکه ها باید در مکانی استخر مانند که در کف آن فواره هایی تعبیه شده است قرار بگیرد و در تمام طول مسابقه از فواره ها رویشان آب سرد ریخته شود.

جشنواره فلفل خوری , وقت سفر

در مسابقات قهرمانی فلفل خوری با سطل های آب یخ روی شرکت کنندگان آب ریخته می شود، اگر شرکت کنندگان از بشکه هایشان خارج شوند بازنده محسوب می شوند به همین دلیل در این اواخر مسابقه فلفل قرمز خوری به چالش بشکه ی آب یخ هم معروف شده است. قالب های بزرگ یخ باید در مسابقه مهیا باشد و در طول مسابقه شکسته شوند و در بشکه ها ریخته شوند و از قبل خرد شده نباشند.

جشنواره فلفل خوری , وقت سفر

به دلیل سختی بیش از اندازه ی این مسابقه شرکت کنندگان اجازه دارند در مواقع سوختگی شدید بستنی هم بخورند تا شاید بتوانند باز هم ادامه دهند، از دیگر قوانین مسابقه این است که باید با فواصل مشخص آب سرد در بشکه ها ریخته شود تا آب آن ها گرم نشود. زمان مسابقه دو دقیقه و در مراحل قهرمانی سه دقیقه است و بعد از آن تعداد فلفل هایی که هر فرد خورده است شمرده می شود.

زمان و مکان برگزاری جشنواره

زمان برگزاری این جشنواره همه ساله ۲ جولای می باشد، که البته با چند روز تاخیر ویا تعجیل این جشنواره برگزار می شود و زن و مرد همه می توانند در این مسابقه شرکت کنند و محدودیتی برایشان وجود ندارد.

جشنواره فلفل خوری , وقت سفر

از جذابیت های دیگر این مسابقه ی ترسناک و غیر قابل باور محل برگزاری آن است، در منطقه ی سانگ چنگ ( Songcheng ) که یکی از مناطق زیبا و خیره کننده ی چین است که در شهر هنگ ژو قرار گرفته است و تماشاگرانی که برای دیدن مسابقه به این ناحیه می آیند می توانند از زیبایی ها و طبیعت هنگ ژو هم لذت ببرند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0