جشنواره شب های سفید روسیه

05 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

یکی از بهترین جشنواره های معروف به نام جشنواره شب های سفید در شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه برگزار می شود که اختصاص به شعر و موسیقی و هنر دارد، در ادامه با وقت سفر همراه باشید تا بیشتر در مورد این جشنواره شاد بدانید.

معرفی جشنواره شب های سفید روسیه

جشنواره شب های سفید روسیه | White Nights Festival هر ساله بین ماه های می تا جولای برگزار می شود. این جشنواره بسیار شاد است و در آن به همراه اجراهای هنری مختلف، آتش بازی و موسیقی زنده و نمایش بادبان های زیبا در کنار رودخانه برگزار می شود.

جشنواره شب های سفید سن پترزبورگ یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ و تاریخی روسیه نیز به شمار می رود. شب های سفید روسیه یا فستیوال وایت نایت یک جشنواره هنری بین المللی است که هر سال در سن پترزبورگ در روسیه برگزار می شود. 

نحوه برگزاری جشنواره شب های سفید روسیه

این جشنواره که توسط شهرداری سنت پترزبورگ برنامه ریزی می شود شامل بخش هایی از قبیل باله کلاسیک، اپرا و موسیقی و برنامه هایی است که توسط رقصنده ها، خواننده ها و نوازندگان روسی انجام می شود. تقریبا هر شب اپرا، باله و کنسرت های کلاسیک در سالن تئاتر این شهر برگزار می شود. 

جشنواره شب های سفید روسیه , وقت سفر

این بخش از جشنواره معمولا بعدازظهر از ساعت ۱۷یا ۱۸به بعد شروع می شوند معمولا بلیت های این مراسم دو ماه قبل از شروع فصل گردش به دلیل بالا بودن متقاضی به پایان می رسد. بسیاری از کنسرت ها در این فصل در فضای باز برگزار می شود که بسیار برای گردشگران تور روسیه لذت بخش می باشد.

جشنواره شب های سفید روسیه , وقت سفر

نقطه اوج مراسم هنری و تفریحی این شهر در شب های سفید مراسم بادبان های سرخ می باشد که بزرگ ترین گردهمایی سالانه شهروندان سن پترزبورگ و گردشگران تور روسیه می باشد. هر ساله پس از جنگ جهانی دوم به بهانه برگزاری جشن پایان مدارس اقدام آتش بازی های بسیار دیدنی می کند که طرف داران بسیاری دارد. علاوه بر برنامه های رقص و موسیقی شبانه و آتش بازی ها و اجراهای زنده، مراسم باز شدن پل های متحرک نیز بسیار جذاب و دیدنی است.

جشنواره شب های سفید روسیه , وقت سفر

پدیده شب های سفید روسیه

شهر سنت پترزبورگ شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان است که عرض جغرافیایی این شهر آن قدر بالا است که خورشید توانایی غروب به زیر افق برای تاریک شدن آسمان را ندارد. در حقیقت این پدیده به گونه است که نمی توان شب را از روز تشخیص داد که این امر باعث شده است که مقامات شهر نیازی به روشن کردن چراغ های شهر نداشته باشند. جشنواره شب های سفید سن پترزبورگ یک رویداد طبیعی به حساب می آید.

جشنواره شب های سفید روسیه , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

این جشنواره در ماه می آغاز می شود و در جولای به پایان می رسد و در شهر سنت پترزبورگ در کشور روسیه برگزار می شود.

جشنواره شب های سفید روسیه , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0