ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت به کشور کانادا از جمله مسائلی است که در سال های اخیر مورد استقبال و توجه متقاضیان در امر مهاجرت قرار گرفته است. بطور معمول اخذ ویزای یک کشور به روش های گوناگونی میسر می شود و امروزه روش های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد، که می توان به راه هایی چون اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا ، اخذ ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری کانادا و غیره اشاره کرد. در میان ویزاهای سرمایه گذاری کشورهای مهاجر پذیری چون استرالیا ، انگلستان ، آمریکا و… می توان گفت با توجه به تغییرات اعمال شده بر قوانین مهاجرتی کانادا که سالیانه صورت می گیرد، سرمایه گذاری کانادا باز هم از بهترین، ارزان ترین و سریعترین انواع مهاجرت می باشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهائی است که در عصر حاضر تعداد متقاضیان بسیاری را در امر مهاجرت به خود جذب کرده است، در ویزاهای سرمایه گذاری معمولا دولت ها برنامه هایی را در جهت تشویق سرمایه گذاران خارجی در برابر سرمایه های معین اعطا می کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کانادا می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در کانادا دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد می توانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. سرمایه گذاری در کانادا گزینه بسیار مناسبی برای افرادی می باشد که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام می کنند. در ادامه سعی داریم اطلاعات لازم و قوانین جدید سرمایه گذاری را به صورت کلی شرح دهیم. در ابتدای شروع تجارت و کسب کار بایستی از مواردی نظیر قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری در کانادا اطلاعات کسب کنید. و همچینین از معایب و مشکلات و مزایای سرمایه گذاری در کانادا به طور کامل آگاه شوید.

شروع تجارت و کسب کار در کانادا

برای  شروع تجارت و کسب و کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن ( نقشه کاری) نوشته شود.برای نوشتن پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در کانادا باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار

 انتظاراتی که از خدمات می رود

✔ تعیین تیم مدیریت

✔ نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام

✔ برآوردهای مالی و هزینه ها:

  •  هزینه ثبت شرکت
  • شرایط خرید سهام شرکت در کانادا
  • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
  • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت) 
  • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
  • هزینه نگهداری سالانه شرکت

شرایط و مبلغ ویزای سرمایه گذاری کانادا

در حال حاضر متقاضیان ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو روش زیر می توانند جهت دریافت این ویزا اقدام نمایند: 

✔ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق فدرال مهاجرت به کانادا ،بطور کلی در حال حاضر این روش مهاجرتی بسته شده است .

✔ ویزای سرمایه گذاری کانادا به روش اقدام از استان کبک ، به سه حالت زیر تقسیم بندی می شود:

✔ سرمایه گذاری(Investor program)

✔ کار آفرینی(Entrepreneur program) 

✔ خود اشتغالی(Self-employed program) 

مهاجرت به ایالت کبک کانادا

مهاجرت به ایالت کبک از طریق سرمایه گذاری نیازمند حداقل دارائی 1600 هزار دلار کانادا می باشد. این سرمایه می تواند شامل سند ملکی، سهام، اوراق، پول نقد، نقدینگی یا دارائی یک شرکت باشد. فرد سرمایه گذار بایستی حداقل دو سال تجربه ی کار مدیریتی، برنامه ریزی را در فعالیت هاائی قانونی داشته باشد. این فعالیت ها می تواند مربوط به افرادی باشد که در سمت پزشک، داروساز یا سهامدار یک بیمارستان می باشند. گروه دیگر مالکان شرکت ها، هتل ها و مجموعه هایی ورزشی، وکلای دادگستری، مزرعه داران و مالکان زمین های کشاورزی، افرادی که سهامدار شرکت های خدماتی ، تولیدی و … هستند می باشند.

