ویزای همراه

دریافت ویزای همراه به منظور همراهی فردی که جهت تحصیل به کانادا سفر کرده امکان پذیر می باشد.همسر و فرزندان متقاضی می توانند مادامی که او مشغول به تحصیل است از یکی از روش های زیر او را در کانادا همراهی کنند. اخذ ویزای همراه دانشجویی برای بسیباری از متقاضیان پروسه استرس آور و نگران کننده ای است. ما این نگرانی را همواره درک کرده و با افزایش دانش خود از قوانین مهاجرت و یافتن راه های بهتر برای افزایش شانس ویزا در کنار مراجعین خود هستیم. درحالت کلی برای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا، یکی از روش های زیر پیشنهاد می شود.البته متقاضیان عزیز دقت کنند که زمان درخواست هر کدام از ویزاهای زیر بسیار حساس و حیاتی بوده و با برنامه ریزی صحیح شانس شما برای اخذ ویزا بالاتر خواهد بود.

ویزای توریستی کانادا یا همان Temporary Resident Visa

برای همراهان دانشجو  تا حداکثر ۶ ماه بوده و امکان درخواست همزمان با متقاضی اصلی (دانشجو) را دارد. به این نوع ویزا TRV گفته می شود.اگر یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل کانادا باشد، فرزندان متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی ازمدارس را ندارند و می توانند بدون آن درخواست ویزا کنند. درخواست ویزای توریستی برای همراه به طور همزمان با ویزای متتقاضی اصلی (دانشجو) امکان پذیر است. هزینه درخواست ویزای توریستی ۱۰۰ دلار و هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا ۸۵ دلار می باشد. اگر ویزای توریستی دارید و اقدام به افزایش زمان آن می کنید ، مبلغ ۱۰۰ دلار را باید به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید. برای درخواست انواع ویزاهای کوتاه مدت کانادا می توانید با دفتر وقت سفرتماس بگیرید.

ویزای اجازه کار کانادا همراه یا همان OPEN WORK PERMIT

اگر شما در یکی از موسسات معتبر به صورت تمام وقت پذیرفته شده اید یا در حین تحصیل هستید همسر شما می تواند برای ویزای کار یا همان OPEN WORK PERMIT اقدام کنند که به ایشان اجازه می دهد که به صورت تمام وقت و بدون دریافت مجوزدر کانادا کار یا تحصیل کنند. اگر از کشوری مسافرت می کنید که برای سفر به کانادا نیازی به TRV نداشته باشید می توانید در فرودگاه برای ویزای اجازه کار همسرتان اقدام کنید. در غیر اینصورت می توانید از ابتدا و همزمان با ویزای دانشجویی کانادا خود، اقدام کرده یا پس از ورود متقاضی اصلی به کانادا اقدام صورت گیرد. هزینه درخواست ویزای همراه کانادا برای همراهان ۱۵۵ دلار می باشد. برای هر همراه ۸۵ دلار نیز بابت انگشت نگاری می بایست پرداخت شود. برای تمدید ویزای اجازه کار نیز باید ۱۵۵ دلار پرداخت شود. تمدید ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار هزینه دارد. به عبارت دیگر مجوز کار آزاد یا همان Open Work Permit به دارنده آن امکان می دهد برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و دیگر نیازی به LMO یا پیشنهاد کار ندارد. معمولا مجوز کاری دارای میزان اعتبار زمانی برابر با اجازه تحصیلی دارد. با این حال، مجوز کار آزاد ممکن است در انجام مشاغل خاصی که نیاز به حفظ سلامت عمومی دارد موارد استثناء داشته باشد، مگر اینکه متقاضی تحت معاینات پزشکی مهاجرت قرار بگیرد. بدین ترتیب نه تنها همسر یا شریک دانشجو فرصت ارزشمند کار در کانادا را بدست می آورد، بلکه در تامین مالی خانواده خود نیز موفق ترخواهد بود

اطلاعات کامل تر در مورد ویزای همراه کانادا:

سالانه نزدیک به یکصد هزار نفر از دانشجویان بین المللی جهت تحصیلات عالی و دریافت مدارک معتبر دوره پس از دبیرستان، از سراسر جهان به کانادا مهاجرت می کنند. سیاست های مهاجرتی سخاوتمندانه کانادا این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد تا همسر و فرزندان کوچکتر از سن قانونی خود را جهت کار یا تحصیل در کانادا به همراه بیاورند. بدین ترتیب کلیه اعضای خانواده نزدیک یک دانشجو می توانند از تجربه زندگی در کانادا بهره مند گردند.

