ویزای تحصیلی

اگر برای دوره های تحصیلی بیش از۶ ماه قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارید و شهروند کشورهایی هستید که نیاز به ویزای تحصیلی کانادا دارید لازم است بدانید که امکان درخواست ویزای تحصیلی کانادا پس از دریافت نامه پذیرش یا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا (و نامه CAQ در استان کبک) وجود خواهد داشت. نامه پذیرش در مقاطع بعد از دیپلم باید از موسساتی گرفته شود که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا آنها را قبول داشته باشد. هر کدام از این موسسات دارای کد DLI منحصر بفردی می باشند که باید در اپلیکیشن ویزا وارد شوند. اگر از مدارس کانادا پذیرش دارید می  توانید برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کنید. تمامی مدارس مورد تایید اداره مهاجرت هستند. همچنین می توانید لیست موسسات معتبر هر استان را در سایت وزارت آموزش پروش کانادا مشاهده کنید.اگر متقاضی که قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارد، سنش کمتر از ۱۸ سال باشد (minors)، باید یک فرد در کانادا نامه ای به اداره مهاجرت دهد و مسئولیت آن فرزند را به عهده بگیرد.لازم به ذکر است انجام آزمایشات پزشکی و سو پیشینه برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند الزامی نمی باشد.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا

با دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا می توانید تا پایان اعتبار ویزا (معمولا تا پایان دوره تحصیلی می باشد) بدون محدودیت به کانادا سفر کنید. پس از دریافت پاسخ مثبت از سوی اداره مهاجرت معمولا ویزای کوتاه مدت در پاسپورت شما می خورد که به محض ورود به خاک کانادا آفیسر ویزای تحصیلی را برای شما صادر خواهد کرد. لازم به ذکر است در هنگام ورود به کانادا باید نامه دریافتی از اداره مهاجرت برای تحصیل در کبک، نامه( CAQ) را به همراه داشته باشید.

استادی پرمیت کانادا

استادی پرمیت مجوزی است که معمولا در هنگام ورود دانشجو در کانادا برای او صادر می شود. با داشتن استادی پرمیت کانادا، متقاضی مجاز به ماندن و تحصیل در کانادا می باشد. استادی پرمیت برای دوره هایی که در مدت ۶ ماه به اتمام می رسند نیاز نمی باشد. در مورد این دوره ها متقاضی تحصیل در کانادا می تواند با داشتن ویزای کوتاه مدت اقدام به تحصیل در کانادا کند.طبق قوانین اداره مهاجرت، در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از دوره ۶ ماهه را دارید، بهتر است از همان ابتدا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. اگر قبلا استادی پرمیت دریافت کرده اید ولی طبق مواردی که روی نامه استادی پرمیت مشخص می کنند پیش نرفته و از آن قوانین سرپیچی کرده اید، درصورت درخواست برای هر نوع ویزای جدید تحصیلی باید ۶ ماه صبر کنید و این ۶ ماه در حقیقت نوعی جریمه برای متقاضی خواهد بود. به طور مثال اگر روی نامه استادی پرمیت شما اجازه کار را نداشته باشید ولی در زمان حضور در کانادا کار کنید و اداره مهاجرت این مساله را متوجه شود، در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی ۶ ماه از درخواست ویزا جریمه خواهید شد و حتی در صورت ارسال پرونده در این ۶ ماه پرونده شما مردود می شود. داشتن استادی پرمیت یا اصطلاحا ویزای تحصیلی کانادا، برای دوره های پیش دبستان نیاز نیست. اهمیت مشورت با مشاورین خبره در امر اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بسیار بالاست زیرا، انتخاب شهر و دانشگاه و همچنین نحوه بستن فایل ویزای دانشجویی کانادا نیاز به دید حقوقی داشته و بهتر است با یک مشاور حقوقی در این ضمینه هماهنگ نمایید. 

جواب ویزای تحصیلی کانادا

جواب ویزای تحصیلی کانادا این جواب معمولا به صورت آنلان تا ۹ هفته پس از انگشت نگاری در دفاتر مربوط به سفارت کانادا خواهد آمد.در صورت مثبت بودن جواب باید متقاضی یا نماینده او پاسپورت خود را به سفارت کانادا در آنکارا ارایه دهد تا ویزا را در پاسپورت او مهر کنند. ریجکت ویزای تحصیلی کانادا اگربا درخواست ویزای تحصیل در کانادای شما موافقت نشود نامه ای صادر خواهد شد که درآن دلیل یا دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا را اعلام خواهند کرد.

