ویزای مولتی

ویزای مولتی( چندین ورودی)

ویزای مولتیپل کانادا یا (ویزای چند ورودی یا مولتی کانادا) دارنده این نوع ویزا در صورت ترک کانادا می تواند چندین بار در طول مدت اعتبار ویزای خود به کانادا سفر کند. اعتبار ویزای توریستی مولتی کانادا (ورود متعدد به کانادا) برای یک دوره طولانی تر از یک ویزای تک سفری یا سینگل کانادا که فقط برای شش ماه معتبر است معتبر می باشد. به عبارت دیگر 12 ماه معتبر می باشد.البته هر ویزا می تواند نسبت به اعتبار پاسپورت کشورتان متفاوت باشد و تعداد دفعاتی که می توانید وارد کانادا شوید،بر روی ویزا اعلام می شود.نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که با داشتن ویزای مولتی کانادا چه مدتی می توانید در خاک کانادا باشید، یک مامور مرزی در بدو ورود به کانادا تعیین خواهد کرد که چه مدت می توانید در کانادا بمانید.اکثر بازدیدکنندگان با ویزای مولتی مجاز به اقامت شش ماهه از زمان ورود خود به کانادا می باشند.اگر افسر خدمات مرزی کانادا اجازه اقامت کمتر از شش ماه را به شما بدهد،در گذرنامه شما تاریخی را که باید کانادا را ترک کنید اعلام می کند.

آشنایی بیشتر با ویزای مولتی کانادا:

ویزای مولتی ۵ ساله کانادا چیست و چه مزایایی دارد؟ برای اخذ این نوع ویزای کانادا چه مدارکی نیاز دارید؟

ویزای طولانی مدت چندگانه یا Multiple-Entry نوعی از ویزاست که دارای دو مزیت مهم است : 

 به دارنده ویزا این اجازه را می دهد که به دفعات به کانادا تردد کند،از طریق کلیه مرزها و در زمان های مختلف

نکات :

* ویزای مالتیپل تا یک ماه قبل از تاریخ ابطال گذرنامه فرد دارای اعتبار است.

* اعتبار ۴ ساله ویزای مولتیپل به این خاطر است که گذرنامه های افراد ایرانی به طور معمول تا ۵ سال اعتبار دارند.طبق دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا،چنین ویزایی به طور معمول شامل دو گروه زیر می شود: 

✔ افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند.

✔ پدر و مادرهای مسن و بازنشسته ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده باشند.

به طور کلی سیاست دولت کانادا به شکلی است که تا جایی که ممکن است تقاضای پدر و مادرها برای ویزای کانادا سختگیرانه بررسی می کند و به این گروه سخت ویزا می دهد،بویژه پدر و مادرهایی که بازنشسته شده اند و انگیزه ای برای کار و زندگی در کانادا ندارند و قبلا هم برای مهاجرت به کانادا از طریق فرزندانشان اقدام کرده اند.البته باید بدانید هیچ تضمینی برای اخذ ویزای کانادا وجود ندارد و در نهایت این افسر مهاجرت کانادا است که تصمیمی میگیرد برچسب ویزا را برای شخص بزند یا خیر.

چگونه ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا را اخذ کنیم؟

اگر در یکی از دو دسته فوق قرار دارید می توانید شانس خود را برای اخذ ویزای مالتیپل کانادا امتحان کنید و هنگام تقاضای ویزای مسافرتی،به جای ویزای تک ورودی   

Single-entry تقاضای ویزای چندگانه Multiple-entry بدهید و امیدوار باشید افسر مهاجرت با درخواست شما موافقت کند.

نکته جالب اینکه اگر کسی شرایط ویزای چندگانه را داشته باشد ولی تقاضای ویزای تک ورودی بدهد،افسر مهاجرت برای این شخص ویزای تک ورودی معمولی صادر می کند ولی در نامه ای که به وی ارسال می شود به شخص اطلاع خواهند داد که اگر ویزای چندگانه تقاضا می داد هم مورد قبول واقع می شد.

