ویزای فرانسه

اگر می خواهید برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید. قطعاً دانستن یک سری نکات که بتواند در گرفتن راحتِ ویزای فرانسه شما را کمک کند، می‌تواند برای شما خوشایند باشد پس در ادامه با وقت سفر همراه باشید تا نکات مهمی را درباره اخذ ویزای فرانسه بگوییم. 

ویزای فرانسه

سفارت فرانسه یکی از محبوب ترین سفارت های اروپایی در ایران است که سالانه گردشگران زیادی به منظور اخذ ویزای فرانسه به این سفارت مراجعه می کنند طوری که طبق آمار سال ۲۰۱۵ این سفارت از بین ۳,۳۵۶,۱۶۵ درخواست برای ویزای شنگن ،۲,۶۱۳,۹۹۵ ویزای شنگن صادر کرده است و فقط ۹.۹ درصد از درخواست ها ریجکت شده است.

ویزای اتریش,انواع ویزای اتریش,وقت سفر

اگر قصد گرفتن ویزای فرانسه را دارید و می‌خواهید به این شهر بروید باید نکات مربوط به گرفتن ویزای فرانسه را بدانید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به دریافت آن نمایید. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، پر کردن فرم تقاضای ویزای آن کشور است. این فرم را می‌توانید از سایت سفارت فرانسه در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای سفارت فرانسه دریافت کنید. فرم تکمیل شده را به آدرس ایمیل [email protected] ارسال کنید و منتظر جواب سفارت برای نوبت‌دهی باشید. در حال حاضر سفارت فرانسه فقط به صورت ایمیلی وقت ملاقات را تعیین می‌کند. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه ویزای فرانسه حاضر یابید . برای انجام روال بهتر کار و عدم اشتباه در پر کردن فرم یا تعیین وقت سفارت از یک متخصص کمک بگیرید.

هنگام تشکیل پرونده در وقت تعیین‌شده سفارت برای صدور ویزا، جهت انجام انگشت‌نگاری حضور شما در هنگام بررسی پرونده و صدور ویزا در سفارت الزامی خواهد بود و در صورت عدم حضور شما در زمان تعیین‌شده ویزای اتریش برایتان صادر نخواهد شد. 

انواع مختلف ویزاهای فرانسه

ویزای شنگن توریستی -  ویزای پزشکی ویزای تحصیلی - ویزای ازدواج با شهروند فرانسوی - ویزای کاری 

ویزای توریستی فرانسه 

پیش از این به طور مختصر به جاذبه های دیدنی کشور فرانسه پرداختیم. این جاذبه های دیدنی سبب شده است تا سالانه تعداد زیادی از گردشگران بخواهند به این کشور سفر کنند و از این مکان های دیدنی بازدید نمایند و به همین دلیل درخواست برای ویزای فرانسه در این مورد زیاد می باشد. اگر می خواهید که به عنوان یک بازدید کننده و مسافر به کشور فرانسه سفر کنید، برای کسب و اخذ ویزای فرانسه باید ویزای شنگن را دریافت نمایید زیرا فرانسه جزء پیمان شنگن می باشد. حال اگر شخصی از آشنایان یا وابستگان شما در این کشور اقامت دارد، می تواند با فرستادن یک دعوت نامه گرفتن ویزای فرانسه را برای شما آسان تر کند و روند گرفتن ویزای شنگن شما سریع تر می شود.

ویزای تحصیلی فرانسه 

شرایط تحصیلی مناسب و دانشگاه های معتبر فرانسه سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به این کشور سفر نمایند. اگر بخواهید برای تحصیل به کشور فرانسه بروید باید ویزای فرانسه که برای تحصیل می باشد را دریافت نمایید. قبل از اقدام برای دریافت ویزای  تحصیلی فرانسه باید در آزمون زبان فرانسه که توسط سفارت فرانسه واقع در دانشگاه تهران برگزار می شود، شرکت کنید. کسب نمره ی قبولی در این آزمون برای گرفتن ویزای فرانسه ضروری می باشد. در صورتی که قبل از اتمام دوره ی تحصیلتان، تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما به پایان رسید، باید سریعاً برای تمدید آن اقدام نمایید در غیر این صورت باید از کشور فرانسه خارج شوید. در صورتی که تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما پایان یابد و شما در این کشور بمانید، ممکن است عواقب زیادی برای شما در پی داشته باشد که از جمله ی آن منع ورود شما برای همیشه به این کشور می باشد. لازم به ذکر است مدارک تحصیلی و مدرک زبان فرانسوی شما نیز باید تکمیل شده باشد و به همراه مدارک سوابق کاری و رزومه ی شما به سفارت خانه ارائه شود. 

