ویزای مطالعاتی

ویزای مطالعاتی کانادا

به منظور ارتقای تبادلات علمی و فرهنگی مابین دانشجویان کشور کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط، اعطا می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی اقدام نمایند.

این ویزا در رده‌بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، بنابراین انتخاب نوع صحیح ویزا بسیار مهم می باشد.اکثر متقاضیان می‌بایست جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می‌کنند یا خیر، باید فرم‌های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند.

ویزای فرصت مطالعاتی 

فرصت مطالعاتی یکی از مقاطع دوره ی دکتری تخصصی است. گذراندن فرصت مطالعاتی برای جذب هیات علمی، می‌تواند بسیار مفید باشد و تجربه نشان داده‌است که در مقایسه با افرادی که فرصت مطالعاتی نرفته‌اند، احتمال جذب افرادی که در دوره دکتری به فرصت مطالعاتی رفته‌اند بسیار بیشتر خواهد بود.

دوره فرصت مطالعاتی این امکان را می‌دهد که افراد زبان خود را بسیار تقویت کنند و اگر پس از جذب به عنوان هیات علمی، نیاز به شرکت در کنفرانس، همایش و یا گذارندن دوره های کوتاه مدت داشتند، از این فرصت ها به دلیل ضعف در زبان چشم پوشی نکنند. آشنایی با فرهنگ کشور میزبان یکی از جنبه‌های مهم در فرصت‌های مطالعاتی است که به دلیل فراغت بیشتر در این دوره، این امکان برای افراد به خوبی فراهم خواهد شد.

اگر فردی دوره فرصت مطالعاتی رفته‌باشد امکان پذیرش از دانشگاه‌های برتر برای دوره‌ی پس از دکتری بیشتر می‌شود. 

فرصت مطالعاتی این شرایط را برای دانشجویان فراهم می‌کند که با حضور در کنفرانس‌های کشور میزبان یا حتی کشورهای مجاور، امکان آشنایی با صاحب نظران در حوزه تحقیق خود را دارد و دانشجو می‌تواند از این فرصت برای همکاری علمی، و یا اخذ پذیرش در دوره پسا دکتری استفاده کند.

مدارک لازم برای ویزای مطالعاتی کانادا

 اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.

✔ یک قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید

✔ ترجمه شناسنامه

✔ ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)

✔ تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

✔ مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر، یک ماه می باشد.)

✔ ترجمه اسناد ملکی

✔ مدارک شغلی:

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)

✔ گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن

 رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی

✔ ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی

✔ نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.

✔ فرم LMIA رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد .

 ارائه مدرک زبان معتبر

✔ در صورت لزوم کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

مراحل ویزای مطالعاتی کانادا

✔ در ابتدا باید دانشگاه های مدنظر در حوزه فعالیت خود را انتخاب کنید.

✔ به اساتید انتخاب شده ایمیلی مبتنی بر همکاری در دوره فرصت مطالعاتی ارسال کنید.

✔ از استاد انتخاب شده درخواست نامه پذیرش از طرف دانشگاه میزبان را انجام دهید.

✔ درخواست خود را برای فرصت مطالعاتی به تحصیلات تکمیلی دانشگاه مبدا خودتان برای صدور نامه کمک مالی ارائه دهید.

✔ پس از دریافت نامه پشتیبانی مالی، می‌توانید برای اخذ ویزای کانادا اقدام نمایید.

✔ برای درخواست ارز، نامه پذیرش و کپی ویزای کانادا را به قسمت فرصت مطالعاتی وزارت علوم ارائه کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

✔ نامه‌ی اجازه خروج از کشور خود را اخذ نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای مطالعاتی با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457 - 021