اگر جز دو گروه فوق نباشیم آیا امکان اخذ ویزای مالتیپل وجود دارد؟

تجربه چندین ساله ما در زمینه اخذ ویزای توریستی معمولی و ویزای مولتیپل کانادا باعث می شود به این سوال شما پاسخ قطعی بلی را بدهیم.در واقع اخذ برچسب ویزای مالتیپل شما مشروط به قانع کردن افسر مربوطه است و درست همینجاست که شما به گروه کارشناسان مجرب وقت سفر نیاز خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز ویزای مولتی کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی مولتی پل 5 ساله کانادا بصورت زیر می باشد:

✔ اصل پاسپورت به همراه پاسپورت های قدیمی که در آن ویزا درج شده است. 

✔  یک قطعه عکس جدید 3.5 * 4.5 رنگی با زمینه سفید از روبه رو  

✔  ترجمه شناسنامه

 ترجمه سند ازدواج درصورتی که با همسر مسافرت می کنید (درصورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)

تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به طور جداگانه

✔ مدارک مالی شامل نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی و مهمور (مهر شده) به مهر بانک به همراه گردش 6 ماهه حساب بانکی که نشان دهنده میزان درآمد متقاضی می باشد (درصورتی که گواهی سپرده بلند مدت یا خرید سهام یا اوراق بهادار نیز دارید، ارائه دهید.)

✔ ترجمه اسناد ملکی 

✔ مدارک شغلی:

  • برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر مستقیم و مدت زمان موافقت شده با مرخصی ) به همراه ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی.
  • برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی–ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دوماه آخر کارمندان ، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده ، نامه تمکن بانک و ریز پیرینت 6 ماه آخر به لاتین (انگلیسی و مهمور به مهر بانک )
  • برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه -
  • برای مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جوازساخت
  • برای کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
  • برای بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (درصورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز ارائه شود) 

✔ دعوت نامه: شامل مشخصات کامل دعوت نامه و متقاضی، نسبت، دلیل سفر، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر. دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر اسناد رسمی کانادا (NOTARY PUBLIC) برسد.

✔  مدارک مورد نیاز فرد دعوت کننده:ارائه کارت شهروندی (CANADIAN CITIZENSHIP CARD)،پاسپورت کانادایی،شناسنامه کانادایی (CANADIAN BIRTH CERTIFICATE) یا کارت اقامت (PR CARD) از سوی فرد دعوت کننده الزامی است.همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار،نامه بانک،برگه های مالیاتی (NOTICE OF ASSESSMENT) و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارد.

✔ ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند.رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند.

**کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی با مهر دارالترجمه ترجمه شود.**

نکاتی که برای اخذ ویزای مولتی کانادا لازم است بدانیم:

نکاتی که در اخذ ویزای کانادا از اهمیت ضروری برخوردار است و کوچکترین اشتباهی در آن،به راحتی منجر به رد درخواست تقاضای شما (ریجکتی ویزای کانادا) از سوی سفارت کانادا خواهد شد.

✔ پر کردن دقیق فرم اپلیکشین ویزای کانادا:دقت شود که فرم اپلیکیشن ویزای کانادا،۱۴ صفحه است.هر یک از بندهای خواسته شده در این فرم باید به دقت پر شود.کوچکترین اشتباهی در پر کردن این فرم،به راحتی می‌تواند منجر به رد درخواست ویزای مالتیپل کانادا شما شود.پر کردن این فرم را بسیار جدی بگیرید دقت کنید این فرم باید به فرانسه و یا انگلیسی پر شود.برخلاف فرم اپلیکیشن ویزای شینگن،این فرم راهنمای فارسی ندارد.اگر به زبان فرانسه یا انگلیسی مهارت کافی ندارید،می‌توانید این کار را با خاطری آسوده به کاشناسان ما در وقت سفر بسپارید.

    نکته:

دقت کنید که از شما در سفارت کانادا،به غیر از انگشت‌ نگاری هیچ مصاحبه‌ ای صورت نخواهد پذیرفت،اینجاست که اهیمت نحوه پرکردن فرم ویزا مشخص می شود.