در مرحله بعد فرد سرمایه گذار بایستی مبلغ 800 هزار دلار کانادا را به این دولت پرداخت کنند ، این مبلغ به مدت 5 سال باقی میماند و بعد از پایان این دوره 5 سااله، بدون هیچ مساله ای این مبلغ به سرمایه گذار برگردانده میشود. این نوع سرمایه گذاری از طرف دولت کبک بطور کامل گارانتی می شود و شامل نگرانی خاصی نخواهد بود. در روش کار آفرینی شما نیاز به بودن در ایالت کبک ، ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی نخواهید داشت ، همچنین میتوانید در هر شهر کانادا زندگی و تحصیل نمائید. شما به عنوان فرد اصلی که اقدام به سرمایه گذاری نموده اید میتوانید همراه با خانواده از ابتدای ورود اقامت دائم کانادا را کسب کرده و از مزایای اقامت در کانادا که شامل حق کار ، تحصیل و بیمه رایگان میباشد استفاده کنید، حتی شما امکان خرید ملک را هم خواهید داشت. سرمایه گذاری با پرداخت 220000 دلار کانادا که بایستی واریز به حساب شما در بانکی در کانادا شود که این بانک همانند رابطی بین شما و دولت کانادا خواهد بود. ناگفته نماند که در ابتدا یک فابل نامبر به شما تعلق میگیرد و سپس وقت مصاحبه ای به شما اختصاص داده میشود، حال در صورت قبولی در این مصاحبه شما 3 ماه فرصت دارید که این مبلغ را به حساب دولت کانادا واریز کنید. به واسطه این ویزای سرمایه گذاری کانادا کارت اقامت 5 ساله را دریافت خواهید کرد و چنانچه 2 سال از این 5 سال را در کانادا زندگی کرده باشید کارت اقامت خود را هر 5 سال تمدید خواهید کرد. یکی دیگر از مزایای این سرمایه گذاری برخورداری از معافیت پرداخت مالیات، برای مدت پنج سال برای متقاضیان مهاجرت از سمت ایالت کبک میباشد. استان کبک به مرکزیت مونترآل، ایالتی بسیار زیبا که بزرگترین شهر شرقی کانادا و دارای دانشگاه های با رنگینک بسیار بالا است. آب و هوای این استان بسیار متفاوت از بقیه ایالت ها، به حدی که گاها شش ماه از سال به معنای واقعی سرد میباشد.

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور کانادا می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در زیر آمده است:

فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)

ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)

ثبت شرکت های تضامنی شخصی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی

ثبت شعبه شرکت (ثبت شعبه مستقل ، ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…) )

دفتر نمایندگی

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا (ونکوور) یا حومه ونکوور

مبلغ این سرمایه گذاری کانادا 200 تا 400 هزار دلار کانادا است که بایستی برای یک کار بیزینس یا ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در ونکوور یا اطراف آن هزینه شود و بواسطه ویزای توریستی جهت بررسی سفری ابتدائی به این استان خواهید داشت. شما بایستی تجارتی را راه اندازی کرده و آن را به نتیجه برسانید. فرد بایستی در ابتدا سرمایه اولیه ای بصورت ملک، سهام، سپرده یا پول نقدی که ارزشی معادل 2 میلیارد میباشد را به همراه سابقه کار مدیریتی یا تجربه کاری دارا باشد. این ویزا نمونه ای از ویزاهای کار آفرینی میباشد که شما بایستی فردی که مقیم یا سیتی زن کانادا میباشد را هم بصورت تمام وقت استخدام کنید .حال اگر شما به عنوان یک فرد سرمایه گذار بتوانید واجد تمام شرایط بالا باشید ویزای دو ساله کاری برای شما صادر خواهد شد و به شما یکسال پس از صدور این ویزا اجازه خواهند داد که وارد کانادا شوید. بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا و بزرگترین شهر آن ونکوور است. متذکر میشوم ونکوور در سال 2012 در مقام سوم به عنوان بهترین کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت بالای زندگی شناخته شده است. این استان با داشتن مناطق بسیار زیبای طبیعی جمعیتی حدود 4 میلیون نفر را در خود جای داده است، مساحت آن در حدود جمعی از مساحت سه کشور اتحادیه ی اروپا فرانسه، آلمان و هلند میباشد.

سرمایه گذاری در استان های مانیتوا– نیوبرانزویک

شما بایستی در قدم اول بواسطه ی ویزای توریستی بازدیدی از استان های ذکر شده داشته باشید و طی قبولی در مصاحبه مبلغ 100 هزار دلار کانادا را به عنوان ودیعه به حساب بانکی در کانادا واریز کنید.حال شما با داشتن مبلغ 150000 دلار کانادا بیزینس خود را دراین کشور راه اندازی کرده و شروع به فعالیت خواهید کرد. درنهایت میتوانید سپرده 100 هزار دلاری خود را از دولت باز پس گیرید. شما بایستی در همین استان های ذکر شده اقدام جهت سرمایه گذاری نمایید در غیر اینصورت مبلغ سپرده به شما برگردانده نخواهد شد ولی شما موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهید شد. شایان ذکر است که در این نوع سرمایه گذاری داشتن مدرک زبان آیلتس 4 کمک زیادی در ویزا شدن فرد خواهد داشت. استان نیوبرانزویک شرقی ترین استان کانادا با جمعیتی حدود 760000نفر از 4 استان آتلانتیک کانادا میباشد.این استان به مرکز فردریکتون دارای زمستان هائی برفی و سرد و تابستان هائی با هوای خنک است و میتوان به بزرگترین شهر آن سنت جان به عنوان قطب صنعتی این استان اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری کانادا با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید.88530457-021