ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا فقط به گردشگران با هدف گردشگری اجازه ورود به خاک کانادا را می‌دهد.یک گردشگر با ویزای توریستی یا ویزای موقت TVR-Temporary Resident Visa حداکثر اجازه اقامت در خاک کانادا به مدت 6 ماه در سال را دارا می‌باشد که به دو گروه زیر تقسیم می‌شود:

  • ویزای یکبار ورود (سینگل)
  • ویزای چند ورود (مالتیپل)

هر دو گروه ویزا، برای مدت معین معتبر است و تا قبل از تاریخ انقضای آن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ویزای یکبار ورود ( سینگل )

دارندگان ویزای یکبار ورود یا سینگل تنها اجازه دارند تا یکبار وارد خاک کانادا شوند و بعد از خروج از خاک کانادا، برای وارد شدن دوباره به آن، نیاز به اخذ ویزای جدید از سفارت کانادا را خواهند داشت،تنها استثنا در این مورد این است که گردشگران، کانادا را به مقصد ایالات متحده، سنت پیر (St. Pierre) و یا میکلون (Miquelon) ترک کنند. اگر گردشگران کانادا را به مقصد ایالات متحده و یا سنت پیر و یا میکلون ترک کنند، برای ورود دوباره به کانادا نیازی به گرفتن ویزا نخواهند داشت.

ویزای چند ورود (مالتیپل )

ویزای مالتیپل کانادا( ویزای مولتی ) یا چندبار ورود ( پنج ساله ) به بازدیدکنندگان اجازه ورود به کانادا و اقامت در خاک کانادا برای مدت 6 ماه در سال و سپس خروج از کانادا را خواهد داد. دارندگان ویزای مولتی کانادا می‌توانند در سال بعد بدون نیاز دوباره به ویزا وارد خاک کانادا شوند. برای گرفتن ویزای پنج ساله کانادا ، پیشنهاد مشاوران ویزا کانادا به شما این است که در قدم اول برای اخذ ویزای توریستی کانادا، اعتبار پاسپورت خود را تمدید کنید.

معیارها و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزای توریستی کانادا ، باید مدارک زیر را برای افسر سفارت آماده کنید:

 پاسپورت معتبر 

✔ سلامتی کامل جسمی و ذهنی 

✔ قانع کردن افسر سفارت مبنی بر اینکه شما به کشور خود بازمی‌گردد.

✔ داشتن برنامه سفر مبنی بر اینکه شما در طی مدت مشخص و محدودی در کانادا اقامت کنید.

✔ خارج شدن از خاک کانادا قبل از انقراض تاریخ ویزا

✔ نداشتن انگیزه برای استخدام در کانادا مادامی که در کانادا هستید.

✔ نداشتن سوپیشینه

✔ ثابت کردن اینکه خطر امنیتی ندارید.

✔ موافقت کامل در مورد اطاعت همه جانبه قوانین و مقررات

✔ در صورت لزوم و درخواست افسر سفارت، ممکن است از شما تقاضای معاینات پزشکی شود.

مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

قبل از اقدام برای ویزای توریستی کانادا، شرایط لازم برای اخذ ویزا را به دقت ملاحظه فرمایید و مطمئن شوید که شایستگی اخذ ویزا را دارید. وقتی مطمئن شدید شرایط لازم برای ویزای توریستی کانادا را دارا هستید، میتوانید با طی کردن مراحل زیر، ویزای کانادا را اخذ نمایید.

✔ چگونه درخواست خود را ارائه دهید؟ شما می‌توانید درخواست خود را به دو صورت آنلاین و کتبی برای ویزای توریستی کانادا ارائه دهید. برای درخواست آنلاین نیاز به کارت اعتباری معتبر (credit card) دارید. بعلاوه، شما به اسکنر و دوربین مجهز برای گرفتن کپی الکترونیکی از مدارک خود نیاز خواهید داشت. برای درخواست کتبی باید در ابتدا فرم اپلیکیشن ویزای توریستی و چک لیست مرتبط را از سایت سفارت دانلود کرده و به ترتیب مراحل زیر اقدام کنید.