✔ تعیین واضح هدف از سفر به خاک کانادا:افسری که پرونده شما را بررسی می‌کند،باید به راحتی متوجه شود تا برای چه دلیل موجهی قصد مسافرت به خاک کانادا را دارید.از انگیزه‌های موجه برای سفر به خاک کانادا،می‌تواند دیدار از اقوام،دوستان،آشنایان،شرکت در سمینارهای علمی یا یک جلسه کاری باشد.انگیزه شما برای سفر به کانادا هر چه باشد،باید افسر ویزا را متقاعد کند دلایل سفر شما کاملا مشخص است و البته نکته مهم‌تر،شما دلایل کافی برای بازگشت به کشورتان را دارید و به هیچ عنوان قصد اقامت و ماندن در خاک کانادا را نخواهید داشت.

    نکته:

با ویزای مالتیپل کانادا،شما حق کار و تحصیل در خاک کانادا را نخواهید داشت. 

✔ داشتن استطاعت مالی کافی:شما باید ثابت کنید که در طول اقامت در خاک کانادا،به راحتی می‌توانید هزینه‌های خود و تمامی افراد تحت تکفل خود را به راحتی پرداخت کنید.لطفا دقت کنید که سفارت کانادا،در این مورد هیچ نرمشی ندارد.پس اگر،موجودی حساب بانکی شما،مبلغ کافی نیست،سفر را به تعویق بیندازید.نکته‌ای دیگر که وقت سفر به مسافران خود جهت اخذ ویزای مالتیپل کانادا سفارش اکید می‌کند این است که شما باید پرونده خود را طوری تنظیم کنید که وابستگی‌های عمیق عاطفی و مالی را به کشور خود نشان دهید.به عنوان مثال بستگان معلول درجه ۱، یا افراد معلولی که شما مسئولیت حفظ و نگهداری از آنان را حداقل به مدت ۳ ماه از سال را دارید می‌تواند دلایل موجه عاطفی محسوب شود.دلیل موجه دیگر، کثیرالسفر بودن شماست.اینکه با وجود سفرهای بسیار،همواره به کشور خود در زمان مشخص،بازگشته‌اید،دلیل بسیار محکمی بر این است که شما به کشور خود وابستگی عمیقی دارید.برای نشان دادن وابستگی مالی،شغل شما و فعالیت‌های اقتصادی شما،می‌تواند دلیل بسیار موجهی برای این مهم باشد.مبتکر باشید و هر نوع فعالیت اقتصادی و یا سندی که وابستگی مالی شما را به کشورتان اثبات می‌کند،به افسر ویزا نشان دهید.

   نکته:

وجود هر سابقه‌ای تروریستی در پرونده شما، به راحتی منجر به رد درخواست شما خواهد شد و البته نام شما در بلک لیست ویزای ۵ ساله کانادا قرار خواهد گرفت که در این صورت باید با ویزای مالتیپل کانادا خداحافظی کنید.

اگر شرایط بالا در مورد شما به صورت کامل صدق کنید، موفق به اخذ ویزای ۵ ساله کانادا (توریستی) خواهید شد. دقت کنید صدور ویزا به تنهایی برای ورود به خاک کانادا کافی نسیت. هنگام ورود، افسر گمرک یا اداره مهاجرت از شما سوالاتی خواهند پرسید تا مطئن شوند  همچنان شرایط فوق را دارید، و قصد ماندن بیش از مدت مقرر را نخواهید داشت. دقت کنید در هر سال تنها ۶ ماه حق اقامت در خاک کانادا را خواهید داشت. پس از ۳ ماه اقامت در خاک کانادا، شما باید به مدت ۱۵ روز خاک کانادا را ترک کنید و بعد از مدت مقرر، اجازه دارید تا ۳ ماه بعدی در خاک کانادا اقامت داشته باشید. با ویزای ۵ ساله کانادا تا ۵ سال، شما می‌توانید به این رویه و بدون نیاز به ویزای مجدد، در خاک کانادا رفت و آمد کنیم. 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای مولتی کانادا همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457 - 021