جشنواره نزدیکی به مرگ در اسپانیا

18 مهر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره نزدیکی به مرگ جشنواره ای است که مو بر تن آدم سیخ می کند. این جشنواره که در اسپانیا برگزار می شود تجربه نزدیکی به مرگ و خوابیدن در تابوت را برای شرکت کنندگان تداعی می کند. با وقت سفر همراه شوید تا درباره این جشنواره خوفناک بیشتر بدانید.

معرفی جشنواره

این جشنواره که نشانه های نزدیکی به مرگ در آن جزء عنصر اصلی و اساسی است با نام جشنواره "سانتا مارتا ریبارتمد" شناخته می شود که هدف از این جشنواره تداعی و اعلام نزدیکی مرگ است .

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر

جشنواره نزدیکی به مرگ همه ساله در ۲۹ ژوئن ، در شهر "لاس نیوس" که در زبان محلی به آن گالسیا نیز می گویند، در اسپانیا برگزار می شود. 

دلیل برگزاری این جشنواره حمایت از قدیسی بنام سانتا مارتا ریبارتمد است و در خلال آن تابوت هایی که در آن افراد زنده در نقش مردگان، ایفای نقش می کنند، حمل می شوند. شعار این جشنواره این است " ای سانتا مارتا، ای ستاره شمال، ما هم مثل شما کسانی را دیده ایم که مرده اند و دوباره زنده شده اند و باد خبر این نمایش مرگ را به شما خواهد رسانید."

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر

فلسفه جشنواره نزدیکی به مرگ

فلسفه برگزاری این جشنواره نشات گرفته از فلسفه روز مقدس است که اساساً توسط مردم بومی و محلی این منطقه اجرا می شده است اما اکنون توریست ها از خارج این شهر ، خود را به مراسم این روز می رسانند و مرگ را به تصویر می کشند و سپس تشکر و قدردانی خود را بخاطر زنده ماندن در ۱۲ ماه سال به سنت قدیسین اعلام می کنند .

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر

در این مراسم صفی از دوستان و آشنایان متوفای فرضی بدنبال تابوت در خیابان های شهر حرکت می کنند در حالی که لباس عزا به تن کرده اند.

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر

بعد از پایان مراسم نوبت به بادکنک هوا کردن و آتش بازی است . رقص با گروه های موسیقی و کولی های حاضر در شهر هم جزئی از مراسم شبانه است.

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

زمان برگزاری جشنواره مرگ حدود ۴۰۰۰ نفر میهمان می پذیرد و در واقع گردشگران با بیش از دو برابر جمعیت این شهر ساحلی کوچک،در خیابان ها با تابوت های نمایشی قدم می زنند. محل برگزاری جشنواره نزدیکی به مرگ در قسمت شمال غربی اسپانیا در شهر کوچکی به نام گالسیا با سواحلی زیبا واقع شده است .که از فرودگاه لاکرونیا که کمتر از 45 کیلومتر با ویگو فاصله دارد از آنجا با وسایل نقلیه عمومی یا شخصی به گالسیا می توان دسترسی پیدا کرد.

جشنواره نزدیکی به مرگ , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0