همسر یا شریک قانونی:

همسر و یا شریک قانونی دانشجوی بین المللی می تواند برای اجازه کار آزاد درخواست دهد. دانشجو باید بصورت تمام وقت در یکی از موسسات زیر مشغول به تحصیل باشد:

• موسسه پس از دبیرستان دولتی؛

• موسسه پس از دبیرستان خصوصی که تحت قوانین و مقررات یکسانی با موسسات دولتی فعالیت نموده و نیمی از بودجه عملیاتی خود را از کمک های مالی دولت تامین نماید؛

• موسسه خصوصی که مجاز به اعطای مدرک بر اساس قوانین استانی باشد.

فرزندان کوچک:

هر فرزندی که هنوز به سن قانونی نرسیده باشد به عنوان فرزند کوچک شناخته می شود. سن قانونی در استان های مختلف متفاوت است. در آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان سن قانونی 18 سالگی محسوب می شود در صورتی که در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، سرزمین های شمال غربی، نوا اسکوتیا، نوناووت و یوکان، 19 سالگی ملاک سن قانونی در نظر گرفته می شود. فرزندان کوچکی که قبلاً با حداقل یکی از والدین خود که مجاز به تحصیل یا کار در کانادا بوده اند زندگی می کرده اند نیازی به اجازه تحصیل برای حضور در مدرسه در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و یا متوسطه ندارند. با این حال، به محض اینکه فرزند به سن قانونی در استان محل سکونت خود برسد، باید برای ادامه تحصیل در کانادا اجازه مطالعاتی دریافت نماید. در خصوص فرزندان باید فردی در کشور خود و در کانادا به عنوان کاستودین معرفی شود. کاستودین باید بالای ۱۹ سال باشد و مسولیت محصل را به عهده بگیرد.

رویه اقدام برای ویزای همراه کانادا:

یک دانشجوی بین المللی می تواند وابستگان نزدیک خود را از دو طریق به کانادا بیاورد. یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند. روش دیگر این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی منتظر بماند، و در آن هنگام برای وابستگان همراهش ارائه درخواست نماید. اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که همراه دانشجو به کانادا خواهند آمد، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و فراهم گردد. به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او باید اثبات نمایند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارند. به علاوه، ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی ترخیص کالا به پلیس ارائه دهند. بسته به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت (TVR) نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز خواهد بود. همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد کار کردن در کانادا دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام نماید. اغلب اوقات، فرزندان زیر سن قانونی که به کانادا می آیند سابقه ای به عنوان توریست خواهند داشت، حتی اگر در حال تحصیل در کانادا باشند. این بدان علت است که این فرزندان می توانند بدون نیاز به تامین مجوز تحصیلی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل نمایند.

در حالت کلی برای اخذ ویزای همراه دانشجویی کانادا یکی از روش های زیر پیشنهاد می شود.

ویزای توریستی کانادا  و ویزای اجازه کار در کانادا در ادامه مدارک مورد نیاز برای هر کدام را ذکر می کنیم:

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای اجازه کار کانادا و ویزای توریستی کانادا

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای اجازه کار کانادا

 یک نامه کاری از طرف یک شرکت کانادایی و یا یک شخصی که اقامت دائم کانادا یا تابعیت کانادا را داشته باشد .

✔ تقاضا و درخواست متقاضی ویزای کار کانادا می بایست به صورت دقیق تکمیل گردد .

✔ تاییدیه ی اداره ی توسعه ی مهارت های کانادا خواهد بود که مکتوب به کارفرما مجوز استخدام شخص مورد را صادر می نماید تاییدیه مذکور به اسم لاتین Positive Labour Market Opinion معروف می باشد .

