جشنواره گل بازی در کره جنوبی

23 مهر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره گل بازی در استان چانگ چئونگ در کشور کره جنوبی در شهر بوریونگ در تابستان برگزار می شود.با وقت سفر همراه باشید تا در مورد این جشنواره هیجان انگیز بیشتر بدانید.

معرفی جشنواره گل بازی

این جشنواره یکی از به یاد ماندنی ترین جشنواره های سرگرمی در کره جنوبی است که در آن مردم گل به سر و صورت و بدن خود می مالند و خود را در گل پرت می کنند. این جشنواره بزرگترین رویداد جهان برای گل بازی محسوب می شود.

جشنواره گل بازی , وقت سفر

هدف اصلی جشنواره گل بازی کره جنوبی بیدار کردن کودک درون است. در این جشنواره از دوره های مسابقات لغزش روی گل، آموزشی ماساژ با گل، مسابقه "شاه گل" و هرم انسانی گل آلود برگزار می شود. 

هر سال تابستان میلیون ها نفر به بوریئونگ می روند و جمعیت شهر را به ١٠٠٠٠٠ تا میلیون ها نفر می رسانند. اگرچه کثیف شدن هیچ وقت موضوع جذابی نبوده است، اما جشنواره گل بازی کره جنوبی برای عده ای جنبه زیبایی دارد و برای عده ای دیگر بهانه ای برای رهایی کودک درون است.

جشنواره گل بازی , وقت سفر

تاریخچه جشنواره گل بازی

تاریخ این جشنواره به سال ۱۹۹۸ بازمی گردد، نخستین دوره این جشنواره به هدف تبلیغ برند لوازم‌آرایش Boryeong mud cosmetics بود و تنها جنبه تبلیغاتی داشت. باگذشت زمان روند تبلیغی خود را از دست داده و به مراسمی برای تفریح و سرگرمی مردم تبدیل شد. در سال های بعد گردشگران غیربومی نیز به حضور در این جشنواره علاقه نشان دادند.

جشنواره گل بازی , وقت سفر

زمان برگزاری جشنواره

این جشنواره روز ۱۵ جولای (۲۵ تیر) و با استقبال فراوان مردم برگزار می شود.

جشنواره گل بازی , وقت سفر

مشکلات برگزاری جشنواره

این جشنواره شاد نیز مانند هر جشنواره دیگری حاشیه ها و مشکلاتی دارد . به عنوان مثال در سال ۲۰۰۹ و زمانی که ۲۳۰ دانش‌آموز مدرسه ای در آن شرکت کردند، بر اساس تماس پوست بدنشان با گل، مشکلاتی از قبیل خارش پوست برای برخی از آن‌ها به وجود آمد. بااین‌حال، استقبال از این جشنواره در فصل تابستان هنوز هم به قوت خود باقی است و به‌عنوان پرطرفدارترین جشنواره تابستانی در کره جنوبی محسوب می‌شود.

جشنواره گل بازی , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
1