ویزای اسپانیا

ویزای شنگن اسپانیا سالیانه متقاضیان زیادی را از داخل کشور ایران دارد، کشور اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غربی قاره سبز قرار دارد و عضو پیمان شینگن است. بنابراین، گردشگرانی که قصد سفر و بازدید از جاذبه‌های اسپانیا را دارند ضرورت دارد تا ، پیش از سفر به آنجا از طریق سفارت این کشور اقدام به دریافت ویزا کنند.با وقت سفر همراه شوید تا با مراحل اخذ ویزای شنگن اسپانیا آشنا شوید.

ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا تابع توافقنامه شینگن می باشد و در واقع ویزای اسپانیا ازجمله ویزاهایی است که مشمول قوانین ویزای شنگن است . برای درخواست ویزای اسپانیا ضروری است که ابتدا فرم تقاضای ویزای اسپانیا از طرف متقاضی پر شود و سپس در مرحله بعد یعنی در زمان مصاحبه فرم تقاضا به همراه سایر مدارک تحویل داده شود.

ویزای اسپانیا , وقت سفر

به این نکته توجه شود که هر فرم تقاضای ویزای اسپانیا برای یک نفر می باشد که باید به تعداد اعضای خانواده که قصد سفر دارند پر شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی

این ویزای اسپانیا ازجمله قوانین سخت گیرانه کشورها در زمینه ی ویزای اسپانیا محسوب می شود که به صورت مختصر در بالا به آن اشاره شد، برای مثال اگر مسافری نه جهت اقامت بلکه جهت سفر از طریق فرودگاه های اسپانیا به کشور ثالث وارد شود یعنی از ایران به اسپانیا سفر کند و از اسپانیا به کشور ثالث، مجبور است که ویزای اسپانیای کوتاه مدت را برای سفر به کشور ثالث اخذ نماید.

ویزای اقامت بلند مدت برای تحصیل و کار

این ویزای اسپانیا ازجمله مهم ترین ویزاها جهت اقامت بلند مدت در اسپانیا است و برای دریافت ویزای تحصیل و کار مورد استفاده قرار میگیرد. دریافت ویزای اسپانیا جهت تحصیل و کار به صورت بلند مدت، تردد اشخاص متقاضی بین کشورهای اروپایی عضو شنگن را تسهیل می کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا

مدارکی که ضروری است در زمان تعیین شده برای مصاحبه به همراه فرم تقاضای ویزای اسپانیا تحویل داده شود به شرح زیر است:

✔ شناسنامه ایرانی

✔ گذرنامه

نکته : اعتبار گذرنامه(پاسپورت) باید حداقل شش ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی شما باشد.

✔ حتما از صفحه های اول و دوم گذرنامه و تمامی صفحاتی که مهر خورده اند کپی گرفته شود.

✔ دو قطعه عکس رنگی عکسی که برای اخذ ویزای اسپانیا گرفته می شود , باید دارای شرایط ذیل باشد:

✔ عکس رنگی، با زمینه سفید، تمام‌رخ، عکس در ابعاد ۴*۳ گرفته شود و کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد و در واقع طوری باشد که با ظاهر کنونی فرد تفاوت چندان ملموسی نداشته باشد.

✔ طبق قوانین مخصوص شینگن، عکس متقاضی بر روی برچسب ویزای اسپانیا چاپ و درج خواهد شد.

✔ اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی جهت ویزای اسپانیا برای کارمندان دولت ترجمه آخرین حکم کارگزینی ضروری می باشد.

✔ برای کارمندان بخش خصوصی نیز گواهی اشتغال به کار بر روی سربرگ شرکت یا محل کار به صورت اسپانیایی و یا انگلیسی لازم است.

✔ برای صاحبان شرکت ها و مشاغل خصوصی ترجمه روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه شرکت به زبان انگلیسی ضروری است، از اصل مدارک فارسی هم باید دو سری کپی گرفته شود.

