جشنواره تونل نور در ژاپن

07 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

یکی از جشنواره هایی که در زمستان برگزار می شود جشنواره تونل نور در ژاپن است. این جشنواره رنگارنگ در ماه مارس برگزار شده و نمایش خارق العاده ای از میلیون ها چراغ ال ای دی را به نمایش می گذارد. با وقت سفر همراه باشید تا درباره این جشنواره زیبا بیشتر بدانید.

معرفی جشنواره تونل نور ژاپن

جشنواره ای با نام " توکا نو کیوئن " Touka no Kyouen یا همان تونل نور در ژاپن برگزار می شود. این جشنواره خارق العاده مسیری بی اتنها است که هر سمتش آذین شده با چراغ های ال ای دی رنگی است، و قدم گذاشتن در آن همانند وارد شدن به دنیایی از نور و رنگ و ناشناخته هاست. هرگز از قدم زدن در این مسیر دل زده نمی شوید. این جشنواره توریست های زیادی را به خود جذب کرده است.

جشنواره تونل نور هر سال با تم و موضوعی متفاوت برگزار می شود. البته موضوع اصلی حول طبیعت و سمبل های طبیعت در ژاپن است ولی در هر سال یکی از نماد های ژاپنی برای طراحی چراغ های این جشنواره انتخاب می شود.  

به طور مثال سال گذشته تم هایی مانند رنگین کمان، شفق قطبی و کوه فوجی در ژاپن به عنوان تم های جشن انتخاب شدند.

شرکت کنندگان این جشنواره را چنین توصیف می کنند که هنگام قدم زدن در تونلی از رنگ که با پوشش طبیعی باغی زیبا ترکیب شده است و ۱۰۰ متر طول دارد، احساس می کنید در سرزمنی رویایی هستید، مخصوصا این که این رنگ ها همگی در کنار هم نشان دهنده سمبل هایی از طبیعت ژاپن هستند و در فصل زمستان بهاری از جنس جادو را برای شما تداعی می کنند.

جشنواره تونل نور , وقت سفر

معرفی مکان برگزاری جشنواره تونل نور

مکان این جشنواره در یکی از باغ های معروف ژاپن است که در" نوبانا نویستو " Nabana no Sato واقع شده است. این باغ با این که در فصل زمستان خالی از گل ها ست اما با این چراغ ها رنگ و بوی بهاری می گیرد.

جشنواره تونل نور , وقت سفر

باغ " نویانا نویستو " Nabana no Sato در ژاپن یکی از باغ های گیاه شناسی معروف در ژاپن است که در آن انواع مختلفی از گل های معطر و درخت های میوه وجود دارد. این باغ در فصل بهار معطر به گل های خوش بوی بهاری است و در فصل زمستان هم با جشنواره " توکا نو کیوئن " Touka no Kyouen رنگ و بویی بهار به خود می گیرد.

جشنواره تونل نور , وقت سفر

حدود ۸ میلیون چراغ ال ای دی در این باغ با مهارت و ذوق بسیار ژاپنی ها نصب می شود تا نشانه هایی از طبیعت اطراف مان را به تصویر بکشد. البته در فصل زمستان هم برخی گیاهان در این پارک یافت می شوند که در ترکیب با چراغ های ال ای دی فضایی زیبا را به وجود می آورند.

جشنواره تونل نور , وقت سفر

در این باغ یک چشمه آب گرم طبیعی هم وجود دارد که در دوره برگزاری جشنواره استفاده از آن رایگان می باشد و شرکت کنندگان می توانند پاهای خسته خود را در آن کمی استراحت دهند.

جشنواره تونل نور , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

زمان برگزاری جشنواره در ماه مارس و یکی از گزینه های دسترسی به مکان برگزاری جشنواره از ناگویا با قطارهای " کینتستو " Kintetsu تا ایستگاه نوبانا که درست روبه روی کیوانا خواهد بود، می باشد. و اگر با ماشین شخصی می خواهید بروید از ناگویا وارد جاده ۲۳ شده وبه سمت جزیره ناگاشیما حرکت کنید.

جشنواره تونل نور , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0