معمولا دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

✔ منبع مالی کافی وجود نداشته

✔ هدف از تحصیل برای آفیسر قانع کننده نبوده و دلایل کافی برای بازگشت با کشور مورد نظر وجود نداشته

 دوره تحصیلی مورد نظر

✔ اشکال در بستن فایل ویزا و فرم های ویزای تحصیلی

✔ برنامه تحصیلی نامناسب اگر در اخذ ویزای تحصیلی کانادا موفق نشده اید، با مشاورین رسمی وقت سفر تماس بگیرید تا شما را راهنمائی کنند. چک لیست پیش از ورود به کانادا (پس از ویزا)

✔ پاسپورت معتبر 

✔ نامه تائیدیه استادی پرمیت که معمولا روی اکانت ویزای شما خواهد آمد. 

✔ ویزای کوتاه مدت کانادا که در پاسپورت شما مهر شده است

✔ نامه پذیرش

✔ نامه CAQ برای متقاضیان کبک

✔ پول یا سند بانکی که نشان دهد شما حداقل هزینه لازم برای زندگی در کانادا را به همراه دارید. این مبلغ اگر بیش از ۱۰ هزار دلار باشد باید حتما به آفیسر توضیح داده شود. سعی کنید حداقل ۵۰۰۰ دلار پول نقد به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش مدرسه یا اخذ پذیرش کالجیا لیسانس و فوق لیسانس در کانادا

 مدارک لازم برای اخذ پذیرش مدرسه در کانادا

✔ اسکن پاسپورت معتبر

✔ ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf

✔ یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf یا jpeg)

✔ ادمیشن فی (پرداخت پس از هماهنگی با مشاورین )

✔ آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی

✔ نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است)

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج در کانادا 

✔ اسکن پاسپورت معتبر (هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)

✔ ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf

✔ ترجمه شناسنامه

✔ ادمیشن فی (پرداخت پس از هماهنگی با مشاورین )

✔ آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی

✔ نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است)

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در کانادا

✔ متقاضیان دوره لیسانس: اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پش دانشگاهی ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی و فارسی (ترجمه بدون مهر دادگستری و خارجه مورد قبول است).

✔  متقاضیان دوره فوق لیسانس: اسکن کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات لیسانس (و فوق لیسانس در صورت وجود) ترجمه شده به انگلیسی یا فرانسوی و فارسی (ترجمه بدون مهر دادگستری و خارجه مورد قبول است)

✔ اسکن پاسپورت معتبر هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با (فرمتpdf )

✔ رزومه به انگلیسی یا فرانسوی با (فرمتword)

✔ مدرک زبان (اکثر دانشگاه ها از شما میخواهند که مدرک زبان را به صورت مستقیم از سنتر دریافت کنند، در این خصوص با مشاورین مشورت کنید)(با فرمت pdf) (انگیزه نامه مرتبط با رشته مورد نظر با فرمت word)

✔ دو یا سه توصیه نامه از اساتید(توصیه نامه ها بر اساس دانشگاه فرق میکنند. گاها دانشگاه الزام به دریافت توصیه نامه ها به صورت مستقیم از دانشگاه یا استاد دارند. در این زمینه مشاورین شما را راهنمایی میکنند.) (با فرمت pdf)

✔ یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf یا jpeg)

✔ ادمیشن فی (پرداخت پس از هماهنگی با مشاورین )

✔ آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی

✔ نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است) ترجمه مدارک ویزای کانادا

مدارک تکمیلی مورد نیاز برای دوره ی دکتری یا ریسرچ در کانادا علاوه بر مدارک بالا:

✔ مقاله یا پروپزال (در صورت وجود یا نیاز) (با فرمت word)

✔ فایل مقاله یا ژورنال و … (در صورت وجود) (با فرمت pdf)

فرمت مدارک:

✔ هر مدرک در فرمت خواسته تنظیم شده و تمامی مدارک طی یک ایمیل ارسال شوند

✔ فایل ها به صورت لاتین نامگذاری شوند

✔ در تمامی مکاتبات موضوع ایمیل را دقیقا مشخص بفرمائید.

✔ ایمیل مورد نظر برای ارسال مدارک اپلای info@visamondial.com

برای کسب اطلاعات  بیشتر در مورد ویزای تحصیلی کانادا با ما تماس بگیرید. 88530457-021