ویزای کاری فرانسه

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه، ویزای کاری می باشد که گرفتن آن کمی سخت تر از دیگر ویزاهای فرانسه است. علت این سخت گیری نیز جمعیت نسبتاً زیاد این کشور و عدم نیاز به نیروی کار می باشد. اولویت برای کار کردن و استخدام در کشور فرانسه افراد دارای تابعیت این کشور می باشند. اما در صورتی که شما ویزای تحصیلی را کسب کرده باشید و بدین واسطه شروع به کار در این کشور نمایید، مشکلی برای شما پیش نمی آید. در ادامه به شرایط اخذ ویزای فرانسه می پردازیم. 

در صورتی که بخواهید برای کار به کشور فرانسه بروید و ویزای فرانسه را در این جهت دریافت نمایید، باید یک فرد یا شرکت برای شما یک دعوت نامه ی کاری ارسال نماید که بنا بر آن بتوانید برای ویزای فرانسه اقدام کنید؛ اما دقت داشته باشید که در حدود ۳ ماه در روزنامه ی کشور فرانسه آگهی استخدام منتشر می شود و اگر فردی برای کار متقاضی نشود، این آگهی را در دیگر کشورهای اتحادیه منتشر می کنند و اگر باز هم کسی برای کار پیدا نشد، شما می توانید برای آن کار اقدام نمایید.

ویزای پزشکی فرانسه

پیشرفته بودن و داشتن امکانات پزشکی در کشور فرانسه باعث شده تا بسیاری از افراد برای استفاده از این امکانات و خدمات برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنند. کشور فرانسه جزء کشورهای پیشرفته محسوب می شود و همین موضوع باعث شده تا در زمینه ی پزشکی نیز از بسیاری کشورها پیشرفته تر باشد. هر سال بیماران زیادی از سراسر دنیا برای درمان و استفاده از خدمات پزشکی این کشور برای ویزای فرانسه اقدام می کنند و ویزای پزشکی را دریافت می نمایند. این ویزای فرانسه جزء ویزای فوری محسوب می شود و در اسرع وقت در صورت تکمیل بودن مدارک ویزای فرانسه برای شما صادر می شود. 

ویزای ازدواج فرانسه 

از دیگر انواع ویزای فرانسه می توان به ویزای ازدواج اشاره کرد. این نوع از ویزای فرانسه از دیگر انواع ویزا راحت تر دریافت می گردد. اگر شما با یک فرد که تابعیت فرانسه و اقامت این کشور را دارد ازدواج کنید، می توانید از این طریق ویزای فرانسه را به راحتی دریافت کنید؛ اما این در حالیست که فردی که با او ازدواج می کنید، مسئولیت هزینه های زندگی شما و خودش را قبول نماید و بتواند این موضوع را اثبات کند. به همین دلیل شخصی که با او ازدواج می کنید باید دارای یک منزل و محل سکونت برای دو نفر باشد. اگر می خواهید پس از ازدواج با فردی که دارای اقامت دائم فرانسه می باشد شما نیز اقامت دائم را دریافت کنید باید بدانید که این کار بعد از گذشتن ۴ سال از ازدواجتان ممکن است. بنابراین بعد از آن که ۴ سال از ازدواج شما گذشت و تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما رو به اتمام بود می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم اقدام نمایید. 

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

دقت کنید که تمامی مدارک زیر را آماده داشته باشید تا موفق به اخذ ویزای فرانسه شوید . توصیه می‌کنیم مدارک زیر را به‌دقت مطالعه کنید ودر ذهن داشته باشید.