✔ پرکردن فرم ویزای توریستی کانادا :قبل از پر کردن فرم ویزا، راهنمای آموزشی آن را به دقت بخوانید. دقت کنید که فرم پرشده ویزای توریستی کانادا باید شامل صفحه بارکد باشد. اگر تمام اطلاعات درخواستی را ارسال ننمایید، ممکن است درخواست شما از سوی سفارت ریجکت یا رد شود. در صورت رد درخواست ویزای کانادا، هزینه پرداختی به سفارت، تحت هیچ شرایطی به شما استرداد نخواهد شد.

✔ پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا :هزینه پروسه ویزای کانادا می‌تواند به صورت آنلاین و با کارت اعتباری(credit card) و یا از طریق معاملات بانکی و یا به صورت نقدی پرداخت شود. اگر از طریق معاملات بانکی هزینه ویزا را پرداخت کرده باشید، باید رسید پرداخت بانکی با جزئیات به سفارت ارائه شود. قابل ذکر است که معاملات بانکی و ارسال هزینه از طریق بانک در داخل ایران امکان‌پذیر نمی‌باشید.

✔ مراجعه به مرکز درخواست ویزا (CVAC): در هنگام مراجعه باید پاسپورت، عکس پاسپورتی، فرم کامل شده و تمامی مدارک لازم با توجه به چک لیست و همچنین هزینه ویزا ارئه شود.

✔ ارسال فرم درخواست ویزا: بعد از ارسال فرم کامل شده و پرداخت هزینه ویزا، رسیدی دریافت خواهید کرد. این رسید شامل شماره پیگیری (منحصر به ‌فرد و یکتا) است. دو رسید پیگیری با شماره پیگیری یکسان، نخواهید یافت. حفظ این رسید الزامی است، زیرا که برای پیگیری آنلاین پرونده داشتن این شماره پیگیری الزامی است. البته چه به صورت کتبی و چه به صورت آنلاین اقدام کنید، انگشت‌نگاری الزامی است.

✔ پیگیری آنلاین اپلیکیشن:استفاده از شماره پیگیری برای پیگیری آنلاین پرونده تمدید ویزای توریستی کانادا اگر تمایل دارید ویزای توریستی شما تمدید شود، 30 روز قبل از انقضای تاریخ برای درخواست ویزای خود اقدام کنید. هزینه ویزای توریستی کانادا در آنکارا بزرگسال: 185 دلار کودکان زیر 14 سال: 110 دلار و 80 لیر توجه داشته باشید که این هزینه غیرقابل استرداد خواهد بود حتی اگر درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد شود.

نکاتی که برای ویزای توریستی کانادا لازم است بدانیم

بایدها:

✔ برای اخذ ویزای مولتی کانادا باید حداقل چند هفته قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنید تا اینکه مطمئن شوید قبل از سفر پروسه انجام ویزا طی شده باشد.

✔ در پر کردن فرم اپلیکیشن کانادا نهایت دقت را مبذول دارید.

✔  تمامی مدارک مربوطه به همراه فرم اپلیکیشن برای ارائه به سفارت در روز مصاحبه

نبایدها:

✔ هیچگاه مدارک اشتباه و جعلی به سفارت ارائه ندهید. 

✔ هیچگاه سعی در پنهان کردن حقیقت از سفارت نکنید. دقت کنید که اگر درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد شد، هیچ مرجع قانونی برای اعتراض به رد درخواست شما وجود ندارد. در صورت تمایل شما می‌توانید دوباره برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا

✔ کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال 2004)

✔ ترجمه شناسنامه

✔ نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب چهار ماهه + پرینت حسابی که نشان دهنده گردش درآمد ماهانه باشد

✔ تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)

✔ تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)

✔ یک قطعه عکس 3.5 * 4.5

✔ ارائه ی ترجمه سند ملکی

✔ ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)

✔ رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

✔ دعوتنامه (اختیاری)

✔ ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا (Supervisa)

ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده PR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

برای دریافت ویزای پنج ساله علاوه بر مدارک فوق الذکر لازم است که:

✔ مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا

✔ ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا

✔  T4

✔  گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا

✔ بیمه یک ساله برای متقاضی

✔ نتیجه آزمایشات پزشکی متقاضی (پزشکان مورد تائید)ارائه شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای توریستی کانادا با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457 - 021