جشنواره سنت پاتریک در ایرلند

01 آبان ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره روز سنت پاتریک جشنواره ای ملی فرهنگی مذهبی است که همه ساله در ایرلند و در روز 17 مارس با پوشیدن لباس های سبز و سنتی برگزار می شود. با وقت سفر همراه شوید تا با این جشنواره بیشتر آشنا شوید.

معرفی جشنواره سنت پاتریک

جشنواره ای در ایرلند به نام سنت پاتریک | Saint Patrick's Day همه ساله برگزار می شود که هدف اصلی آن از زمان افتتاح توسعه یک جشنواره بین المللی بزرگ و سالانه برای نشان دادن استعدادها و دستاوردهای مردم به عنوان یک نمایشگاه هیجان انگیز برای شکوفایی مهارت ها در هر سن و در هر زمینه اجتماعی می باشد.

در این جشن مردها و زن‌های ایرلندی لباس‌های محلی سبز رنگشان را پوشیده و نوشیدنی محبوب ملی شان را می‌نوشند و رقص محلی شان را اجرا می‌کنند. 

معرفی سن پاتریک

سن‌پاتریک (لاتین: Patricius) حامی مقدس و روحانی ایرلندی قرن پنجم میلادی، که او کسی است که دین مسیح را به ایرلند آورده‌است و همچنین بخشهایی از آنگلو ساکسون‌ها و پیکت‌ها می‌دانند. از سنت پاتریک دو اثر کوتاه بر جای مانده که نخستین آن با عنوان کانفوسیو یا اعتراف زندگینامهٔ معنوی اوست و دیگری با عنوان نامه‌ای به کاراتیکوس نکوهش نامه‌ای در مذمت بدرفتاری بریتانیایی‌ها با مردم ایرلند است.

جشنواره سنت پاتریک , وقت سفر

شبدر سه برگ بعنوان نمادی برای تثلیثِ مسیحیت بوسیلهٔ سن پاتریک بکار برده می‌شد. بر پایهٔ سُنت، یافتنِ شبدر چهار برگ نشانه خوش شانسی است.

جشنواره سنت پاتریک , وقت سفر

جشنواره سنت پاتریک در کشورهای دیگر

برج پیزا در شهر رم ایتالیا ، مجسمه مسیح نجات بخش در شهر ریو دو ژانیروی برزیل، اهرام ثلاثه در مصر و تندیس پری دریایی در کپنهاگ پایتخت دانمارک، از جمله ساختمانها و بناهای تاریخی بودند که امسال در شهرهای سراسر جهان به مناسبت جشنهای پنج روزه سن پاتریک سبز پوش شدند.

جشنواره سنت پاتریک , وقت سفر

با این وجود، قلب جشنهای سن پاتریک در کشور ایرلند می تپد. دوبلینی ها در حالیکه پرچم ایرلند را بر روی صورت خود نقاشی کرده بودند، به دیدن رقص ها و رژه های مخصوص این روز آمدند. در ایالات متحده آمریکا نیز جشنهای سن پاتریک از قدمت بالایی برخوردار است.

واشنگتن و نیویورک شهرهایی بودند که مردم با شور و اشتیاق زیاد در مراسم سنت پاتریک شرکت کردند. وقتی صحبت از جشن به سبک ایرلندی باشد، آبجویی گینس حتما بر سر میزها خواهد بود. گفته می شود امسال حدود ۱۳ میلیون نیم لیتری گینس، در سراسر دنیا نوشیده شد. کسانی که نامشان پاتریک بود، می توانستند بطور مجانی از کارخانه گینس دیدن کنند.

جشنواره سنت پاتریک , وقت سفر

زمان برگزاری جشنواره سنت پاتریک

جشنواره سنت پاتریک هر سال در روز 17 مارس به مدت 5 روز در ایرلند به طول می انجامد.

جشنواره سنت پاتریک , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0