✔ فرم درخواست روادید:همان‌طور که در قبل بیان شد باید این فرم را از سایت سفارت دانلود کنید و اقدام به پر کردن آن کنید.در نظر داشته باشید اگردرخواست شما برای ویزای توریستی فرانسه باشد باید آن فرم را به‌صورت انگلیسی یا فرانسوی پر کنید و  حتماً سعی کنید از یک آشنا به زبان انگلیسی در این زمینه کمک‌ بگیرید.

✔ اصل گذرنامه همراه با کپی از صفحات: دو نکته مهم درباره گذرنامه وجود دارد که باید به آن دقت لازم را داشته باشید.اول اینکه حتماً گذرنامه شما تا سه ماه بعد از انقضای ویزای شما هنوز اعتبار داشته باشد ونکته دوم هم اینکه در گذرنامه شما باید هنوز دو برگ وجود داشته باشد که مهری در آن ثبت نشده باشد.

✔ دو قطعه عکس رنگی: دقت داشته باشید که زمینه این عکس‌ها باید رنگ سفید باشد.

✔ شناسنامه: حتماً اصل شناسنامه خود و افراد متقاضی را به همراه کپی از تمامی صفحات داشته باشید.

✔ ویزای شنگن قبلی: اگر با گذرنامه فعلی یا گذرنامه‌های قدیمی خود اقدام به گرفتن ویزای شنگن کرده‌اید، لازم است که تمامی آن ویزاهای شنگن که دارید را آماده و از تمامی آن‌ها و تمامی مهرهای ورود و خروجی که داشته‌اید، کپی آماده کنید.

✔ اسنادی مربوط به وضعیت شغلی و اجتماعی متقاضی: دقت کنید که این اسناد برای هر فرد در جامعه مختلف است که به چند مورد در زیر اشاره کرده‌ایم:

  • افراد بازنشسته: کپی و اصل فیش حقوقی در شش ماه گذشته
  • شغل آزاد: ارائه صورتحساب مبنی بر تسویه‌حساب‌های مالیاتی، گردش حساب بانکی در ۶ ماه گذشته و ارائه جواز کسب‌وکار
  • کارمندان: ارائه صورتحساب مبنی بر تسویه‌حساب‌های مالیاتی، صورتحساب ۶ ماه بانکی، قرارداد کار و رضایت‌ نامه کارفرما مبنی بر خروج از کشور
  • کودکان و دانشجویان: گواهی مبنی بر دادن هزینه‌ها توسط یکی از والدین، ارائه اسناد هویتی، اجازه رسمی پدر زمانی که پدر همراه با فرزند خودش به سفر نمی‌رود، گواهی اشتغال به تحصیل، تمکن مالی فرد مبنی بر تأمین کردن هزینه‌های سفرش
  • تجار و بنگاه‌ داران: گردش حساب بانکی و پرینت از آن، ارائه اظهارنامه ثبت در ثبت شرکت‌ها، ارائه کارت بازرگانی یا پروانه کسب

دقت داشته باشید که در مدارک شما اگر رورز هتل وجود نداشته باشد باید بتوانید با ارائه مدارکی اثبات کنید که تمکن مالی داشته و قادر خواهید بود که هزینه‌های خود را در آن کشور تأمین نمایید. مبلغی که باید در اینجا داشته باشید تا تمکن مالی شما تائید شود، حدوداً ۱۲۰ یورو در روز می باشید.

دقت کنید که حدود دو هفته صدور ویزای فرانسه طول می‌کشد. البته برای صدور قطعی مدارک، زمان بیشتری را باید صبر کنید. زمانی که شما مدارک را تحویل می‌دهید حدوداً باید ۶ هفته صبر کنید تا سفارت فرانسه به شما اعلام کند که آیا مجاز به دریافت ویزای فرانسه هستید یا خیر. تمامی زمان‌های بالا را در نظر بگیرید و اقدام کنید. بهترین راهکار این است که زودتر از موعد مشخص برای سفر به فرانسه اقدام به گرفتن ویزای فرانسه نمایید و بدون دغدغه به سفر خود ادامه دهید.

سفارت فرانسه در تهران

• نشانی: در خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶

تلفن سفارت فرانسه: ۶۴۰۹۴۰۰۰(پاسخگویی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر) 


برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در وقت سفر تماس بگیرید. 88530457-021