تور های لحظه آخری چیست؟

16 مهر ، 1397
وقت سفر
صنعت گردشگری
0 کامنت

یکی از بهترین گزینه هایی که برای یک تعطیلات ارزان با شرایط خوب می توان داشت، خرید تور لحظه آخر است. شاید تا بحال این واژه را خیلی شنیده باشید اما دقیقا ندانید که فایده این تور چیست و چه فرقی با یک تور معمولی دارد ،زمان برگزاری این تورهای ارزان قیمت کی است و تمامی خدمات یک تور معمولی را شامل میباشد؟ در بعضی از ایام پیامکی برایتان ارسال می‌شود با این محتوا؛ تور کیش با 60 درصد تخفیف.تور لحظه آخری ارمنستان ویژه 5 آبان .آفر ویژه آنتالیا...این مدل تورها با پرواز 24 ساعت آینده صورت می‌‌گیرد.آیا مایل به سفر هستید؟ برای رسیدن به جواب مناسب این پرسشها با ما در وقت سفر همراه باشید:

تورهای لحظه آخری چیست؟

تور لحظه آخری به توری گفته میشود که در حداقل فاصله زمانی تا تاریخ شروع تور قرار گرفته است( که این مدت زمانی معمولا بین 1 تا 2 روز مانده به اتمام تاریخ ثبت نام تور و اجرای آن تور است) و به دلیل عدم تکمیل ظرفیت سهمیه رزرو شده توسط آژانس ها، تور ها با قیمتی بین 10% تا 50% پایین تر از قیمت واقعی خود به فروش می رسند.

تور لحظه آخری , تور ارزان , وقت سفر

این حالت بیشتر برای کشورهایی پیش میاید که آن کشورها از گرشگران ایرانی روادید (ویزا) نمی خواهند. در راس این کشور ها ترکیه (آتالیا،استانبول،کوش آداسی ،بدروم و....)و بعد از آن مالزی (کوالالامپور)، سریلانکا، بلاروس، گرجستان و . . وجود دارند.  

ت. آژانسهای مسافرتی معمولا 48 ساعت قبل از تاریخ برگزاری تور اقدام به فروش تورهای چارتر خود که خالی ماندن آنها برای آژانسهای مسافرتی ضرر بسیار زیادی محسوب میشود.حتی در پاره ای از اوقات این قیمت ها تا 60% نیز کاهش پیدا میکند. البته مشخصا این حالت برای تعطیلات عید، تابستان و تعطیلات رسمی طولانی بیشتر پیش می آید چرا که در زمانهای تعطیلات رسمی و مدت دار مسافربه این مقاصد زیادتر از هر زمان دیگری است و به همان نسبت آژانسهای مسافرتی اقدام به چارتر نمودن پرواز و گارانتی نمودن هتل ها می نمایند و به دلیل حجم زیاد این اجاره ها پاره ای از اوقات نمیتوانند تورهای خود را به صورت کامل بفروشند.و موجب خالی ماندن صندلی پرواز ها و اتاق های خالی گارانتی شده میباشد و آژانسها شروع به فروش تورهای لحظه آخری و آفری خود میکنند. آژانسهای مسافرتی تنها راه فروش این تورهای لحظه آخری همین اطلاع رسانی از طریق پیامکهای آفری و تبلیغات بین آژانسی برای معرفی به مسافرین خود را دارند، که در بعضی از اوقات این تورها به فروش نمیروند و موجب خالی ماندن صندلی پروازی و متضرر شدن آژانسها میگردد. از آنطرف هم امکان چاپ و درج این تورها در روزنامه و مجلات نیست چرا که زمان کافی برای این کار وجود ندارد.

آیا تور های لحظه آخری دارای کیفیت پایینتری نسبت به دیگر تورها هستند؟

این تورها از نظر فنی هیچ تفاوتی با تورهای استاندارد ندارد. طبق قانون هیچ امکاناتی نباید برای خریدار محدود شده باشد. به طوری که پیش آمده در یک هواپیما شما در کنار کسی نشسته باشید که دارای بلیط 900 هزار تومانی باشد ولی بلیط شما 500 هزار تومانی است.

تاین تورهای لحظه آخری چه ایراد هایی دارند؟

شاید بزرگ‌ ترین ایراد کار آنجا است که برای رفتن به چنین سفرهایی تقریباً باید آماده بود.شاید پرواز یک روزدیگر باشد وشاید چند ساعت دیگر.این نوع سفرها برای مسافرینی قابل استفاده است که به دنبال تور لحظه آخری و تورهای ارزان قیمت هستند و تاریخ سف هم برای آنها مهم نیست و همیشه آماده به سفر میباشند و یا به اصطلاح چمدانهاشون آماده پشت در هستش!!!

در موقع خرید تور های لحظه اخری چه نکاتی را رعایت کنیم ؟

عجله نکنید. ندانم کاری می‌تواند ما به تفاوت این 50 درصد تخفیف را طوری برایتان زنده کند انگار اصلاً تخفیفی وجود نداشته است. -جستجو کنید. در همین زمان اندک هم می‌تواند اطلاعات خوبی به دست آورد. با افرادی که قبلاً از این تورها استفاده کرده‌اند، صحبت کنید. راه و چاه را بپرسید. -پول را مستقیم واریز کنید. در تورهای لحظه‌ آخری هیچ‌کس واسطه‌گری نمی‌کند. مبلغ بلیط از سوی آژانس تعیین می‌شود. بوده‌اند افرادی که یک بلیط 1 میلیون تومانی را با 30 درصد تخفیف از یک ناآشنا خریده‌اند در حالی که تخفیف اصلی بلیط 60 درصد بوده است. -پرواز را چک کنید. ساعت حرکت، فرودگاه مقصد، صندلی‌ها و نحوه سرویس داخل هواپیما می‌تواند کیفیت یک مسافرت هرچند کوتاه را تغییر دهد.

 اگرواقعا قصد سفر دارید در هنگام خرید تورهای لحظه آخری عجله کنید.

همانطور که گفتیم تورهای لحظه آخری به دلیل مزیت ویژه ای که دارد، متقاضی های زیادی هم دارد بنابراین در مسافرت‌ های لحظه آخری جای هیچ اتلاف وقتی نیست. پس بهتر است من من کردن را کنار بگذارید و سریعا دست به کار شوید! گذشته از تمام اینها، اگر تور لحظه آخری بخرید می توانید با هیجان دقیقه نودی به یک ساحل زیبا، یک مسافرت عاشقانه، یک تور دریایی در کروز و یا حتی تعطیلات در یک کشور اروپایی بروید.این تور های ارزان قیمت یک پیشنهاد خوب برای سفر هستند.

 در انتخاب مسیر تورهای لحظه آخری و ارزان درست تصمیم بگیرید.

حتی اگر مبلغ بسیار کمی هم برای یکی از تورهای لحظه آخر بپردازید، باید مقصد سفرتان را بشناسید. در هر صورت دارید هزینه می کنید و ممکن است همان هزینه ی کم هم برای مقصدی باشد که دوست ندارید. مثلا اگر انتظارتان از این سفر دقیقه نودی این است که با یک نقشه، راه بیفتید و سفرتان را برای آشنایی و بازدید از عجایب شهر یا کشور مقصد شروع کنید، پس بهتر است به جای این تورها، دنبال تور‌های کمپینگ ارزان‌ قیمت در جنگل‌‌ هایی با مناظر زیبا باشید که ممکن است یک آبشار دیدنی و یا یک چشمه آب گرم باشد و فعالیت‌ های ماجراجویانه و مورد علاقه تان را در خود داشته باشد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0