✔ برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها نیز کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی ضروری است. برای مشاغل آزاد هم ترجمه مجوز کسب و یا کارت بازرگانی لازم می باشد. ویزای اسپانیا جهت ملاقات با خانواده و دوستان:

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای دیدار با خانواده و دوستان، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

✔ اصل و دو نسخه کپی دعوت نامه ارسال شده، کپی کارت اقامت یا کارت شناسایی فرد دعوت کننده از اسپانیا، اصل و کپی شناسنامه های ترجمه شده به انگلیسی و یا اسپانیایی (به طوری که نسبت فامیلی دعوت کننده و شخص دعوت شده باید مشخص گردد.) ویزای اسپانیا تجاری :

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای امور تجاری، متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

✔ ارائه اصل و کپی یک دعوت نامه معتبر از موسسه اسپانیایی،

✔ ترجمه مدارک شرکتی که شخص متقاضی در ایران مشغول به کار است(مانند ترجمه روزنامه رسمی شرکت مورد نظر)،

✔ ارائه کپی کارت بازرگانی،

✔ اشخاصی که برای اولین بار تقاضای ویزای تجاری اسپانیا می کنند باید توجه داشته باشند که لازم است از دفاتر بازرگانی اسپانیا ساکن در تهران معرفی نامه دریافت کنند، در غیر این صورت ارائه فتوکپی ویزای قبلی اسپانیا (در صورت وجود) کافی است. ویزای اسپانیا پزشکی :

جهت اخذ ویزای اسپانیا برای مسائل پزشکی متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

✔ ارائه ترجمه رسمی و دو سری کپی از ترجمه مجوز شورای پزشکی ایران که جهت اعزام به خارج از کشور صادر شده است،

✔ ارائه اصل و کپی برگه تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک اسپانیایی.

نکته ای که در این جا قابل توجه است این است که لازم به ذکر است که یک نفر از اعضای خانواده درجه یک (پدر ، مادر ، خواهر ، برادر ، فرزند و همسر)باید در طول سفر همراه بیمار باشد.

ویزای اسپانیا اقامت جهت اخذ ویزای اسپانیا؛ برای اقامت متقاضی ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد: 

✔ متقاضی باید کپی تمام مدارکی را که برای جواب ویزای اسپانیا مفید است در ضمیمه نامه ای به کنسول گری جهت بیان دلایل تقاضای ویزای اسپانیا ارائه کند. افرادی که مدارکشان جهت اخذ ویزای اسپانیا کامل باشد به وسیله تلفن برای مصاحبه حضوری دعوت می شوند.

ویزای اسپانیا دانشجویی؛ مدارک لازم جهت اخذ ویزای اسپانیا برای ویزای دانشجویی : 

✔ باید اصل و کپی پذیرش از دانشگاه یا مدارس اسپانیا ارائه گردد، 
✔ اصل و کپی یک گواهی رسمی از جانب شخصی اسپانیایی یا ایرانی که ساکن اسپانیاست مبنی بر این که همه هزینه های شخصی و تحصیلی شخص متقاضی را در زمان اقامتش در این کشور تامین کند ، در صورت وجود نیز ارائه سندی که نشان دهنده حساب بانکی شخص متقاضی در اسپانیا باشد الزامی است. 

نکات قابل توجه در مورد ویزای اسپانیا

مشروح عملیات آخرین ماه حساب بانکی شخصی: پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی بانک و بصورت مهرشده به سفارت اسپانیا ارائه شود. ترجمه‌ یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت

بیمه مسافرتی: متقاضیان ویزای اسپانیا باید هم بیمه مسافرت فردی و هم بیمه جمعی داشته باشند، هدف از این بیمه این است که بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. در مورد مبلغ بیمه نیز باید گفته شود که حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. ضروری است که شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد. در صورتی که شرکت بیمه گذار مناسب در داخل پیدا نشود شخص دعوت‌کننده در اسپانیا نیز می‌تواند مراحل اخذ بیمه‌ مسافری را با یک شرکت بیمه در اسپانیا انجام دهد. ترجمه کلیه مدارک به زبان اسپانیایی می باشد، به غیر از پرینت بانکی. با توجه به شرایط اخذ ویزای هر کشور، سفارتخانه مربوطه این حق را برای خود محفوظ می دارد که از شما مدارک دیگری نیز درخواست نماید. ارائه ضمانت بازگشت الزامی است. از کلیه‌ی مدارک باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت اسپانیا می‌ماند.

آدرس سفارت اسپانیا

در آخر آدرس و نحوه ارتباط با سفارت اسپانیا جهت اخذ ویزای اسپانیا معرفی می گردد:

آدرس سفارت اسپانیا در تهران: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰.

تلفن: ۲۲۵۶۸۶۸۱ –۲۲۵۶۸۶۸۴

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۱۶- ۹

برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457-021