جشنواره ماه کامل در تایلند

10 مهر ، 1397
وقت سفر
جشنواره ها
0 کامنت

جشنواره لوی کراتونگ در تایلند یکی از زیباترین جشنواره های سرزمین لبخندها است. در این مراسم زیبا تعداد فراوانی قایق بر روی آب شناور می شوند. با وقت سفر همراه شوید تا درباره چگونگی این جشنواره زیبا بیشتر بدانید.

معرفی جشنواره ماه کامل تایلند | Loy Krathong

یکی از زیباترین و محبوب ترین جشن های تور تایلند لوی کراتونگ نام دارد که در ساعات آغازین جشن، مردم به رودخانه های نزدیک محل سکونت خود رفته تا قایق‌ های خود را در آب بیاندازند. هدف از اجرای این مراسم رد کردن تمام کینه‌ ها، خشم و پلیدی‌ ها از خود است مردم هم چنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با قایق خود رها می‌ کنند تا ناپاکی‌ ها را از وجود خود پاک کنند.

از این روست که زوج های جوان بر این باورند که اگر قایق آنها تا زمانی که از نظر دور نشده بر روی آب بماند، عشق آنها نیز تا ابد دوام خواهد داشت.  

به همین دلیل حضور زوج های جوان را بیشتر از هر مراسم دیگری می توان مشاهده کرد که کراتونگ به دست به سمت رودخانه ها در حرکتند.یکی از جنبه های رومانتیک این جشن اقبال زوج های جوان به اهدای کراتونگ به آب است. دلیل آن هم این است که زوج ها با دنبال کردن کراتونگ خود، آینده رابطه شان را می بینند که دوام خواهد داشت یا مثل کلک آنها در آب فرو خواهد شکست.

جشنواره لوی کراتونگ , وقت سفر

پیدایش جشنواره لوی کراتونگ

لوی به معنای شناور کردن و کراتونگ به معنای قایقی به شکل نیلوفر آبی است.آنها بر این باورند که این کار برای آنها خوش شانسی می‌ آورد و گناه و بدی را دور می کند. تایلندی‌ ها معمولا هنگام رها کردن قایق خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آنها تا زمانی که از نظر پنهان نشده است، روشن بماند، آرزوی آنها برآورده خواهد شد. ریشه چنین باوری نیز در داستان ملکه سوخوتای است که کراتونگی را ساخته و برای تشکر از الهه آبها به جریان آب یکی از کانال های قصر سپرد تا پادشاه هم آنرا به نشانه علاقه او ببیند. پادشاه نیز از این شیوه ابراز علاقه بسیار مسرور شده و آن را به عنوان رسمی نو در پادشاهی خود اعلام کرد.

جشنواره لوی کراتونگ , وقت سفر

نحوه برگزاری جشنواره لوی کراتونگ

در شامگاه این روز بسیاری از مردم به کانال یا رودخانه نزدیک محل سکونت خود می روند تا کلک های خود را که شمع و عود روی آن را روشن کرده اند، برای ادای احترام و تشکر از الهه آب ها، در رود رها کرده و تمام کینه ها، خشم و پلیدی ها را از خود دور کنند. مردم همچنین ناخن و موی خود را کوتاه کرده و آن را همراه با کلک خود رها می کنند تا ناپاکی ها را از وجود خود پاک کنند. آن ها بر این باورند که این کار برای آن ها خوش شانسی می آورد و گناه و بدی را دور می کند. کلک ها از پوست و برگ درخت موز ساخته شده و با یک گل، یک شمع و 3 عدد عود و سکه تزیین می شود. پیش از رها کردن آن در آب، آن ها را روشن می کنند. تایلندی ها معمولا هنگام رها کردن کلک خود در آب آرزویی می کنند و بسیاری باور دارند که اگر شمع آن ها تا زمانی که از نظر خارج نشده، روشن بماند، آرزوی آن ها برآورده خواهد شد.

جشنواره لوی کراتونگ , وقت سفر

زمان و مکان برگزاری جشنواره

شهر سوخوتای پایتخت سابق سرزمین لبخندها، تایلند، میزبان برگزاری این مراسم بزرگ است. هر ساله همزمان با کامل شدن ماه در دوازدهمین ماه تقویم قمری تایلند برگزار می‌ شود. این روز در تقویم میلادی معمولا مصادف با یکی از روزهای ماه نوامبر است.

جشنواره لوی کراتونگ , وقت سفر


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0