✔ در خصوص بحث مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا می توان افزود که اگر به دنبال اخذ ویزای کار کانادا می باشید باید در یک زمینه خاص و با توجه به رشته تحصیلی خود یک سابقه کار مناسب و تخصص بالایی را داشته باشید و در مدت کار خود نیز بیمه شده باشید . زیرا سابقه کار همراه با بیمه مرتبط با سابقه کار و رشته تحصیلی از جمله مدارک مهم و مورد نیاز برای ویزای کار کانادا می باشد که به آن امتیاز خوبی داده خواهد شد . همچنین اگر شخص یک دعوتنامه کاری را در کنار سایر مدارک کاری خود ارائه نماید امکان اخذ ویزای کار از سفارت کانادا بسیار زیاد خواهد شد . شخص متقاضی ویزای کار کانادا می تواند از طریق بنگاه های کاریابی معتبر کانادا و یا در صورت وجود اقوام و بستگان در کشور کانادا قادر به اخذ یک دعوتنامه کاری از کانادا خواهد بود البته در صورتی که افراد مذکور خود در کشور کانادا دارای یک شغل مناسب و یا یک شرکت خاص باشند و در این صورت این افراد می توانند کار مورد نظر را در کشور کانادا به مدت یک ماه و در سه نقطه متفاوت در کانادا آگهی نمایند و شرایط را طوری تعریف نمایند که فقط با شخص مورد نظر کارفرما برای کار آگهی شده دارای سنخیت داشته باشد و در صورت نداشتن متقاضی کار در کانادا شخصی که خارج از کانادا است می تواند این دعوتنامه را در کنار سایر مدارک موررد نیاز به سفارت کانادا نشان داده تا موفق به اخذ ویزای کار کشور کانادا گردد .

✔ ارائه و نشان دادن یک پشتوانه مالی مناسب و خوب که نشان دهنده این باشد که شخص می تواند هزینه های زندگی خود را در کانادا تقبل نماید.

✔ ارائه یک گواهی سلامت مبنی بر اینکه از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار می باشید .

✔ ارائه یک گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه کیفری و مدنی از دیگر مدارک لازم برای ویزای کار کانادا می باشد .

✔ در خصوص بحث مدارک لازم برای ویزای کار کانادا این نکته مهم و ضروری می باشد که نظر افسر ویزا را مبنی بر بازگشت به کشور خود به خود جلب و معطوف و قانع نمایید . اینکه افسر ویزا می بایست قانع گردد که متقاضی ویزای کار کانادا هیچگونه خطر و تهدیدی برای رفاه و آسایش در کانادا به همراه نخواهد داشت .

✔ در صورتی که مجوز شغل شخص متقاضی ویزای کار کانادا جهت شغل پرستاری کردن از سالمندان و یا کوکان و افراد بیمار می باشد شخص متقاضی باید مدرک آموزش پرستاری ۶ ماهه و یا سابقه کار ۱ ساله در زمینه پرستاری را در کنار مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا ارائه نماید .

داشتن مدرک زبان آیلتیس یا تافل و یا مدرک زبان فرانسوی می تواند در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای ویزای کار کانادا بسیار با ارزش و دارای امتیاز تلقی گردد . اما در نهایت شخص متقاضی ویزای کار کانادا می تواند حتی بدون داشتن مدرک زبان لازم برای ویزای کار درخواست نماید .اما در صورتی که آگاهی خوبی نسبت به زبان انگلیسی داشته باشد و بتواند در کشور کانادا به زبان انگلیسی یا فرانسوی مکالمه نماید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا

  کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال 2004)

✔ ترجمه شناسنامه

✔ نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب چهار ماهه + پرینت حسابی که نشان دهنده گردش درآمد ماهانه باشد.

✔ تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)

✔ تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)

✔ یک قطعه عکس 3.5 * 4.5

✔ ارائه ی ترجمه سند ملکی

✔ ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود).

✔ رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

✔ دعوتنامه (اختیاری)

✔ ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا (Supervisa)

ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم (دارنده PR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

برای دریافت ویزای پنج ساله علاوه بر مدارک فوق الذکر لازم است که:

✔ مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا

✔ ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا

✔  T4

✔  گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا

✔ بیمه یک ساله برای متقاضی

✔ نتیجه آزمایشات پزشکی متقاضی (پزشکان مورد تائید)ارائه شود. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای همراه کانادا با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457 - 021